Valstybės įmonės Lietuvos automobilių kelių direkcijos organizuota akcija „Saugaus eismo stotelės“ baigia kelionę po Lietuvą. Keturias savaites trukusi akcija vyko 102 Lietuvos miesteliuose, gyvenvietėse, kaimuose.
Pasak Valstybės įmonės Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcija) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, antrus metus organizuota akcija dar kartą patvirtino, kad tiesioginis bendravimas su žmonėmis, aiškūs atsakymai į jiems rūpimus klausimus ir kelių eismo taisyklių paaiškinimas – reikalingi žmonėms. Būta stotelių, kuriose per pusantros valandos apsilankydavo ir apie 50 žmonių, kurie ateidavo ne tik vedami smalsumo, tačiau norėdami gauti atsakymus į jiems rūpimus klausimus. Ir tai bene vienintelis būdas gauti tikslios ir aktualios informacijos bei išklausyti saugaus eismo specialistų patarimų.
Akcija organizuota prieš prasidedant naujiems mokslo metams, todėl ji buvo dar vienas priminimas ir paraginimas kelyje elgtis atsakingai ir saugiai.
Parenkant saugaus eismo stotelių vietas, didesnis dėmesys buvo kreipiamas į mažesnius miestelius, kaimus, gyvenvietes, kuriose rečiau organizuojamos saugaus eismo akcijos, o eismo įvykiuose dažniau nukenčia pėstieji ar dviratininkai. Užsukusiems į stoteles lankytojams Kelių direkcijos specialistai priminė Kelių eismo taisykles, o nespėjusiems įsigyti saugaus eismo priemonių ar atvažiavusiems techniškai netvarkingu dviračiu paaiškino, kaip turi atrodyti techniškai tvarkingas dviratis, kokias saugaus eismo priemones privalo naudoti dviratininkas ir pėsčiasis.
Lyginant su praėjusiais metais vykusia akcija, buvo juntamas didesnis elektrinių paspirtukų vairuotojų aktyvumas: dauguma jų nežinojo, kad elektriniai paspirtukai pagal galingumą ir išvystomą greitį yra skirstomi į atitinkamas grupes, kurioms galioja skirtingi reikalavimai. Taip pat saugaus eismo stotelėse su dalyviais daug diskutuota apie dviračių vairuotojams keliamus reikalavimus. Šio saugaus eismo stotelių sezono metu pastebėta, kad vis daugiau dviratininkų naudoja šviesą atspindinčias liemenes.
Dauguma apsilankiusių žinojo, kad kelkraščiu arba važiuojamosios dalies pakraščiu pėstieji eina prieš transporto priemonių važiavimo kryptį, o dviračių eismas vyksta transporto priemonių važiavimo kryptimi. Didesnė dalis dviratininkų ar paspirtukų vairuotojų taip pat suvokia, kad būtina dėvėti apsauginį šalmą, tačiau nemaža dalis nežinojo, jog šalmai privalomi iki 18 metų.
Puikias žinias apie saugų eismą šįkart demonstravo nemažai mokyklinukų, kurie apie saugų elgesį kelyje kalba ne tik mokykloje, papildomuose užsiėmimuose – saugaus eismo būreliuose, bet ir bendrauja šia tema namie su šeima.
Akcijos „Saugaus eismo stotelės“ organizatorė –Kelių direkcija. Vykdant saugaus eismo stotelių projektą buvo bendradarbiaujama su savivaldybėmis, seniūnijomis, bendruomenėmis, policijos pareigūnais ir kt.
Pernai pirmą kartą vykusi akcija „Saugaus eismo stotelės“ vyko 62 vietose.
Aušra Ramoškaitė
Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyrius
Tel. +370 5 232 96 28, mob. tel. +370 656 76 508
El. p. ausra.ramoskaite@lakd.lt
Pranešimą paskelbė: Saulius Jansonas, Lietuvos automobilių kelių direkcija