Studijos - Karjera

Diana Nausėdienė atidarė Baltistikos centrą Nacionaliniame Kijevo Taraso Ševčenkos universitete

Penktadienį Diana Nausėdienė atidarė Baltistikos centrą Ukrainos Nacionaliniame Taraso Ševčenkos universitete Kijeve. Už apsilankymą pirmajai poniai dėkojo Taraso Ševčenkos universiteto rektorius akademikas Leonidas Huberskis ir Baltistikos centro vadovas profesorius Igoris Koroliovas. Nuotoliniu būdu atidarymo renginyje taip pat dalyvavo Vytauto Didžiojo universiteto rektorius prof. Juozas Augutis ir Švietimo, sporto ir mokslo ministerijos kancleris Julius Lukošius.

„Simboliška, kad šis Baltistikos centras duris atveria Taraso Ševčenkos vardą pagerbiančiame universitete. Ukrainos tautinio atgimimo dainius savo kaip menininko kelią pradėjo Vilniuje, o savo gyvenimu ir kūryba deklaravo tautinio atgimimo ir laisvės idėjas, kurios ypač svarbios ukrainiečių ir lietuvių tautoms“, – sveikindama susirinkusiuosius sakė Diana Nausėdienė.

Taraso Ševčenkos universitete lietuvių kalba kaip specialybė pradėta dėstyti nuo 2020-ųjų metų rudens, tačiau oficialios mokymo pradžios dėl koronaviruso pandemijos nebuvo.

Tai pirmasis universitetas Kijeve, kuriame pradėta dėstyti lietuvių kalba, iki tol čia dvejus metus lietuvių kalbos buvo galima buvo mokytis fakultatyviai, ir antrasis universitetas Ukrainoje – prieš kelerius metus panaši programa pradėta Černivcių universitete.

Baltistikos centro įrengimą ir veiklą remia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pagal užsienio lituanistikos centrų veiklos programą, ekspertiniu lygmeniu bendradarbiaujama su Vytauto Didžiojo universitetu: organizuojamos stažuotės, programos studentams bei dėstytojams.

Pirmoji ponia palinkėjo, kad šis centras taptų dar vienu traukos centru, vienijančiu ukrainiečių ir lietuvių tautas.

Diana Nausėdienė yra lituanistinio švietimo užsienyje globėja, aktyviai dalyvauja renginiuose.

Pranešimą paskelbė: Regina Statkuvienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą