Studijos - Karjera

Augančioje VDU Žemės ūkio akademijos inžinerijos eksperimentinėje klasėje – žemaitiškas „lab dėin!“

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (VDU ŽŪA) vis didesnį pagreitį įgyja šalies moksleiviams skirtos inžinerijos eksperimentinės klasės veikla. Prie pernai Rokiškio verslo klubo iniciatyva startavusio ilgalaikio projekto šiomis dienomis prisijungė Žemaitijos atstovai – Plungės rajono moksleiviai. Jiems „pasimatuoti“ inžinerijos ir kitų krypčių VDU Žemės ūkio akademijos studijų programas, akademinėje aplinkoje sužinoti daug naujų naudingų dalykų, atlikti pirmuosius mokslinius eksperimentus, apsilankyti inovatyviose verslo įmonėse bei specializuotose parodose galimybę suteikė Plungės rajono savivaldybė ir Plungės pramonininkų sąjunga.

Spręs inžinerijos universitetinį išsilavinimą įgijusių specialistų stygiaus problemą regione

VDU ŽŪA Sumanaus moksleivio akademijos Plungės inžinerijos eksperimentinė klasė yra trijų partnerių – VDU Žemės ūkio akademijos, Plungės rajono savivaldybės ir Plungės pramonininkų sąjungos – projektas. Jo tikslas – spręsti inžinerijos ir kitų mokslo krypčių universitetinį išsilavinimą įgijusių specialistų stygiaus problemą šiame regione. Bendradarbiaujant Plungės rajono verslo, savivaldybės, bendrojo lavinimo mokyklų, Plungės technologijų ir verslo mokyklos atstovams ir VDU ŽŪA geriausiems savo sričių ekspertams siekiama sudaryti galimybę moksleiviams pažinti mechanikos, tvariosios inžinerijos, vandens ir žemės inžinerijos, taip pat žemės ūkio, gamtos, verslo ir viešosios vadybos krypčių studijas, suteikti naujausių mokslo žinių apie agrosektoriaus pažangą bei motyvuoti VDU ŽŪA įgijus inžinerinį išsilavinimą grįžti į gimtąjį regioną kurti pridėtinę vertę.

Šiuo metu prie projekto prisijungę jaunieji plungiškiai bus orientuojami į inžinerijos procesų pažinimą VDU Žemės ūkio akademijos Inžinerijos fakulteto laboratorijose, Plungės pramonininkų sąjungos vienijamose inovatyviose verslo įmonėse, Plungės technologijų ir verslo mokykloje. Inžinerijos eksperimentinės klasės nariams taip pat bus sudarytos išskirtinės sąlygos susipažinti su pavasarį VDU ŽŪA vyksiančios didžiausios Baltijos šalyse žemės ūkio parodos „Ką pasėsi 2023“ eksponatais ir inovacijomis. Kitais mokslo metais projekto dalyviai galės arba toliau gilinti inžinerijos žinias, arba dalyvauti specialiai jiems parengtose VDU ŽŪA Agronomijos, Bioekonomikos plėtros, Miškų ir ekologijos fakultetų programose.

VDU ŽŪA marketingo koordinatorė Deimena Montvydaitė atskleidė, kad jau pačio pirmojo užsiėmimo metu Plungės moksleiviams VDU ŽŪA Inžinerijos fakulteto profesorius dr. Vytenis Jankauskas pademonstruos, kokias žmonijos svajonių įgyvendinimo galimybes suteikia inžinerija, lektorius Tomas Ūsas padės atsakyti į klausimą, kas yra temperatūra ir kaip ją išmatuoti, lektorius Dainius Ramukevičius atskleis, ar šilta mūsų namuose,  profesorius dr. Dainius Steponavičius vaizdžiai pademonstruos, kokiu greičiu skrieja kukurūzo grūdas šiuolaikinei žemės ūkio mašinai jį atskiriant nuo burbuolės.

Išsilavinimas – neįkainojamas žmogaus turtas visose gyvenimo situacijose

Prie inžinerijos eksperimentinės klasės veiklų prisijungusiems plungiškiams sveikinimo žodį tarusi VDU ŽŪA studijų administravimo koordinatorė doc. dr. Rasa Čingienė dėkojo Plungės rajono savivaldybės administracijai ir Plungės pramonininkų sąjungai už paramą, atveriančią jaunimui galimybes, o moksleiviams linkėjo, kad moksleiviškoje leksikoje neretai nuskambanti frazė „kažką mačiau“ inžinerijos eksperimentinėje klasėje kiekvienam virstų konkrečiais įspūdžiais ir naujomis prasmingomis žiniomis.

Plungės rajono savivaldybės vicemerė Asta Beierle Eigirdienė prisipažino VDU Žemės ūkio akademijai jaučianti ypač šiltus jausmus, nes abu vicemerės tėvai yra šios aukštosios mokyklos Agronomijos fakulteto absolventai. Pati inžinerinį išsilavinimą įgijusi A. Beierle Eigirdienė savo jaunuosius kraštiečius patikino, kad tai išsilavinimas neįkainojamas žmogaus turtas ne tik darbe, bet ir visose gyvenimo situacijose. Plungės rajono vicemerės teigimu, su VDU Žemės ūkio akademija užsimezgęs bendradarbiavimas, kuomet akademija plungiškiams pasiūlė prisijungti prie akcijos „1000 ąžuolų giria Lietuvos mokyklose“  ir kartu su Plungės krašto gimnazijų moksleiviais, Plungės technologijų ir verslo mokyklos, verslo ir savivaldos atstovais Plungės žemėje pasodino ne vieną kilmingą ąžuoliuką, subrandino dar vieną prasmingą bendrą projektą – inžinerijos eksperimentinę klasę.

Plungės pramonininkų sąjungos atstovė Kristina Gelumbickienė kalbėjo, kad verslas yra labai suinteresuotas kryptingu savo jaunųjų kraštiečių profesiniu orientavimu ir yra pasirengęs prisidėti prie projekto, kuris skatina  moksleivius rinktis inžinieriaus ir kitas vietos ekonomikai reikalingas profesijas. Moksleiviams K. Gelumbickienė linkėjo įgijus aukštojo mokslo diplomą grįžti į gimtąjį regioną ir jame kurti pridėtinę vertę.

Plungės inžinerijos eksperimentinė klasė – klasikinis sinergijos pavyzdys

Vieno projekto vadovų, VDU ŽŪA Inžinerijos fakulteto docento dr. Jono Čėsnos teigimu, Plungės inžinerijos eksperimentinės klasės atsiradimą šiandien galima įvardyti kaip klasikinį sinergijos efekto pavyzdį – plungiškiai sužinojo, kad apie sėkmingai veikiančią Rokiškio eksperimentinę inžinerijos klasę, tuomet Plungės rajono savivaldybės administracija ir verslas suvienijo pajėgas, mokymo įstaigose buvo organizuoti VDU ŽŪA ir vietos verslo atstovų susitikimai su moksleiviais, kurie parodė didelį susidomėjimą projektu, ir taip gautas puikus rezultatas – įsteigta Plungės inžinerijos eksperimentinė klasė, kurioje mokytis norą pareiškė apie 80 moksleivių.

Pasak doc. dr. J. Čėsnos, toks moksleivių susidomėjimas projektu ypač džiugina. Kita vertus, tai rodo, kad Lietuvos vaikai labai mažai žino apie šiuolaikinį agrosektorių, nors iš tiesų būtent šis sektorius pastaruoju metu yra vienas sparčiausiai skaitmenizuojamų bei robotizuojamų. Tuo įsitikino ir Plungės inžinerijos eksperimentinės klasės pirmojo susitikimo veikose dalyvavę Plungės krašto moksleiviai, ir su VDU ŽŪA Inžinerijos fakulteto studijų bei mokslo baze supažindinti projekto partneriai – Plungės rajono savivaldybės vicemerė Asta Beierle Eigirdienė, Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistė Vilma Ruginytė, Plungės pramonininkų sąjungos atstovė Kristina Gelumbickienė.

Pranešimą paskelbė: Ieva Šernienė, Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą