Namai

CPO LT savivaldybėms ruošia paslaugų „paketą“: kelių, gatvių ir vamzdynų tinklų rangos darbus bus galima įsigyti centralizuotai

Plėsdama centralizuotų viešųjų pirkimų elektroninio katalogo asortimentą, nacionalinė centrinė perkančioji organizacija CPO LT į jį įtraukė visoms Lietuvos savivaldybėms ir kitoms įstaigoms reikalingas paslaugas. Dar šiemet el. kataloge jos galės įsigyti būtiniausius kelių, gatvių ir vamzdynų tinklų rangos darbus, o tai ženkliai sumažins tokių viešųjų pirkimų organizavimo administracinę naštą bei užtikrins tiekėjų konkurenciją, o kartu – ir mažesnes kainas.

CPO LT planuoja, jog dar iki metų pabaigos perkančiosios organizacijos galės įsigyti kelių ir gatvių tiesimo, rekonstravimo ir kapitalinio remonto darbus, kelių ir gatvių paprastojo remonto darbus, kelių ženklinimo ir saugaus eismo priemonių įrengimo darbus bei šilumos tiekimo tinklų, vandentiekio ir nuotekų šalinimo tinklų tiesimo darbus. CPO LT elektroniniame kataloge perkančiosioms organizacijoms nereikia rengti jokių pirkimo dokumentų, tik suformuoti konkrečius paslaugų užsakymo „krepšelius“, todėl bus ženkliai taupomi administraciniai ištekliai. CPO LT, vykdydama rinkos konsultacijas, siekia užtikrinti maksimalią tiekėjų konkurenciją, todėl tikimasi, kad į el. katalogą atrinkti šių paslaugų tiekėjai užtikrins priimtinas kainas.

Šios paslaugos itin aktualios ne tik savivaldybėms, bet ir už kelių priežiūrą atsakingoms valstybinėms organizacijoms, miškų urėdijoms ir kitoms perkančiosioms organizacijoms. Šilumos tiekimo tinklų, vandentiekio ir nuotekų šalinimo tinklų tiesimo darbų paslaugos aktualios visoms perkančiosioms organizacijoms, kurių Lietuvoje šiuo metu yra per 4 tūkst.

Centrinio viešųjų pirkimų portalo (CVPP) duomenimis, per 2020-2022 m. kelių ir gatvių paprastojo remonto rangos darbų sutarčių sudaryta apie 800, bendra sutarčių vertė – daugiau kaip 411 mln. Eur su PVM. Vamzdynų tinklų tiesimo sutarčių sudaryta apie 600, bendra jų vertė yra daugiau kaip 45 mln. Eur su PVM.

„Nuolat bendraujame ir jaučiame Lietuvos savivaldybių palaikymą ir norą paslaugas bei darbus, ypač inžinerijos, statybų srities, įsigyti per CPO LT el. katalogą, nes ženkliai paprastėja ir trumpėja sudėtingų pirkimų procedūros, perkančiosioms organizacijoms neberiekia ruošti pirkimo dokumentų, sutarčių, vertinti tiekėjų kvalifikacijos ar pasiūlymų. Paprastai el. kataloge pirkimo procedūra, nuo užsakymo suformavimo iki sutarties sugeneravimo, trunka apie 8-20 dienų. Be to, per CPO LT elektroninį katalogą yra galimybė įsigyti tarpusavyje susijusias paslaugas ar darbus, pavyzdžiui, nusipirkti projekto parengimą ir kitu pirkimu – rangos darbus, statinio statybos techninę priežiūrą ir pan. Tad šios naujos paslaugos tik dar labiau išplės taip reikalingų paslaugų „paketą“ ir gerokai supaprastins viešųjų pirkimų vykdymą“, – privalumus vardija Mindaugas Žiukas, CPO LT Statybų srities pirkimų skyriaus vadovas.

Šiuo metu dar vyksta šių paslaugų viešųjų pirkimų procedūros, laukiama tiekėjų paraiškų kvalifikacijai įvertinti. Tiekėjų pasiūlymai bus vertinami ne tik pagal kainą, bet ir kokybinius parametrus. Taip pat šiuose pirkimuose nustatyti žalieji kriterijai, todėl pirkėjai gali būti užtikrinti, kad perkami darbai bus draugiški aplinkai ir atitiks Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos nustatytus aplinkosaugos reikalavimus. Planuojama, jog konkrečius pirkimus perkančiosios organizacijos galės vykdyti nuo šių metų rudens.  

Pranešimą paskelbė: Laura Anužienė, VŠĮ CPO LT

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą