Gamta ir gyvūnai

Dar vienas „Mantinga“ įsipareigojimas: iki 2025 metų gaminių sudėtyje neliks narvuose laikomų vištų kiaušinių

Per mėnesį virš 50 tonų kiaušinių masės sunaudojanti šaldytų duonos, užkandžių ir šaldytų gaminių kompanija UAB „Mantinga“ įsipareigojo iki 2025 metų visiškai atsisakyti narvuose laikomų vištų kiaušinių.

Laisvai laikomų vištų kiaušinių naudojimas „Mantinga” gamyboje nėra nauja, nes dalis įmonės produkcijos jau dabar yra gaminama su tokiais kiaušiniais.

 „Šis įsipareigojimas yra tiesiogiai susijęs su įmonės strategija – gamyboje naudoti tik kokybiškus ir atsakingai parinktus ingredientus. Esame socialiai atsakingas verslas, atkreipiame dėmesį ne tik į augantį vartotojų dėmesį produkto kokybei, bet ir jų gamybai auginamų gyvūnų gerovę. Be šio susitarimo, jau nuo 2018 metų esame įsipareigoję mažinti cukraus, druskos ir riebalų kiekį gaminiuose“, – kalbėjo UAB „Mantinga“ generalinis direktorius Mantas Agentas.

„Per mėnesį sunaudojame 50 tonų kiaušinių masės, siekdami paskatinti geresnes vištų dedeklių auginimo sąlygas pramoniniuose paukštynuose, įsipareigojome dėti visas pastangas, kad iki 2025 m. galėtumėm visiškai atsisakyti narvuose laikomų vištų kiaušinių. Daryti pokyčius gamyboje, peržiūrėti visų gaminių receptūras užtrunka, tačiau pereinamuoju laikotarpiu nuosekliai didinsime laisvėje auginamų vištų kiaušinių dalį savo produkcijoje, kol ji pasieks 100 procentų“, – teigė naujų projektų vystymo vadovė Ramunė Puzinienė.

Šis UAB „Mantinga“ sprendimas buvo priimtas diskusijų metu su tarptautine sąjunga „Open Wing Alliance“, kurią Lietuvoje atstovauja organizacija „Tušti narvai“.

„Lietuvoje vis dar apie 90 % vištų yra laikomos narvuose. Kai tuo tarpu ES vidurkis – 50 % ir nuolat mažėja. Tai yra žiaurus paukščių išnaudojimas. Gyvūnų gerovės standartai maisto gamyboje yra neatsiejama šiuolaikinių įmonių socialinės atsakomybės dalis. Sveikiname UAB „Mantinga“ dėl sprendimų, kurie sumažins didžiulę gyvūnų kančią. Toks svarbus žingsnis yra lyderystės pavyzdys ir neabejotinai prisideda prie gyvūnų gerovės standartų kėlimo Lietuvoje. Tikimės, kad šiuo pavyzdžiu paseks ir kitos Lietuvos įmonės“, – teigia organizacijos „Tušti narvai“ atstovas Tomas Byčkovas.

1998 metais Marijampolėje įkurta bendrovė „Mantinga“ šiandien yra viena didžiausių ir moderniausių šaldytų duonos, užkandžių ir šaldytų gaminių įmonių. „Mantinga“ – tai 3 modernios gamyklos, apie 1000 pavadinimų produkcijos, eksportas į 35 pasaulio šalis (nuo Amerikos iki Japonijos, Kinijos, Saudo Arabijos, Pietų Afrikos Respublikos).

Pranešimą paskelbė: Žaneta Grašienė, UAB „Novos gama”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą