Namai

Betono apdirbimas: CEDIMA naujovės bei „veikia, ir tiek“ efektas

Vokietijos CEDIMA GmbH, pasaulyje gerai žinomas deimantinių įrankių ir mašinų betonui apdirbti tiekėjas, pristato betono apdirbimo naujienas ir atnaujintas mašinas, kurios darbą daro efektyvesnį, nes, nepriklausomai nuo betono tipo, mašinos galingumo ar kitų savybių, leidžia greitai surasti optimalų sprendimą.

Atnaujinti betono gręžimo modeliai – tvirčiau, ilgiau ir efektyviau

Viena iš Vokietijos gamintojos CEDIMA naujovių – jau trečios kartos sauso betono gręžimo varikliai DKS15.1-L001 su vadinamąja minkšto smūgio funkcija. Šiais varikliais, taip pat montuojamais ant gręžimo stovo, vartotojai gali rankiniu būdu lengvai ir greitai (iki 2–3 kartų greičiau nei su standartiniais gręžimo varikliais, kaip, pvz., C-EBM33 FNT ar DK-17EL) gręžti net smarkiai armuotus betonus. Varikliai sukonstruoti tvirtame aliuminio lydinio korpuse, kuris suteikia varikliui patvarumo ir ilgaamžiškumo, jie praktiški ir gali būti naudojami gręžimo paslaugoms teikti. Didžiausias gręžimo skersmuo – 180 mm betone (iki 230 mm abrazyviose medžiagose). Stacionariai montuojamu varikliu DKS-32 gręžiamos iki 350 mm skersmens kiaurymės.

„Deimantinio gręžimo asortimentą papildėme betono purvo ir gręžimo kernų gaudytuvais, automatinėmis vandens tiekimo sistemomis, užstrigusių karūnų ir kernų išmušimo įrenginiais, kurie palengvina betono gręžėjo kasdieninį darbą ir padeda susidoroti su iškylančiais iššūkiais“, – akcentuoja filialo „Cedima Vilnius“ direktorius Alfonsas Volungevičius.

Automatinę betono gręžimo įrangos seriją CEDIMA atnaujino modeliu KS 50 su automatine pavara BA50 bei populiariausiu varikliu SR-38. Taip populiariausias komplektas leidžia operatoriui vienu metu dirbti su keliomis gręžimo staklėmis statybos aikštelėje ir gerokai palengvina fizinį darbą. Modernus SR-38 variklis yra su praktišku AL lydinio korpusu, aušinamas vandeniu, turi 9 pavarų sistemą, kurios parametrus galima reguliuoti darbo metu, naudoja 3,7 kW/230V galią iki didžiausio 500 mm skersmens.

Efektyvūs sprendimai betono paviršiams apdirbti

Betono paviršių apdirbimui CEDIMA siūlo deimantinius frezavimo, poliravimo ir kanalų bei nuožulų pjovimo sprendimus: pradedant kanalų pjovimo darbais fermose, baigiant ištisų betono aikščių išlyginimo, poliravimo arba kanalų formavimo sprendimais. Darbams lauko sąlygomis naudojamos frezavimo mašinos su vidaus degimo varikliais.

Frezavimo mašina CF-246D su ekonomišku ir galingu dyzeliniu varikliu yra populiariausias pasirinkimas mažo ir vidutinio dydžio objektuose. 40 cm darbiniame plotyje deimantinius diskus galima išdėstyti reikiamais atstumais ir paketais – tad galima greitai ir tiksliai pjauti atskirus įvairaus pločio bei gylio kanalus pagal pateiktą užsakovo projektą, pašiaušti paviršius, suformuoti naujus paviršius ištisinio nufrezavimo būdu aikštelėse, įvažiavimuose, oro uostuose, sandėliuose ar tiesiog fermose.

CEDIMA savaeigės, hidraulinės 6000 serijos frezavimo mašinos yra skirtos vidutinės ir didelės apimties darbams atlikti. Šios mašinos vienu važiavimu geba suformuoti darbinius nuo 800 mm pločio paviršius.

DRS FLOOR „arkliukas“ – šlifavimo mašinos. Asortimente rasite nuo kampų šlifavimo iki savaeigės mašinos, galinčios dirbti visiškai autonomiškai su lazerinėmis nukreipimo sistemomis ir nuotoliniu valdymu – taip pasiekiamas didžiausias tikslumas ir našumas. Šios mašinos turi „amžinas“ krumpliaratines transmisijas ir magnetinę šlifavimo-poliravimo padų tvirtinimo sistemą, kuri leidžia labai greitai ir be įrankių keisti šlifavimo padus.

Platus CEDIMA asortimentas darbui su betonu – optimalaus sprendimo galimybė

A.Volungevičius pažymi, kad CEDIMA gamina ir tiekia daugiau nei 40 skirtingų modelių deimantinių pjovimo diskų vien tik betonui apdirbti. Asortimento dydis ir ilgametė darbo patirtis leidžia, nepriklausomai nuo betono tipo, mašinos galingumo, pjovimo greičio ar disko aušinimo tipo, greitai surasti optimalų sprendimą visiems vartotojams.

Betono frezavimo darbams pastatų viduje atlikti yra skirta elektrinė DRS FLOOR frezavimo mašina DBF-380, kuri dar vadinama „du viename“. Šia ypač galinga 15 kW mašina galima suformuoti 380 mm pločio važiavimus vienu metu: frezuoti deimantiniais pjovimo diskais „projektinius piešinius“ arba, uždėjus būgną su kietlydinio žvaigždėmis, grandyti įvairius betono, epoksidinius, dažų bei įvairių kitų dangų paviršius. Kompanija gamina ir tiekia mažesnes dangų demontavimo frezas, vadinamuosius bebrus, su kietlydinio žvaigždėmis: vidutinio dydžio objektams skirtas 400V DBF-250-E400 ir DBF-250-TWIN, kurie pasižymi ypatingai dideliu darbiniu greičiu ir turi paviršių išlyginimo funkciją.

Mažiausiems projektams yra skirtos frezos DBF-200-E230/DBF-200-E400 ir frezos su benzininiu varikliu DBF-200-B.

„Visoms aukščiau išvardintoms mašinoms aptarnauti tiekiame patvarias, tylias, efektyvias, įvairaus galingumo dulkių surinkimo sistemas, pvz., S23/360 M ir S35/540 M su mechaniniu, S35/540 A V2, S55/550A, V33/510 A-LP, DSBM-400 FU, DSBM-250 FU – su automatiniu dulkių filtro nukratymu. Dalis šių dulkių siurblių yra skirti ištisiniam – 7/24 – darbui su patogia LONGOPAC dulkių surinkimo sistema, su M ir HEPA H14 klasės didžiulio filtravimo ploto filtrais“, – sako A.Volungevičius.

Stebimas vis didesnis susidomėjimas ir auganti DRS FLOOR šratasrovių paklausa. Tai specifinės mašinos, galinčios atlikti šias funkcijas:

  • nuo betono greitai, lygiai bei kokybiškai nuimti gumos, epoksidines, kietintas dangas;
  • nuvalyti betono, asfalto, akmens ir metalinius paviršius;
  • šiurkštinti medžiagas, ruošiant jas atnaujinimui, – naujų dangų suformavimui arba sukibimo pagerinimui.

Mažiems ir vidutinio dydžio darbams atlikti rekomenduojama naudoti DSBM-250 modelį, vidutinio ir didelės apimties darbams atlikti – DSBM-400. Tai inovatyvios, patogios ir greitos mašinos, kurios darbo metu faktiškai nepalieka dulkių (naudojamos tik komplekte su dulkių surinkimo mašina). Mašinų konstrukcijoje naudojamos išskirtinai atsparios nusidėvėjimui medžiagos, su padidinto storio (12 mm) korpuso sienelėmis.

CEDIMA mašinos – dešimtims tūkstančių motovalandų

„Kompanija CEDIMA didelį dėmesį skiria būtent Lietuvai, – pastebi A.Volungevičius. – Čia įmonė investavo ir atidarė savo kompetencijų centrą-filialą, per kurį pati gamykla teikia remonto ir serviso paslaugas, organizuoja ir koordinuoja prekių bei paslaugų tiekimą Baltijos šalyse. Tai greitai įvertino mūsų klientai Lietuvoje – CEDIMA mašinas galite rasti įvairiose statybos aikštelėse: ar tai būtų oro uostas, kur dirba mūsų siūlių pjovimo, valymo bei dangų priežiūros mašinos; ar profesionalus samdomas betono demontavimo darbų vykdytojas (angl. k. contractor.); ar atominė elektrinė (IAE), kurioje jau 12 metų be sustojimo deimantinėmis lyninėmis mašinomis diena iš dienos yra demontuojamos įvairios metalinės ir betoninės konstrukcijos. Šios mašinos yra išdirbusios dešimtis tūkstančių motovalandų ir geriausiai demonstruoja CEDIMA mašinų tvarumą.“

Į CEDIMA servisą vis dar atkeliauja HF (aukšto dažnio) deimantinių diskinių sienų pjovimo mašinų ir deimantinio gręžimo variklių, kurie jau skaičiuoja kelias dešimtis metų – seniausia užfiksuota atkeliavusi į servisą ir vis dar veikianti mašina yra siūlių pjovimo mašina, pagaminta 1986 m. Filialo „Cedima Vilnius“ direktoriaus A.Volungevičiaus žodžiais, tiesiog veikia, ir tiek. 

CEDIMA nuotr. 

Pranešimą paskelbė: Lida Lapkienė, MB „Redakcija plius”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą