Įvairenybės

Dirbtinė kalėdinė eglutė: kodėl verta rinktis

Jau pradedate  galvoti apie kalėdinius džiaugsmus ir rūpesčius, planuojate dovanų sąrašą artimiesiems? Tuomet laikas apsvarstyti ir svarbiausią šios šventės atributą – kalėdinę eglutę. Tad ką derėtų apsvarstyti prieš įsigyjant ją?

Nors daugelis žmonių teigia, jog tik gyva eglutė gali sukurti tikrą Šv, Kalėdų dvasią, jos priežiūra gali suteikti daug rūpesčių. Galbūt tolimoje praeityje, pirmosios dirbtinės eglutės nei savo išvaizda, nei praktiškumu išties neprilygo gyvajam kalėdinių švenčių akcentui. Tačiau šiandieninių dirbtinių eglučių lanksčios ir tankios šakos bei sodri spalva jau sunkiai leidžia jas atskirti nuo gyvųjų medelių.

Esminis privalumas, kurį turi dirbtinės kalėdinės eglutės, tas, jog jos į Jūsų namus kalėdinę dvasią gali atnešti jau gruodžio mėnesio pradžioje. Sutikite, gyvas medelis, net ir kruopščiausiai prižiūrimas, vargu ar atlaikys tokį ilgą laiko tarpą. O juk vaikai taip mėgsta džiaugtis ore alsuojančia kalėdine nuotaika. Tad kodėl gi jiems nesuteikus tokio malonumo?

Dar vienas dalykas, susijęs su kalėdine eglute ir vaikais  – saugumas ir praktiškumas. Vaikai mėgsta bėgioti, šėlioti ir, ne paslaptis, nevengia ‚nuraiškyti“ akį traukiančius žaisliukus nuo medelio.  Apie tai, kiek sukeltų rūpesčių nugriuvusi gyva eglutė, tikriausiai, nė nereikia sakyti. Tuo tarpu, dirbtinės kalėdinės eglutės savo tvirtomis ir nedžiūstančiomis šakomis puikiai laiko visas kalėdines dekoracijas. Tad baimintis, jog eglutės žaisliukai, net ir nuo menkiausio truktelėjimo,  nukris išties neverta.

Be to, bene visos dirbtinės eglutės parduodami su stovais. Konkrečiai eglutei pritaikytas eglės stovas tvirtai ją laikys ir leis išlaikyti stabilumą bet kokioje situacijoje.

Į ką reiktų atkreipti dėmesį renkantis dirbtinę eglutę

Dydis. Tai tikriausiai pirmas kriterijus apie kurį pagalvojama, renkantis eglutę. Labai svarbu tiksliai žinoti kokioje patalpoje stovės kalėdinė puošmena. Juk nenorite, kad mažytė eglutė visiškai prapultų  didelėje erdvėje ir taptų nereikšmingu šventiniu akcentu? Tuo tarpu,  pusė mažos patalpos užimanti ir lubas remianti eglė taip pat nedžiugins ir suteiks daug nepatogumų.

Montavimo būdas. Dirbtinių eglučių medelių šakos paprastai būna sutvirtintos vyriais arba užfiksuotu būdu. Žinokite, jog pirmuoju atveju sumontuotos eglutės šakeles galėsite modeliuoti kaip panorėję. Tuo tarpu, ją sulanksčius, šakos ateityje vis tiek nepraras savo formos.

Medžiagos. Paprastai eglutės gaminamos iš PVC ir polietileno. Polietilenas ypatingai puikiai imituoja gyvas pušis ir egles. Nepamirškite atkreipti dėmesį į eglutės šakelių skaičių. Kuo jų daugiau, tuo lengviau suformuoti norimos formos kalėdinę eglę.

Mėgstantiems naujoves reikia žinoti, jog galima įsigyti ne tik tradicinės žalios spalvos eglutę. Jūsų namus naujai papuoš ir suteiks jiems išskirtinumo baltos ar sidabrinės spalvos dirbtinė kalėdinė eglutė.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą