Europoje tarp jaunų specialistų ir studentų populiarus bendruomeniško būsto konceptas „co-living“ populiarėja ir Lietuvoje, kur pastaraisiais metais įgyvendintas jau ne vienas panašus projektas. Studentų akademiniame miestelyje, Vilniaus Saulėtekio rajone, esančius senus pastatus paversti šiuolaikišku būstu kone pusei tūkstančio jaunųjų profesionalų – tokio projekto ėmėsi NT bendrovė „Sostinės parkas“, o pirmąjį jo etapą finansuoja „Kreda“ grupės kredito unijos.
Vis patrauklesnis ir lietuviams, ir užsieniečiams
Svečių namų sostinės Nemenčinės plente rekonstrukcijos, statybos ir įrengimo projektui, kurį dviem etapais įgyvendins bendrovė „Sostinės parkas“, sindikuotą finansavimą – beveik 5 mln. eurų investicinį verslo kreditą – suteikė „Kreda“ grupei priklausančios kredito unijos „Litas“, Raseinių kredito unija, Ignalinos kredito unija ir Jungtinė centrinė kredito unija.
Pirmuoju projekto etapu teritorijoje, kurioje anksčiau veikė pensionatas, kavinė ir viešbutis, nebenaudojamas 4 tūkst. kv. m ploto kavinės pastatas bus rekonstruojamas į svečių namus, kuriuose bus įrengti 93 kambariai. Antruoju etapu, kuris planuojamas po poros metų, sėkmingai įgyvendinus pirmąjį etapą, suplanuota buvusio viešbučio ir pensionato rekonstrukcija. Įgyvendinus abu etapus, apgyvendinimui bus skirta maždaug 12 tūkst. kv. m ploto.
„Vilnius – vienintelis Lietuvos miestas, kurio gyventojų skaičius kasmet auga. Prognozuojama, kad jau netrukus jis taps sparčiausiai augančiu miestu Baltijos šalyse, kasmet pritraukiančiu vis daugiau studentų ir jaunų specialistų ne tik iš visos Lietuvos, bet ir iš užsienio. Vakarietiškas gyvenimo būdas, kurio svarbi dalis – bendragyvenimo projektai, tampa vis patrauklesne alternatyva, kuriantiems savo gerovę sostinėje, nes suteikia jiems daugiau lankstumo, laisvės rinktis, yra modernūs, sąlyginai pigūs, leidžia gyventi taupiau ir buria bendruomenę. Mes palaikome naujus, modernius verslo modelius ir tikime, kad jie ne tik prisideda ir prie jaunų profesionalų tobulėjimo, bet ir didina miesto patrauklumą bei plėtrą“, – kalbėjo Mindaugas Raipa, „Kreda“ grupės valdybos pirmininkas.
Gyvenimo būdas keičiasi
Pasak M. Raipos, rinkoje vis labiau jaučiamas augantis apgyvendinimo paslaugų poreikis, o šiuolaikiškos, patraukliomis sąlygomis siūlomos, apgyvendinimo paslaugos – aktualios ne tik studentams, bet ir dėstytojams, mokslo centruose ar technologijų bendrovėse dirbantiems jauniems specialistams. Jiems aktualu gyventi netoli studijų, darbo vietos ir taupyti laiką.
Pažangiausiuose pasaulio miestuose paplitęs bendruomeniško būsto konceptas – sėkmingas ne tik dėl sukurtos kokybiškos infrastruktūros ir aplinkos, bet ir atliepiamo šiuolaikinio žmogaus gyvenimo būdo – galimybės ne tik darbo vietoje ar universitete, bet ir už jo ribų, megzti ryšį, bendrauti su kolegomis ar bendraminčiais, keistis idėjomis, dalyvauti diskusijose – tokia aplinka skatina profesinį augimą ir bendradarbiavimą.
Kaip komentavo projektą įgyvendinančios bendrovės „Sostinės parkas“ direktorius Eugenijus Ivanenko, šis projektas aktualus studentams, dėstytojams, jauniems specialistams, dirbantiems technologijų bendrovėse aplinkiniuose Saulėtekio, Dvarčionių rajonuose ir net atvykstantiems kariškiams, nes tokių projektų, kurie teiktų kompleksines apgyvendinimo paslaugas, nėra daug. Verta paminėti ir tai, kad šiam paslaugų tipui taikomas 9 proc. PVM. „Džiaugiamės, kad bendradarbiavimas su „Kreda“ unijų grupe buvo itin sklandus ir greitas, o suteikta investicija leis įgyvendinti ambicingą ir išskirtinį projektą“, – sakė E. Ivanenko.
Bendruomeniško būsto projektas bus įgyvendintas šalia Nemenčinės plento, Saulėtekio alėjos studentų miestelio bendrabučių komplekso bei Aukštagirio miško parko medžių masyvų. Iš čia tiek visuomeninius, tiek asmeniniu transportu patogiai pasiekiamas miesto centras ir kitos miesto dalys.
Pirmajame projekto etape projektuojami 93 maždaug 20–30 kv. m ploto kambariai, bus kuriama patogi ir šiuolaikiška aplinka bei visa reikalinga infrastruktūra. Šiuo metu diskusijose su miesto savivaldybe ieškoma galimybės netoliese įrengti parką.
Jungtinė centrinė kredito unija (JCKU) – perspektyvi ir ambicinga centrinė unija Lietuvoje, administruojanti „Kreda“ unijų grupę, susikūrusi 2018 m. sausio 2 d. ir vienijanti 14 ilgametės patirties turinčių kredito unijų. JCKU – tai kooperatiniais pagrindais suorganizuota, juridinių asmenų kredito unijų įregistruota kredito unija, veikianti pajinio kapitalo pagrindu. „Kreda“ unijų grupės turtas sudaro apie 500 mln. eurų.
Pranešimą paskelbė: Komunikacijos agentūra „NOVA MEDIA“, Nova media