Namai

Bendruomenės apie renovaciją Vilniuje su specialistais bendraus ZOOM aplikacijos pagalba

Daugiabučių namų renovacija sostinėje besirūpinanti viešoji įstaiga „Atnaujinkime miestą“ nuo balandžio vidurio su miestiečiais dėl namų atnaujinimo bendraus nuotoliniu būdu. Įstaigos vadovė Eglė Randytė sako, kad dėl COVID-19 teko atšaukti keliolika susitikimų su Vilniaus gyventojais, bet dabar nuspręsta rengti nuotolinius susitikimus.

„Nusprendėme suplanuotus susitikimus su gyventojais perkelti į internetinę erdvę ir juos organizuoti nuotoliniu būdu. Visą praėjusią savaitę testavome sistemą, mokėmės patys. Taip pat atlikus preliminarią gyventojų ir namų valdytojų apklausą, paaiškėjo, kad vilniečiai labai palaiko tokį mūsų siūlymą“, – sako E. Randytė.

Viešosios įstaigos vadovė teigia, kad įstaiga naudosis programa „Zoom“, o pirmasis nuotolinis susitikimas vyks balandžio 15 dieną.

„Šią savaitę turime pirmuosius susitikimus su Tuskulėnų g. 37 ir Žirmūnų g. 26 daugiabučių namų gyventojais. Kovo mėnesį prasidėjo „Žirmūnų trikampiu“ vadinamo kvartalo atnaujinimo darbai, norime su bendruomene pasidalinti aktualia informacija, juos išklausyti ir atsakyti į jiems rūpimus klausimus. Džiugu, kad pirmuosiuuose susitikimuose planuoja dalyvauti daugiau kaip 100 gyventojų“, – sako E. Randytė.

E. Randytė sako, kad kiekvieną savaitę planuojama surengti po keturis susitikimus: „Dabar esame suplanavę nuotolinius susitikimus iki balandžio pabaigos su tomis bendruomenėmis, kurios svarsto atnaujinti savo namą. Iki šiol mūsų specialistai vykdavo į tokius susirinkimus ir dalyvaudavo fiziškai, dabar tai darysime nuotoliniu būdu ir tikimės, kad iki birželio mėnesio iš viso įvyks bent 25 tokie susirinkimai. Kiekvienas susitikimas suplanuotas vienam arba dviems namams. Mums labai svarbu susitikimo metu išgirsti žmonių nuomonę apie renovaciją, papaskoti būtent apie to namo specifiką, atsakyti į jiems rūpimus klausimus.“

Paklausta, ar toks modelis bus naudojamas ir ateityje, E. Randytė tokios galimybės neatmeta: „Fiziniai susitikimai su gyventojais yra būtini ir jie tikrai išliks, bet jeigu bendruomenė norės nuotolinio susitikimo – organizuosime.“

„Nuotoliniai susitikimai gali būti daug efektyvesni, nes į juos galime pakviesti daug daugiau specialistų ar miesto vadovų. Niekam nereikia niekur vykti, nereikia ieškoti didelių patalpų. Yra daug pranašumų, bet gyvas bendravimas su žmonėmis taip pat yra labai svarbus“, – sako E. Randytė.

Karantino laikotarpį tikisi išnaudoti maksimaliai

Viešosios įstaigos vadovė pasakoja, kad šiuo metu Vilniuje atnaujinami keli šimtai namų, ir tikimasi, kad renovacijos mastai dėl COVID-19 labai nesumažės.

„Ši padėtis labai nemaloni visiems sektoriams, renovacija nėra išimtis. Pradžioje būgštavome, kad renovacijos procesas apskritai gali sustoti, nes gyventojai negalės rinktis į susirinkimus, kurių metu pristatome investicijų planus, techninius darbo projektus. Tačiau pasitarus su Aplinkos ministerija ir vilniaus miesto savivaldybe, labai operatyviai sutarta, kad galime šiuos procesus atlikti nuotoliniu būdu ir tęsti renovaciją“, – sako E. Randytė.

Pašnekovė sako, kad per paskutines kelias savaites įstaiga sulaukia vis daugiau užklausų, todėl nuspręsta šį laikotarpį daug labiau išnaudoti bendraujant su gyventojais: „Kaip ir minėjau, pradžioje atrodė, kad viskas sustos ir žmonėms renovacija tikrai nerūpės. Vis dėlto taip nėra. Kiekvieną dieną bendraujame su namų valdytojais, siūlome jiems rengti nuotolinius susitikimus ir juos tai džiugina, matome didelį susidomėjimą.“

Pranešimą paskelbė: Povilas Žarnauskas, UAB 3Mintys

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą