Gamta ir gyvūnai

Didžiausias Lietuvoje darnaus verslo renginys – jau rytoj

Lapkričio 12 dieną Vilniuje vyksianti didžiausia Lietuvoje tarptautinė darnaus verslo konferencija sulaukė ypatingo susidomėjimo – dalyvauti užsiregistravo per pusantro šimto dalyvių.

Pasak konferencijos organizatorių, tokį susidomėjimą  lėmė  renginio tema – žiedinė ekonomika, kuri šiuo metu yra tiek valstybės, tiek verslo aktualija.

„Žiedinė ekonomika siekia kiek įmanoma sumažinti atliekų kiekį ir išteklių naudojimą pažangiu produktų projektavimu, pakartotiniu jų naudojimu ir taisymu, perdirbimu, tvariu vartojimu ir naujoviškais verslo modeliais, siekiant keisti linijinį gamybos ir vartojimo procesą uždaru žiediniu. Tai numato ir skatina Europos Sąjungos reguliavimas, kuris šiuo metu yra integruojamas į tvarių finansų sistemos ir klimato kaitai neutralios ekonomikos kūrimą Europoje. Apie tai turime kalbėti šiandien, stebėti užsienio gerąsias praktikas ir mokytis jas taikyti bei adaptuoti Lietuvoje. Prognozuojama, kad Europos Sąjungos pasirengimas ir perėjimas į žiedinę ekonomiką sukurs 580 000 naujų darbo vietų, kasmet 3 % didins resursų naudojimo efektyvuma, o iki 2030 m. sukurs Europos Sąjungos ekonomikai 1,8 trilijonų eurų pridėtinės vertės bei sumažins šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimus į atmosferą iki 450 milijonų tonų“, – sako Valda Chošnau, LAVA valdybos narė.

Pirmoji konferencijos dalis bus skirta valstybės ir verslo bendradarbiavimui žiedinės ekonomikos  srityje, kur pranešimus skaitys ir panelinėje diskusijoje dalyvaus užsienio ir Lietuvos institucijų atstovai: OECD (angl. Organization for Economic Cooperation and Development) generalinio sekretoriaus pavaduotojas Masamichi Kono, Danijos viešojo ir privataus kapitalo institucijos “State of Green” atstovas Finn Mortensen. Panelinėje diskusijoje dalyvaus Aplinkos ministerijos Atliekų politikos grupės vadovė Agnė Bagočiūtė, Ekonomikos ir inovacijų viceministras Gintaras Vilda, Lietuvos nacionalinio koordinacinio centro ekspertė Audronė Alijošiutė-Paulauskienė ir kiti.

Antroji konferencijos dalis skirta praktinių patirčių pristatymui, patarimams, kaip nuo dabartinio ekonomikos modelio „imk – gamink – išmesk“ pereiti prie uždaro žiedinio. Čia savo patirtimi, idėjomis ir geraisiais pavyzdžiais dalinsis inovatyvios nevyriausybinės organizacijos bei verslo įmonės savo veikloje jau taikančios žiedinės ekonomikos principus: užsienio svečiai iš Danijos ir Norvegijos, Kęstutis Jusčius iš „Auga Group“ bei tvaraus verslo ekspertė Valda Chošnau iš Lietuvos atsakingo verslo asociacijos.

Renginį organizuoja Lietuvos atsakingo verslo asociacija, Norvegijos, Danijos, Švedijos ir Suomijos  prekybos rūmai, Šiaurės Ministrų Tarybos biuras Lietuvoje, Danijos ambasada Lietuvoje, Lietuvos nacionalinis koordinacinis centras, Ekonomikos ir inovacijų ministerija bei Užsienio reikalų ministerija.

Pranešimą paskelbė: Giedrė Vinickienė, Lietuvos atsakingo verslo asociacija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą