Laisvalaikis

Didieji duomenys: birželį lietuviai keliavo daugiau nei gegužę – populiarumu ypač išsiskyrė kryptis Balkanuose

Mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ didieji duomenys rodo, kad lyginant su gegužės mėnesiu, birželį lietuvių kelionės į užsienio šalis išaugo apie 30 proc. Anot didžiųjų duomenų mokslininko Gedimino Jankausko, daugiausiai turistų iš Lietuvos, kaip ir yra įprasta, vyko aplankyti kaimyninių šalių, tačiau skaičiuojant procentiškai – itin didelis keliautojų iš Lietuvos srauto augimas birželio mėnesį fiksuojamas Balkanų perlu tituluojamoje Juodkalnijoje.

Kelionių į Lenkiją skaičius augo daugiau nei pusę

„Birželio mėnesį keliautojų iš Lietuvos padidėjimas išties jaučiamas. Lyginant tą pačią priešpaskutinę birželio ir gegužės savaitę, turistų srautas padidėjo apie 30 proc. Didelis keliautojų iš Lietuvos srautas, kaip ir įprasta, fiksuojamas Lenkijoje ir Latvijoje. Visgi, birželio mėnesį labiausiai norėčiau išskirti vieną kryptį – Juodkalniją. Į šią šalį nuo keliasdešimties per savaitę balandį, keliautojų skaičius birželį išaugo net iki kelių tūkstančių“, – sako „DATA ATLAS“ produkto vadovas, duomenų mokslininkas G. Jankauskas.

G. Jankauskas pastebi, kad birželį lietuviai ne tik daugiau keliauja, bet kelionėse gausiau naudoja ir mobiliuosius duomenis. Lyginant prieš paskutines gegužės ir birželio savaites – duomenų užsienyje sunaudojimas augo 23 proc.

Kaip teigia ekspertas, kaimyninės šalys tokios, kaip Lenkija ar Latvija didelio keliautojų iš Lietuvos srauto sulaukia ištisus metus. Visgi, praėjusį mėnesį ir šie skaičiai gerokai šoktelėjo. Birželį keliautojų iš Lietuvos skaičius į Lenkiją išaugo daugiau nei per pusę, tuo tarpu Latvija sulaukė kiek daugiau nei 30 proc. didesnio skaičiaus turistų. 

Ypač traukė Balkanų šalys

Anot G. Jankausko, lyginant su gegužės mėnesiu – didžiausias turistų srautų augimas stebimas Balkanų šalyse. Birželį į Slovėniją vyko net 3 kartus daugiau turistų nei gegužę, į Bulgariją lietuviai keliavo 2,5 karto aktyviau, Kroatija taip pat sulaukė beveik dvigubai daugiau turistų iš Lietuvos, nei mėnesį prieš tai.

G. Jankauskas dar kartą pastebi, kad itin išaugusiu keliautojų skaičiumi birželį išsiskiria dar viena Balkanų šalis – Juodkalnija. Anot jo, turizmo sezonas Juodkalnijoje prasidėjo visai neseniai –gegužę, todėl nenuostabu, kad ir keliautojų iš Lietuvos skaičius birželio mėnesį spėjo smarkiai šoktelti.

„Jeigu balandžio mėnesį Juodkalnijoje per savaitę fiksuodavome apie keliasdešimt lietuvių turistų, birželį jų matome jau net kelis tūkstančius. Lyginant su balandžio mėnesiu birželį lietuvių į Juodkalniją nukeliavo beveik 40 kartų daugiau“, – pasakoja jis.

Populiarioji Turkija birželį sulaukė mažiau turistų

Įdomu dar ir tai, kad birželį stebimas kelionių į Turkiją, kuri bene dažniausiai rikiuojasi populiariausių lietuvių krypčių sąrašo viršuje, skaičiaus kritimas. Lyginant su geguže birželio mėnesį lietuvių keliaujančių į Turkiją skaičius sumažėjo apie 15 proc.

„Panašu, kad šių metų kelionių į Turkiją piką fiksuoti galime nuo gegužės pradžios iki vidurio. Europoje atšilus orui lietuviai nesirenka ir Egipto. Gegužę ir birželį lyginant su balandžiu, kelionių į Egiptą skaičius sumažėjo daugiau nei 90 proc. Identiška situacija yra ir kalbant apie egzotiškesnes keliones. Kelionių į Tailandą ar Indiją skaičius taip pat gerokai nukrito“, – teigia G. Jankauskas.

„Tele2“ turi didžiausią šalyje elektroninių ryšių rinkos dalį (46,1 proc.), tai leidžia tiksliai pastebėti gyventojų srautų tendencijas. Duomenys analizuojami ir pateikiami laikantis aukščiausių duomenų saugumo standartų: naudojami tik nuasmeninti, apibendrinti, ir tik dideli klientų bazės segmentai, todėl neįmanoma identifikuoti konkretaus kliento.

Pranešimą paskelbė: Gertrūda Stripeikytė, UAB „Publicum”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą