Studijos - Karjera

„CoInvest Capital“ investavo į mokytojų mokymo startuolį „Teachers Lead Tech“

Rizikos kapitalo fondas „CoInvest Capital“ kartu su verslo angelų žvaigždžių komanda investavo į lietuvių kuriamą technologinio raštingumo ir kūrybiškumo mokymosi platformą, skirtą pradinių klasių mokytojams. Startuolis „Teachers Lead Tech“ siekia diegti technologinės kūrybos įgūdžius mokyklose ir padeda mokytojams įvaldyti naująsias technologijas bei šiuos įgūdžius perduoti vaikams.

„Teachers Lead Tech“ mokymosi platformoje mokytojai gauna prieigą prie nuoseklaus ir asmeninio mokymosi kelio, skirto tiek pradedantiems, tiek jau bent kiek pažengusiems mokytojams. Taip pat, platformoje mokytojai gauna turinį, kuris apjungia įvairias technologinės kūrybos praktikas su klasių mokymo temomis. Pavyzdžiui, 3D modeliavimo pagalba nagrinėjamos matematikos temos, užsienio kalbų mokomasi programuojant, o virtualios realybės pagalba susipažįstama su ekosistemomis. Mokytojai ugdo savo technologinės kūrybos įgūdžius, gaudami prieigą prie reguliarių virtualių užsiėmimų, kurių metu mokosi technologų profesionalų pagalba.

„Teachers Lead Tech“ sprendimo pilotinė versija startavo šiemet pavasarį, o šiuo metu startuolio sprendimą jau yra išbandę 750 Lietuvos mokytojų, kurie gautas naujas žinias perduoda 15 tūkstančių vaikų.

„Su komanda penkerius metus dirbome technologinio kūrybiškumo akademijoje vaikams, kurioje kiekvieną savaitę įgūdžius lavino daugiau nei tūkstantis vaikų. Supratau, jog tam, kad baziniai technologinės kūrybos įgūdžiai pasiektų kiekvieną vaiką, nepriklausomai nuo jo lyties, ekonominės situacijos ar gyvenamosios vietos, pirmiausia turime dirbti su mokytojais. Taip pradėjome kurti startuolį „Teachers Lead Tech“, kurio pagalba padedame mokytojams ugdyti ir pasitikėti savo technologinio kūrybiškumo įgūdžiais bei gauti prasmingą, pamokoms paruoštą turinį. Noriu, kad kiekvienas moksleivis gebėtų technologijas naudoti kaip instrumentą. Tikiu, kad galime užauginti kartą, kuri kurs ne vieną, o šimtus nuostabių technologinių sprendimų, garsinančių mus visame pasaulyje. O tai pasiekti mums padės mokytojai“, – dalinosi „Teachers Lead Tech“ įkūrėja Monika Katkutė-Gelžinė.

Startuolio komandoje dirba dvylika švietimo ir technologijų profesionalų. Taip pat prie šio projekto prisijungė ir didžiulė mentorių bei lektorių komanda iš įvairių technologinių įmonių.

„Pasaulio ekonomikos forumas ataskaitoje „The Future of Jobs“ (liet. „Profesijų ateitis“, 2020) prognozuoja, kad iki 2025-ųjų 85 milijonai esamų darbo vietų bus pakeistos dirbtinio intelekto ir panašiais automatizuotais sprendimais, o technologijų pagalba bus sukurta 97 milijonai naujų darbo vietų. Akivaizdu, jog gyvename ypatingai greitos technologinės kaitos amžiuje, tad norime prisidėti prie naujų technologinių sprendimų lyderių augimo. Tikime „Teachers Lead Tech“ komanda ir sprendžiamos problemos aktualumu.“, – sakė „CoInvest Capital“ investicijų analitikas Jonas Vitkauskas.

Startuolio įkūrėjų tikslas iki 2025-ųjų pasiekti vieną milijoną pradinių klasių mokytojų visame pasaulyje ir 20 milijonų jaunųjų kūrybingų technologų – vaikų.

Kartu su „CoInvest Capital“ į startuolį „Teachers Lead Tech“ investavo ir verslo angelai, tokie kaip Vladas Lašas („Skubios siuntos“), Mantas Mikuckas („Vinted“), Milda Mitkutė („Vinted“), „Tesonet“, Tomas Balžekas („Media Bitės“), Maksim Golivkin („Instacart“), „Vertex“, Andrius Šlimas („Oberlo“), Tomas Dirvonskas.

„Lietuvą noriu matyti kaip klestinčią valstybę kurioje dominuos technologijų sektorius. Kad tai įvyktų visų pirma reikia pasirūpinti švietimu šioje srityje. Mokslas prasideda nuo mokytojų, todėl man didelė garbė prisidėti prie Teachers Lead Tech projekto, tikiu jo sėkme bei didele įtaka Lietuvai“ – teigia vienas iš verslo angelų, Mantas Mikuckas.

Jam pritaria ir kita investuotoja, Milda Mitkutė: „Investuoti į šią idėją apsisprendžiau maždaug per 5 minutes. Švietimo sistemos Lietuvoje ir pasaulyje šlubuoja, todėl tokios programos reikalingos kaip oras. Yra daug mokytojų, kurie nori įnešti naujo vėjo, bet nežino, nuo ko pradėti. Teachers Lead Tech yra kaip tik tas “partneris” mokytojams“

„Teachers Lead Tech“ planuoja gautą investiciją skirti produkto tobulinimui, rinkodarai ir moksliniams tyrimams bei duomenų modelių kūrimui.

CoInvest Capital:

Investicija atlikta iš Koinvesticinis fondas II, finansuojamo iš Europos regioninės plėtros fondo. Ši priemonė yra viena iš keturių „CoInvest Capital“ įgyvendinamų priemonių. Daugiau informacijos apie fondą www.koinvest.lt.

Kontaktai:

Viktorija Vaitkevičienė

„CoInvest Capital“ vadovė

El. p.: viktorija.vaitkeviciene@coinvest.lt

Tel.: 8 686 86 725

Pranešimą paskelbė: Skaistė Barauskienė, UAB „Publicum”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą