Namai

Daiktai, be kurių sodo įsivaizduoti tiesiog neįmanoma

Ar įsivaizduojate savo sodą be žoliapjovės ar kastuvo? Deja, bet sode tenka ne tik mėgautis saule ir gaiviu oru, tačiau ir šiek tiek padirbti. Todėl kai kurios sodo prekės yra tiesiog būtinos ir be jų negali apsieiti nei vienas sodas. Dar tik planuojate įsikurti? Skaitykite toliau – e-parduotuvės Pigu.lt ekspertai paruošė sąrašą daiktų, be kurių neįsivaizduojamas nei vienas sodas.

Žoliapjovė – kad žolė būtų lygi ir maloni

Jūsų sodas tiesiog negali būti apaugęs žolėmis – tai ne tik neestetiška, bet ir nepatogu, nes juk ant trumpos vejos sėdėti ar bėgioti basomis yra daug patogiau ir maloniau. Lyg to būtų negana, aukšta žolė dar ir gali būti pavojinga – joje dažnai gali būti erkių ir įvairių nelabai malonių vabzdžių. Būtent dėl šių priežasčių žoliapjovė yra būtina sodo prekė – galite rinktis tarp įvairaus tipo žoliapjovių: benzininių, elektrinių, savaeigių ar rankinių. Šiais laikais yra labai nebrangių žoliapjovių, tad tai yra prieinamas daiktas kiekvienam.

Kastuvai žiemą reikalingi sniegui, o vasarą – žemei kasti

Sode taip pat neįmanoma išgyventi be kastuvo. Nors žiemos Lietuvoje trumpos, bet jos tikrai galingos – kai jau prisninga, tai maža nepasirodo! Sniegui nukasti galima įsigyti specialų valytuvą, bet daugelis iki šiol naudojasi tradicine priemone – kastuvu. Taip pat kastuvas (be abejo, kito tipo) praverčia ir vasarą. Sodą galima vadinti gyvu organizmu – jame nuolat ką nors sodiname, persodiname, o tam reikia ir kastuvo.

Karutis leis sutaupyti šimtus valandų

Teoriškai karutis nėra būtina sodo prekė (skirtingai negu žoliapjovė), bet jis leidžia sutaupyti daugybę valandų – juk nešioti malkas, lentas, trąšas, žemes ar dar ką nors tiesiog rankose ar kibiruose nėra nei patogu, nei greita. Tuo tarpu karutyje patogu vežti viską, ką gali tekti vežti sode – į jį telpa daugybė įvairiausių dalykų, bet jų svorio beveik nejausite!

Sodo dekoracijos norintiems gyventi gražioje aplinkoje

Kad sode būtų malonu leisti laiką, jis privalo atrodyti gražiai, tiesa? Žoliapjovė padės sutvarkyti žolę, bet savai ir jaukiai aplinkai sukurti to nėra gana. Geriausių rezultatų pasiekti leis sodo dekoracijos. Galite įsigyti skulptūrų, šviestuvų, fontanų ir įvairiausių kitokių dekoracijų – pasirinkite kelias, kurios tikrai atspindėtų jus ir jūsų gyvenimo būdą. Tiesa, siūlome nepersistengti ir nepaversti savo sodo meno galerija.

Laistymo įranga gyvybei palaikyti

Soduose visi ką nors augina: gėles, daržoves ir kitus augalus. Lietuvoje jiems dažniausiai užtenka ir lietaus vandens, bet laistymo įranga yra būtina – mūsų šalyje yra pasitaikę ir sausrų, be to, jeigu ką nors auginate šiltnamyje ar kitur, kur lietus augalų gali ir nepasiekti, vienintelis patogus būdas norint tuos augalus palaistyti, yra naudoti laistymo įrangą. Purkštuvai ir laistytuvai kainuoja visai nedaug, todėl net jeigu jums šių daiktų neprireiks dažnai, vis tiek rekomenduojame juos įsigyti.

Priemonės nuo kenkėjų komfortui

Gerą poilsį sode dažniausiai sutrukdyti gali tik įvairiausi kenkėjai: vabzdžiai (ypač uodai), kurmiai ir įvairiausi graužikai. Jų galima bandyti atsikratyti tradicinėmis priemonėmis, bet jos veikia labai lėtai, o kartais ir neveikia iš viso. Todėl siūlome įsigyti įvairių priemonių nuo kenkėjų ir tą padaryti iš anksto. Atsiradus kenkėjams, laikas yra labai brangus ir jo gaišti neverta, todėl šio tipo sodo prekes visada būtina turėti savo sode.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą