Studijos - Karjera

Auganti medienos pramonė augina ir dirbančiųjų gretas

Medienos pramonei sparčiai žengiant į priekį, atsiveria ir didesnės karjeros galimybės šioje srityje norintiems dirbti asmenims. Pasak Lietuvos baldų gamintojų, nors gamyboje naudojama vis daugiau išmaniųjų technologijų, robotų ar dirbtinio intelekto sprendimų, žmogiškųjų išteklių svarba medienos pramonėje nė kiek nemažėja, o priešingai – auga.

 Šių metų rugpjūtį moderniausią Baltijos šalyse korpusinių baldų gamyklą Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) atidariusios VMG grupės Personalo direktorės Raimonda Mačiulskienės teigimu, vien šiemet bus sukurta per 200 naujų darbo vietų, antra tiek – rugsėjį ten pat atidarytoje tvarios statybos ir renovacijos konstrukcijų gamykloje. Šiuo metu Akmenėje veikiančiose trijose VMG grupės gamyklose dirba apie 500 darbuotojų, netolimoje ateityje jų kiekis ženkliai augs.

 „Planuojame, kad per artimiausius dvejus metus bus sukurta beveik 600 aukštos pridėtinės vertės naujų darbo vietų, o įgyvendinus numatytus investicinius projektus, iš viso iki 2025 metų Akmenės LEZ sukursime daugiau nei 1 tūkst. naujų darbo vietų“, – teigia R. Mačiulskienė.

 Augant darbuotojų poreikiui, baldininkai, pramonės atstovai aktyviai bendradarbiauja su įvairiomis profesinėmis mokyklomis bei kitomis švietimo institucijomis, siūlydami jų mokiniams ne tik mokymosi ir praktikos, bet ir darbo galimybes viename moderniausių pramonės kompleksų.

 „Šiuo metu palaikome ryšius su tomis mokymosi įstaigomis, kurios ruošia mums reikalingo profilio specialistus – Mažeikių politechnikos mokykla, Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centru, Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centru. Kasmet mūsų įmonėse praktiką atlieka apie 4 dešimtys studentų. Neretai pasitaiko atvejų, kai praktikai atėję pilnamečiai profesinių mokyklų auklėtiniai dar nebaigę praktikos yra priimami į darbą“, – sako R. Mačiulskienė.

 Pašnekovės teigimu, šiuo metu įmonių grupės viduje itin paklausios elektrikų ir staklininkų specialybės.

 Profesijos populiarumui įtakos turi galimybė įsidarbinti

 Pasak Mažeikių politechnikos mokyklos direktorės Tatjanos Kinčinienės, nors medienos apdirbimo staklininko profesija jaunimo tarpe nėra populiari, mokykla deda daug pastangų, kad kuo daugiau mokinių susipažintų su šio darbo subtilybėmis.

„Šiuo metu bendrojo ugdymo mokiniai mokosi pagal staliaus programos atskirą modulį, staliaus dirbtuvėse vyksta technologijų pamokos. Taip pat pas mus atvyksta kitų mokyklų mokiniai susipažinti su šia specialybe. Deja, atėjus laikui rinktis profesiją, ne visi mokiniai pasirenka dirbti staliumi“, – teigia ji.

Kur kas mažiau sunkumų kyla su elektriko profesija – profesinės mokyklos mokiniai noriai renkasi šią specialybę. T. Kinčinienės teigimu, tam įtakos gali turėti ir energetikos aktualumas, nes viešojoje erdvėje netrūksta informacijos apie elektros energijos poreikį kasdieniame gyvenime ir galimybes įsidarbinti sparčiai augančioje srityje. Taip pat mokiniams rūpi ir galimybė išbandyti pasirinktą profesiją realiomis sąlygomis.

 „Esame patenkinti bendradarbiavimu su verslo atstovais, nors dar yra įmonių, kurių požiūris į profesines mokyklas yra neigiamas. Pavyzdžiui, staliaus profesinio mokymo programos mokiniai noriai atlieka praktiką medienos apdirbimo įmonėse, darbdaviai yra patenkinti būsimais darbuotojais. Tad manau, kad kuo daugiau bus teigiamos informacijos apie profesines mokyklas, kurios ne tik kokybiškai ugdo būsimus darbuotojus, bet yra svarbi regiono verslų plėtros dalis, tuo daugiau darbdavių pradės pozityviau vertinti profesinio mokymo įstaigas“, – teigia Mažeikių politechnikos mokyklos direktorė.

Kviečia norinčius mokytis

 Kalbant apie medienos pramonės patrauklumą jauniems specialistams, VMG grupės Personalo direktorė pabrėžia, kad modernūs pramonės objektai, gamyklos bei darbo principai paneigia senus įsitikinimus apie darbą gamyboje kaip nepatrauklų, neperspektyvų ar nešvarų.

 „Šiuo metu statomi ir plėtojami naujausi, analogų Baltijos šalyse neturintys gamybos centrai kilsteli visą pramonę į naują lygį. Tai atveria milžinišką karjeros galimybių potencialą jauniems specialistams, norintiems išmokti kažką naujo ir dirbti su moderniausiomis gamybos technologijomis. Būtent tokiems motyvuotiems jaunuoliams turime, ką pasiūlyti“, – sako R. Mačiulskienė.

 Į darbą atėję tiek profesinių mokyklų studentai, tiek nauji darbuotojai yra papildomai apmokomi ir paruošiami darbui su naujais įrenginiais bei vis labiau išmaniomis tampančiomis gamybos technologijomis. Jau dirbantys specialistai taip pat gali kelti kvalifikaciją papildomuose mokymuose.

 „Šiuolaikiniam darbuotojui rūpi ne tik geras atlygis, bet ir darbo aplinka, organizacijos kultūra, todėl savo darbuotojams organizuojame šventes ar renginius, skiriame daugiau dėmesio jų emocinei gerovei. Be to, darbuotojų motyvacinių naudų paketą sudaro tokios priemonės, kaip papildomas sveikatos draudimas, draudimas nuo nelaimingų atsitikimų, nemokamas maitinimas gamybos darbuotojams, daliai darbuotojų organizuojame ir nemokamą pavėžėjimą iš ir į darbą, turime patrauklią priedų sistemą“, – vardina R. Mačiulskienė.

 „Aš be Tavęs kaip…“ – VšĮ Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) inicijuota komunikacijos kampanija, kuria siekiama skatinti aktyvesnį verslo įmonių ir profesinių mokymo įstaigų bendradarbiavimą, plečiant partnerysčių tinklą bei didinti profesinių mokymo įstaigų patrauklumą ir jų absolventų įsidarbinimo galimybes. Taip pat dalinamasi geraisiais profesinių mokymo įstaigų ir verslo įmonių bendradarbiavimo pavyzdžiais. Europos Sąjungos investicijomis nuolat modernizuojamos profesinio mokymo įstaigos ir gerinama jų infrastruktūra visoje Lietuvoje. Kampanija finansuojama Europos socialinio fondo lėšomis.

 Apie Centrinę projektų valdymo agentūrą:

Viešoji įstaiga Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA) administruoja 12 Europos Sąjungos, kitų šalių donorių bei valstybės investicijų programų, daugiau nei 1500 skirtingų projektų, kurių bendra vertė – 15,5 mlrd. eurų. Agentūra taip pat teikia viešųjų investicijų valdymo metodinę pagalbą, joje įkurtas viešojo ir privataus sektorių partnerystės kompetencijų centras. Be to, savo bei Lietuvos viešojo sektoriaus sukauptą programų ir projektų administravimo patirtį perduoda užsienio valstybių institucijoms vystydama tarptautinio bendradarbiavimo veiklą.

Pranešimą paskelbė: Džeraldas Kauneckas, UAB „Idea Prima”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą