Studijos - Karjera

Darbas Kaune: patarimai ieškantiems naujos darbo vietos

Norite surasti naują darbovietę, kurioje gautumėte didesnį darbo užmokestį ir galėtumėte dirbti jums palankesnėmis darbo valandomis? Jūs taip pat norite pakeisti ir kolektyvą, kartu pakeisdami ir jau seniai jums pabodusią darbinę aplinką? Tokiu atveju akivaizdu, kad jūsų laukia naujo darbo paieškos. Tačiau nepaisant to, ar jus šiuo metu domina darbas Kaune, Vilniuje ar bet kuriame kitame mūsų šalies mieste, jūs turite būti tinkamai psichologiškai pasiruošę ir pasirengę jūsų laukiančiam nelengvam darbui, kadangi ne kiekvienam darbo ieškančiam žmogui norimą darbo vietą surasti pavyksta vos per kelias dienas.

Taigi, pirmasis patarimas būtų tinkamas nusiteikimas ir realistiškas požiūris. Neturėtumėte manyti, kad jūs privalote darbą gauti jau kitą dieną – nepaisant to, kad galite būti labai puikus savo srities specialistas, kuris turi ypač didelę darbo patirtį. Kiekviena situacija yra labai skirtinga ir savita, todėl kartais net ir turint daug žinių bei patirties darbo paieškos užtrunka. Būtent dėl šios priežasties visuomet yra rekomenduojama naujo darbo ieškoti dar nepalikus savo senosios darbovietės.

Žinoma, kai kurie žmonės, kurie nori pereiti į kitą darbovietę, su minėtu požiūriu nėra linkę sutikti, todėl pirmiausia palieka savo senąjį darbą, o tik tuomet imasi naujojo paieškų. Tačiau būtina suprasti, kad tokio sprendimo atveju neilgai trukus galima susidurti su dideliu stresu, įtampa ir nerimu. Klausite, kodėl? Atsakymas yra labai paprastas – jūs niekuomet negalite žinoti, kaip jums seksis ieškoti naujo darbo ir kada jį jums pavyks surasti. Galbūt jums pasiseks ir tai truks vos keletą dienų, tačiau jūs taip pat turite suprasti, jog kartais darbo gali tekti ieškoti ir ne vieną mėnesį. Todėl į tai žvelgdami realistiškai ir nesitikėdami, kad darbas jums bus „patiektas ant lėkštutės“, turėtumėte priimti ir atitinkamus sprendimus.

Jei darbo paieškų imsitės dar nepalikę savo dabartinės darbovietės, galėsite jaustis kur kas ramiau. Jums nebereikės skubinti įvykių ir galėsite sistemingai vykdyti darbo paieškas. Be to, tokiu atveju darbo pokalbių metu jūs jausite ir didesnį pasitikėjimą savimi, kadangi jums nebereikės priimti pirmo po ranka pasitaikiusio pasiūlymo ir galėsite lengviau derėtis dėl darbo sąlygų ir atlyginimo.

Kaip bebūtų, ieškodami darbo jūs taip pat turėtumėte būti pasirūpinę ir kokybiškai atrodančiu savo gyvenimo aprašymu, kadangi nuo jo gali tiesiogiai priklausyti tai, ar būsite pastebėti potencialių darbdavių. Turite suprasti, kad įmonės, kurios ieško naujų darbuotojų, kasdien sulaukė dešimčių, o kartais ir šimtų kandidatų gyvenimo aprašymų, todėl jums reikia išsiskirti ir padidinti tikimybę būti pastebėtiems. Todėl skirkite laiko ir pastangų tam, kad jūsų gyvenimo aprašymas taptų išskirtinis ir padėtų jums sulaukti pakvietimo į pirmąjį darbo pokalbį.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą