Laisvalaikis

Didįjį švenčių šurmulį išlydės Trys Karaliai

Sausio 6-ąją Vilniuje vyks jau priešpaskutinis festivalio „Kalėdos sostinėje” renginys – Trijų Karalių šventė. Šįmet tradicinės teatralizuotos Trijų Karalių – Kasparo, Merkelio ir Baltazaro – eitynės nuo Aušros vartų link Katedros aikštės prasidės 16 val. Vėliau Katedros aikštėje vyks kalėdinių giesmių koncertas, o į mokytojų namų kiemelį nuo 18 val. kvies šventė „Lik sveika, Kalėdų eglute!“.

Trijų Karalių švente baigiasi kalėdinis laikotarpis. Penktadienio pavakarę Senamiesčio gatvėmis keliaus žvaigžde nešinos trijų metrų aukščio karalių figūros su gausia palyda. Tradiciškai, prie eisenos kviečiami prisijungti visi norintys. Eitynių metu galimi trumpalaikiai (iki 15 minučių) eismo ribojimai, kertant Šventaragio gatvę.

Trims Karaliams pasiekus prakartėlę Katedros aikštėje, nuo 16.30 val. prasidės koncertas, kuriame kalėdines giesmes ir įvairius žinomus kūrinius atliks Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos choras „Ave Vita“ (vadovas prof. dr. Kastytis Barisas), berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas“ (meno vadovas ir vyr. dirigentas Vytautas Miškinis).

Smagiai atsisveikinti su žaliaskarėmis kvies ketvirtą dešimtį skaičiuojanti šventė Vilniaus mokytojų namų kiemelyje – „Lik sveika, Kalėdų eglute!“. Šventės pradžia – sausio 6 d., 18 val.

„Ne viena karta, užaugusi su šia švente, dabar atsiveda jau ir savo vaikus. Pagrindinis šventės tikslas – vaikams ir tėveliams padėti suvokti gamtos saugojimo svarbą. Juk tiek paslaptingumo ir jaudulio į namus ir širdis įnešusios eglutės gali turėti antrą gyvenimą“, – sako Vilniaus mokytojų namų direktorė Zenobija Zita Žepnickienė.

Šventės organizatoriai šiais metais kvies ne tik atsisveikinti su eglutėmis, bet ir paminėti artėjantį Vilniaus 700-ąjį gimtadienį. Lauks įvairios pramogos: žiemos krepšinis „Taiklioji ranka“, šeimų slidės, gaudynės ir varžytuvės, burtai ir kitos pramogos. Visoms linksmybėms vadovaus animatorių komanda „Gyvieji žaislai”, stebins burtininkas Ozas. Vaikai ir patys galės išmokti žongliravimo paslapčių. Į kiemelį užsuks Trys Karaliai.

Pranešimą paskelbė: Aurelija Dermantė, Vilniaus miesto savivaldybė

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą