TV laidos

Beveik 4 val. televizijos kasdien – tokia lietuvių realybė

Nepaisant išmaniųjų technologijų, TV žiūrėjimas tik didėja

Augantis išmaniųjų įrenginių naudojimas formuoja nuomonę, kad žmonės, ypač millennium kartos atstovai (gimę 1981–1996 m), naudojasi tik Facebook’u, YouTube ir televizijos visai nebežiūri. Tačiau tyrimai rodo, kad šios kartos atstovai TV žiūri 3 kartus daugiau nei YouTube, 81 proc. turinio žiūri gyvai per TV, o lietuviai kasdien TV žiūri beveik 4 val.

Skaitmeninis proveržis palietė visas be išimties gyvenimo sritis, išmaniųjų įrenginių naudojimas vis sparčiau auga ir sukuria tam tikrus mitus apie TV, facebook‘o, YouTube naudojimo įpročius. Vis tik Baltijos, Amerikos ir kitose šalyse atlikti tyrimai atskleidžia kitokią realybę. Laura Blaževičiūtė, UAB „All Media Lithuania“ generalinė direktorė kartu su Justinu Jankevičiumi šiandien vykusioje SWITCH konferencijoje pateikė ne vieną įdomų faktą ir paneigė ne vieną įsigalėjusį mitą.

Mitas Nr. 1: Televizijos era baigėsi
Atlikti tyrimai atskleidžia, kad Amerikoje, kuri medijų prasme yra labai progresyvi rinka, net 92 proc. viso turinio yra pažiūrima per televiziją.
Kalbant apie Baltijos šalis, laikas, praleidžiamas prie TV ne tik kad nesumažėjo, bet toliau stabiliai auga, pvz., 2006 m. vidutinė žiūrėjimo trukmė buvo 3.24 val. per parą, o 2017 m. – 3.38 val.
Lietuvoje skaičiai dar didesni – „Kantar TNS“ duomenimis, vidutiniškai lietuviai TV žiūri 3.56 val. per parą, o YouTube vidutiniškai praleidžiama tik 16 min. per parą.

Mitas Nr. 2: Millennium kartos atstovai naudoja Facebook, YouTube, o ne TV
Tyrimų duomenys rodo, kad millennium kartos atstovai, nors ir patys tai neigia, net 81 proc. visko ką žiūri, pažiūri per TV. Be to, nepaisant visų galimybių įsirašyti ar atsisiųsti, net 82 proc. visų TV laidų žiūrima tiesiogiai.
Lyginant su televizija, peržiūros internete gerokai mažesnės, net tarp millennium atstovų, kurie TV žiūri 3 kartus daugiau nei YouTube. O kalbant apie Facebook‘ą, jei jis būtų TV laida, tai JAV tarp minėtos kartos žmonių pagal populiarumą jis būtų tik 137 vietoj!

Mitas Nr. 3: Reklamos per TV niekas nebepastebi
Atlikti tyrimai atskleidžia, kad TV reklama susilaukia net 3 kartus daugiau dėmesio nei reklama Facebook‘e, o tarp millennium atstovų – 2 kartus daugiau. Lyginant su YouTube, TV reklama net 9 kartus daugiau pastebima. Net 73 proc. YouTube transliuojamos reklamos pažiūrima paslėpus po kitais naršyklės langais ar išvis išjungiama, kai tik tam yra galimybė.

Be to, 11 proc. interneto vartotojų naudoja AdBlock. Per metus AdBlock vartotojų skaičius išauga 30 proc., šiuo metu AdBlock įdiegta į 615 mln. interneto vartojimo įrenginių, 1/3 reklamos paspaudžiama atsitiktiniai, kita dalis reklamos neperžiūrima iki pabaigos, arba žiūrima be garso.

„Žmonės sako, kad televizija yra dinozauras. Iš tiesų ir yra dinozauras, bet ne ta prasme, kad išnykęs. Ar kada matėte tiranozaurą Rexą? Tai ir yra televizija! Šiam momentui televizija yra įtaigiausia, auganti ir ji yra internete!“, – pasirodymo pabaigoje sakė Justinas Jankevičius.

Dar daugiau įdomių faktų, paneigiančių įsigalėjusius mitus – Lauros Blaževičiūtės, UAB „All Media Lithuania“ generalinės direktorės ir Justino Jankevičiaus video įraše: https://www.youtube.com/watch?v=fdmZM9u9o8U.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą