Sveikata

BENU vaistinėse jau galima atsispausdinti Galimybių pasą

Nuo šiandien visose BENU vaistinėse visoje Lietuvoje galima atsispausdinti Galimybių pasą. Anot „BENU Vaistinė Lietuva“ generalinės direktorės Rasos Montvilės, tankus vaistinių tinklas tiek didmiesčiuose, tiek regionuose bei patogus jų darbo laikas dar labiau padidins Galimybių paso prieinamumą – ypač elektronine bankininkyste ar kitomis elektroninėmis tapatybės nustatymo priemonėmis nesinaudojantiems žmonėms.

Iki šiol verslai patys galėjo spręsti, ar prašyti klientų Galimybių pasų, ar laikytis apribojimų ir aptarnauti visus. Tačiau pagal Vyriausybės nutarimą, nuo rugsėjo 13 dienos visos kontaktinės paslaugos, ūkinės veiklos turės būti vykdomos tik asmenims, kurie atitinka Galimybių paso kriterijus, tas pats galios ir organizuojant renginius (išskyrus nustatytas išimtis).

„Džiaugiamės, kad likus dar porai savaičių iki visuotinio Galimybių paso įvedimo, pavyko operatyviai susiderinti su atsakingomis valstybės institucijomis ir įdiegti sprendimus, leidžiančius nuo šiandien vaistinėse atspausdinti Galimybių pasą visiems to norintiems, – sako R. Montvilė ir priduria, kad vaistinės visada buvo pirmose eilėse siekiant kuo efektyviau suvaldyti koronaviruso pandemiją, todėl naują paslaugą taip pat stengiasi padaryti kuo patogesnę klientams.

„Žmogui tereikia ateiti į artimiausią BENU vaistinę, pasakyti savo vardą, pavardę ir asmens kodą. Vaistininkas atspausdins popierinę Galimybių paso versiją su QR kodu. Paslauga greita ir nemokama, nereikia jokios išankstinės registracijos – tiesiog norintieji atsispausdinti dokumentą, turėtų laukti bendroje eilėje vaistinėje”, – tvarką pristato BENU vaistinių vadovė.

Kad didesnis Galimybių paso prieinamumas yra aktuali problema, patvirtina ir dažnos klientų užklausos vaistinėse. Kaune esančios BENU vaistinės vedėja Laura Mockutė sako, kad dažniausiai teiraujasi vyresni žmonės arba nesinaudojantys elektronine bankininkyste, kitomis išmaniosiomis technologijomis.

„Kasdien vaistinėje sulaukiame bent kelių užklausų, kada galėsime atspausdinti Galimybių pasą. Žmonėms patogu užsukti į šalia namų esančią vaistinė, kuri dirba ir savaitgaliais, ir vakarais“, – sako vaistininkė.

Vaistinėse atsiųsti Galimybių pasai nebus saugomi, todėl norint pakartotinai atsispausdinti dokumentą, reikės vaistininkui vėl pateikti savo asmens vardą, pavardę ir asmens kodą

Galimybių pasą gali gauti asmenys, turintys neigiamą COVID-19 testo rezultatą, pasiskiepiję nuo COVID-19ligos arba ja persirgę. Nuo rugpjūčio 10 dienos Galimybių paso galiojimo terminas pailgintas iki 2 mėnesių. 

Tačiau svarbu atkreipti dėmesį ir į sąlygas, pagal kurias išduotas Galimybių pasas, nes nuo to priklauso ir jo galiojimo terminas: 210 dienų nuo diagnozuotos Covid-19 ligos, 60 dienų atlikus serologinį antikūnų testą, 48 valandas atlikus COVID-19SARS-CoV-2 PGR tyrimą. Praėjus nustatytiems persirgimo ar laboratorinių tyrimų galiojimo terminams, tikrinant Galimybių paso QR kodą, jis bus negaliojantis.

Pranešimą paskelbė: Šarūnė Bernotė, UAB Headline agency

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą