Studijos - Karjera

„BaltCap” už 13,6 milijono eurų atnaujins švietimo infrastruktūrą Kauno rajone

Didžiausio Baltijos šalyse privataus fondų valdytojo „BaltCap“ fondas „BaltCap Infrastructure Fund“ ir Kauno rajono savivaldybė pasirašė 15 metų trukmės viešosios ir privačios partnerystės (VPSP) sutartį, kuria fondas įsipareigojo atnaujinti ir prižiūrėti švietimo infrastruktūros objektus Mastaičiuose, Kačerginėje ir Zapyškyje. „BaltCap Infrastructure Fund“ investuos 13,6 mln. eurų į dviejų mokyklų bei baseino atnaujinimą ir vienos mokyklos naują statybą.

„Mus įkvėpė Kauno rajono savivaldybės komandos pasiryžimas įgyvendinti pirmąjį Lietuvoje kompleksinį mokyklų atnaujinimo VPSP projektą. Esu tikras, kad šis pavyzdys turės įtakos spartesniam švietimo infrastruktūros  tobulinimo procesui visoje šalyje. Projektas pagerins lavinimo ir socialinių paslaugų kokybę, sukurs naujų darbo vietų ir pritrauks naujų investicijų, kurios itin aktualios šiais neramiais laikais”, – pažymėjo „BaltCap Infrastructure Fund“ partneris Šarūnas Stepukonis. 

Projekto tikslas – pagerinti veikiančių mokyklų energetinį efektyvumą ir išplėsti bei modernizuoti sportui skirtą infrastruktūrą. Po atnaujinimo mokyklose papildomai bus galima ugdyti 500 mokinių iš aplinkinių vietovių, kas  sumažins vietos mokinių poreikį kasdien vykti į nutolusias mokyklas.

„Kauno rajonas yra jaunas ir augantis, todėl mums tenka nuolat optimizuoti ir plėsti ugdymo įstaigų tinklą. Didėjant gimstamumui, ėmė trūkti vietų darželiuose ir pradinėse mokyklose.  Kasmet į švietimą investuojame vis daugiau, tačiau vien savivaldybės pastangų neužtenka. Šią problemą reikia spręsti nedelsiant, nes vaikai palaukti negali.  Tikimės, kad partnerystė su verslu mums padės sparčiau žengti į priekį“, – kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas. 

Projektavimą įgyvendins „2L architektai“. Visus projektavimo ir statybos darbus planuojama užbaigti iki 2022 metų rudens. Pastatų priežiūra ir aptarnavimu visu projekto valdymo laikotarpiu (13 metų) rūpinsis administravimo įmonė „Yglė Pastatų Valdymas“. 

Tai jau trečioji per dvejus metus fondo investicija į švietimo infrastruktūrą. Šiuo metu veikia fondo finansuota 7 500 kvadratinių metrų ploto mokykla ir vaikų darželis Vilniaus Kalnėnų mikrorajone. „BaltCap Infrastructure Fund“ taip pat investavo į 2 mokyklų, sporto salės ir kultūros rūmų atnaujinimą Lenkijos Mielno mieste.
100 mln. eurų dydžio fondo trukmė – 20 metų. Jis įkurtas investavimui į infrastruktūros projektus Baltijos regione.

 Į 20 metų trukmės fondą investavo visi didžiausi Baltijos šalių pensijų fondai, gyvybės draudimo bendrovė bei kiti instituciniai investuotojai. Bendros Lietuvos, Latvijos ir Estijos pensijų fondų investicijos į BInF sudaro 60 proc. visų investicijų – tai yra didžiausia vietinių pensijų fondų investicija į vieną fondą per visą Baltijos šalių pensijų fondų istoriją. 20 mln. eurų į fondą investavo Europos investicijų bankas, kurio finansavimą garantuoja Europos strateginių investicijų fondas (EFSI) – pagrindinis Investicijų Europai plano (žinomo, kaip Junkerio planas) elementas. 20 mln. eurų taip pat investavo ir Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB). 

Daugiau informacijos: 

Šarūnas Stepukonis

Partneris, „BaltCap Infrastructure Fund“

sarunas.stepukonis@baltcap.com

Tel: +370 6866 6201

Pranešimą paskelbė: Rūta Slušnytė, UAB „Publicum”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą