Namai

„Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ 2023 m. antrąjį pusmetį turtą padidino 15 mln. eurų

SBA grupės investicijų valdymo bendrovės „Capitalica Asset Management“ nekilnojamojo turto (NT) fondas „Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ antrąjį 2023 m. pusmetį užbaigė 15 mln. eurų padidintu turtu. Pastarasis per 12 praėjusių metų mėnesių išaugo net 11,5 proc. – nuo 134,5 mln. eurų 2022 m. iki 149,9 mln. eurų 2023 m.

Neaudituotais 2023 m. antrojo pusmečio duomenimis, „Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ investicinio turto vertė, lyginant su atitinkamu laikotarpiu praėjusiais metais, išaugo nuo 129,8 mln. iki 145,9 mln. eurų. Nuosavas įmonės kapitalas padidėjo 2,8 proc. iki 48,8 mln. eurų (2022 m. buvo 47,55 mln.).

„Pirmąjį 2024 m. pusmetį tikimės kur kas spartesnio augimo. Šiuo metu fondas gyvuoja paskutiniuose savo etapuose – artimiausiu metu turėtų būti užbaigtos vieno iš fondo valdomo biurų komplekso „Verde“ Rygoje statybos. Džiugu tai, kad investicijos į tvarų, šiuolaikišką bei kasdieniam darbui patogų verslo centrą atsipirko – šiuo metu „Verde“ yra beveik pilnai užpildytas nuomininkų“, – teigia „Capitalica Asset Management“ generalinis direktorius Mindaugas Liaudanskas.

Rygoje vystomo A klasės verslo centro „Verde“ pastato užimtumas šiuo metu siekia 95 proc. Nuomininkais jau tapo tokios įmonės kaip „Tietoevry“, „KPMG“, „DECTA“, „Swisscom“ ir „Workland“. Šių metų vasarį pasirašyta ilgalaikė sutartis ir su sparčiausiai Baltijos šalyse augančia pensijų fondų valdymo įmone „Indexo“.

Kitų fondo valdomų ir jau veikiančių pastatų užimtumas taip pat artėja arba jau pasiekė 100 proc. ribą. Verslo centras „Kauno dokas“ Kaune šiuo metu turi 100 proc. užimtumą, prekybos centras „Luizė“: Klaipėdoje – 93 proc., sostinėje esantis verslo centras „Žalgirio 135“ – 87,5 proc.

Anot M. Liaudansko, šiuolaikinėje darbo rinkoje biuras – ne tik darbo vieta. Tai ir įrankis, padedantis įgyti konkurencinį pranašumą prie kitas įmones ir taip pritraukti geriausius talentus rinkoje.

„Nors daugelyje organizacijų šiuo metu ir taikomas hibridinis darbo modelis, pastebime tendenciją, kad verslai vis tiek nori išlaikyti darbuotojus biuruose, o dirbančius namuose – susigrąžinti atgal. Todėl darbo vietai keliami vis aukštesni reikalavimai. Ji turi būti ne tik patogi, bet ir estetiškai patraukli, lengvai pasiekiama ir, žinoma, draugiška aplinkai. Geriausi talentai rinkoje nori dirbti geriausiuose biuruose – tai puikiai supranta ir į naujus verslo centrus besikeliančios įmonės“, – teigia M. Liaudanskas.

„Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ orientuojasi į strategines investicijas Baltijos šalių nekilnojamojo turto rinkoje, pirmiausia – komercinio nekilnojamojo turto sektoriuje. Fondas sėkmingai baigė aktyvų investavimo ir įsigijimo etapą, o įgyvendinus projektą „Verde“ Rygoje, Latvijoje, daugiau investicijų nenumatoma. Būsimi nekilnojamojo turto įsigijimai ir plėtra planuojami naujai įsteigtuose fonduose.

APIE „CAPITALICA ASSET MANAGEMENT“           

„Capitalica Asset Management“ (www.capitalica.lt) yra investicijų valdymo bendrovė, valdanti investicijų fondus, investuojančius į komercinį nekilnojamąjį turtą ir ne nuosavybės vertybinius popierius Baltijos šalyse bei Europos regione. Bendrovė valdo 12 objektų arba 108 000 m2 nekilnojamojo turto, dar 20 000 m2 – plėtojama. Pasinaudodama savo patirtimi kapitalo rinkų, nekilnojamojo turto ir investicinių fondų srityse, bendrovė suteikia galimybę privatiems ir instituciniams investuotojams gauti stabilią grąžą. CAM fondai yra licencijuoti ir prižiūrimi Lietuvos banko, o obligacijos kotiruojamos „Nasdaq“ vertybinių popierių biržoje. „Capitalica Asset Management“ kontrolinį akcijų paketą (70 proc.) valdo viena didžiausių Lietuvos verslo grupių SBA grupė, dar 30 proc. – „Capitalica Asset Management“ valdybos pirmininko Andriaus Barščio įmonė „Fox Holdings“.v

Pranešimą paskelbė: Asta Dirmaitė, Komunikacijos agentūra „23:45 agency”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą