Studijos - Karjera

Birželio 3–14 d. Vilniaus dailės akademija (VDA) atidaro antrąją viešą baigiamųjų darbų parodą – visuomenei pristatomi visi šiais metais VDA ginami bakalauro ir magistro baigiamieji darbai

Birželio 3–14 d. Vilniaus dailės akademija (VDA) atidaro antrąją viešą baigiamųjų darbų parodą – visuomenei pristatomi visi šiais metais VDA ginami bakalauro ir magistro baigiamieji darbai.

Plačiajai publikai atvira baigiamųjų darbų paroda – galimybė ne tik sužinoti, kuo šiandien gyvena ir kaip mąsto jaunieji kūrėjai, bet ir proga artimiau susipažinti su Vilniaus dailės akademija, jos siūlomomis studijų programomis, atrasti naujas erdves, išraiškos priemones, formas ir galimybes. Dvi savaites truksiančios parodos metu lankytojai galės išvysti daugiau kaip 300 kūrybinių baigiamųjų bakalauro ir magistro projektų.

„Baigiamųjų darbų paroda žymi studijoms skirto gyvenimo tarpsnio pabaigą, apvainikuotą profesionalaus menininko diplomu ir pasirodymu žiūrovams. Kartu tai – prasidedančios savarankiškos menininko karjeros momentas. Atsisveikindami su šių metų Akademijos absolventais norime jiems suteikti platformą, kurioje jie gali plačiai ir garsiai prisistatyti visuomenei“, – sako prof. Ieva Skauronė, Vilniaus dailės akademijos rektorė. 

Paroda, pasklidusi po daugiau kaip 40 lokacijų Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Telšiuose, leis susipažinti su ateinančia jaunųjų menininkų, dizainerių, restauratorių, architektų  ir menotyrininkų karta bei patirti, kaip gimsta naujausios šiuolaikinio meno ir dizaino tendencijos. 

Vilniuje pagrindinės ekspozicijos koncentruosis trijuose VDA pastatuose – Maironio g. 6 (VDA Senieji rūmai), Malūnų g. 5 (VDA Naujieji rūmai) ir Maironio g. 3 (VDA parodų salės „Titanikas“). Lankytojų lauks ir kitos erdvės: Vilniaus dailės akademijos galerijos („Artifex“, „Akademija“, „5 Malūnai“, „Kreatoriumas“, A. ir A. Tamošaičių galerija „Židinys“, VDA „Lauko ekspo“), LDS galerijos („Arka“, „Pamėnkalnio galerija“, „Dailininkų sąjungos galerija“, „Medūza“), galerijos „Atletika“ ir „Vartai“, M. Mažvydo biblioteka bei kitos parodinės erdvės. 

Kaune visos ekspozicijos bus pristatomos Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete (Muitinės g. 2) ir galerijoje ,,Meno parkas” (Rotušės a. 27) birželio 4–14 dienomis.

Telšiuose – VDA Telšių galerijoje (Kęstučio g. 3-2) ir VDA Telšių fakultete (Muziejaus g. 29). Paroda veiks birželio 3–26 dienomis.

Klaipėdoje – Klaipėdos Kultūrų Komunikacijų centre (Bažnyčių g. 4). Paroda veiks birželio 7–liepos 7 dienomis.    

Ekspozicijos VDA pastatuose ir VDA galerijose atviros visuomenei kasdien nuo pirmadienio iki šeštadienio 14–19 val.

* Kitos galerijos ir erdvės dirba savo įprastu darbo laiku.

* Vilniuje „Kultūros nakties“ (06 07) metu ekspozicijas VDA pastatuose ir VDA galerijose bus galima aplankyti iki 23 val. 

Ekspozicijose budės patys studentai – projektų autoriai. 

Šią parodą taip pat lydės ekskursijos, atidarymo ir uždarymo vakarai, diskusijos, kinas. 

Baigiamųjų darbų parodos visuose miestuose yra nemokamos.

* Konkretūs visų ekspozicijų darbo laikai ir visos lokacijos www.vdagraduation.lt

Pranešimą paskelbė: Ailenas Matulaitis, VšĮ Vilniaus dailės akademija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą