Studijos - Karjera

Botanikos sode Kaune – džiazas, degustacijos ir diskusijos apie Europos ateitį

Šį ketvirtadienį Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sode vyks renginys, skirtas visiems, kurie neabejingi Europai ir jos ateičiai – čia bus pristatytas naujos kartos „Europe Direct“ informacijos centras. Tarp renginio dalyvių – Europos Parlamento narys, VDU profesorius Liudas Mažylis, Europos Komisijos atstovybės ir Europos Parlamento biuro Lietuvoje, Kauno savivaldybės, VDU atstovai ir Kauno „Europe Direct“ centro partneriai.

„Renginio svečiai pristatys svarbiausius ES komunikacijos aspektus ir konferencijos apie Europos ateitį koncepciją, čia taip pat skambės džiazo muzika, vyks įvairių rūšių Botanikos sode išaugintų mėtų arbatos degustacija. Pristatymo pabaigoje vyks ekskursija, kurios metu bus galima pajusti Aukštosios Fredos dvaro dvasią, susipažinti su unikaliomis kolekcijomis, pasigrožėti daugiau nei 1,5 tūkst. veislių žydinčiomis rožėmis ir išgirsti įdomiausius faktus apie Botanikos sodą“, – pasakojo Kauno „Europe Direct“ centro vadovė Diana Lukoševičiūtė-Burneikienė.

Nuo gegužės 1 d. Kaune, kaip ir kituose aštuoniuose Lietuvos miestuose, veiklą tęsia naujos kartos informacijos centrai „Europe Direct“. „Europe Direct“ tinklas, kurį sudaro 424 centrai visoje ES, yra komunikacinis Europos Komisijos projektas, skirtas informuoti visuomenę apie ES, jos prioritetus ir aktualijas, organizuojant renginius aktualiomis ES temomis, sudaryti galimybę žmonėms išgirsti ekspertų nuomones ir skatinti diskusijas.

Numatoma, jog artimiausius ketverius metus šie naujos kartos centrai turės modernizuotus įgaliojimus: jie ne tik organizuos tokius renginius kaip konferencija dėl Europos ateities, taip prisidėdami prie Europos viešosios erdvės plėtojimo, bet ir teiks vietos žiniasklaidai aktualią informaciją apie ES politiką ir prioritetus, įtrauks ją į savo veiklą, padės Europos Komisijai stebėti su ES politika susijusius vietos aspektus.

Centrai taip pat skatins aktyvų Europos pilietiškumą mokyklose ir koordinuos veiklą su kitais ES tinklais ir vietiniais komunikacijos partneriais. Jie padės palaikyti svarbų ES institucijų ir piliečių ryšį ir atskleisti, kaip Europa kovoja su COVID-19 pandemija, kaip, įgyvendindama programą „NextGenerationEU“ ir siekdama žaliosios ir skaitmeninės pertvarkos, skatina ekonomikos atsigavimą.

Lietuvoje veikiantys informacijos centrai „Europe Direct“ glaudžiai bendradarbiauja su Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje ir Europos Parlamento biuru Lietuvoje, o jų veikla piliečiams yra nemokama.

Kaune „Europe Direct“ informacijos centras (anksčiau – Kauno Europos informacijos centras) veikia nuo 2000 m., o nuo 2018 m. projektą administruoja Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas. Kauniečiams „Europe Direct“ informacijos centras atpažįstamas kaip kasmetinių viešų Europos dienos švenčių, jau 11-ąjį sezoną skaičiuojančių populiarių intelektualių protų mūšių turnyrų “Europrotai” organizatorius, 8 metus vykstančio ir šimtus moksleivių, jų mokytojų bei tėvų įtraukiančio jaukaus tarptautinio kultūrinio projekto „Kalėdinių žaisliukų mainai“ koordinatorius, įvairių su ES temomis susijusių konferencijų, seminarų, diskusijų, akcijų, parodų rengėjas.

Kauno „Europe Direct“ centro pristatymo renginys vyks liepos 8 d., ketvirtadienį, 15 val., VDU Botanikos sode (Ž. E. Žilibero g. 6, Kaunas).

Kviečiame dalyvauti. Apie dalyvavimą prašome pranešti el. paštu kaunas@eudirect.lt arba tel. 8 677 75536.

Pranešimą paskelbė: Martynas Gedvila, Vytauto Didžiojo universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą