Studijos - Karjera

Augančiame Vilniuje – naujos mokyklos statybos

Sostinės Pašilaičių rajone šiandien neeilinis įvykis – prasidėjo naujos mokyklos statybos. Jau kitais metais prie Gabijos gimnazijos (Pašilaičių g. 13) iškils nauja mokykla 1000-iui moksleivių. Visam miestui svarbios statybos prasidėjo simbolinės kapsulės įkasimu, paliekant laišką ateities kartoms, kurį drauge pasirašė miesto meras Remigijus Šimašius, jo pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė ir generalinio rangovo – UAB „Conresta“ direktorius Lukas Laukaitis.

„Vilnius – vienintelis Lietuvos miestas, kuriame vaikų skaičius auga. Ši džiugi tendencija kelia ir nemažai iššūkių – vaikams reikia naujų gerų mokyklų. Mokyklos statyba Pašilaičiuose – gera pradžia, nes tai tik viena iš 5 mokyklų ar jų priestatų, kurias sostinėje ketiname pastatyti per artimiausius kelerius metus. Dar apie 2 tūkst. naujų vietų moksleiviams atsiras tuose rajonuose, kuriuose labiausiai reikia naujų mokyklų – Pilaitėje, Verkiuose ar Pavilnyje. Mano tikslas – kad Vilnius augtų ir toliau, kad vaikai į ateitį eitų gerai pasiruošę, kūrybingi, drąsūs. O geros naujos mokyklos sienos irgi gali užduoti toną geram vaikų mokymuisi ir gyvenimui. Sveikinu visus su puikia pradžia“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Priestato statybai sostinės savivaldybė skyrė daugiau kaip 10 mln. eurų. Paskutinį sykį nauja mokykla Vilniuje buvo atidaryta 2011 metais Balsiuose.

„Investuodami į švietimą, mes investuojame į mažųjų vilniečių ateitį. Džiaugiuosi, kad erdviame, beveik 12 tūkst. kv. m ploto, keturių aukštų pastate bus įrengti gamtos mokslų, informatikos ir technologijų kabinetai, laboratorijos, universalių matmenų sporto salė, skirta krepšiniui, futbolui, rankiniui ir kitoms sporto šakoms, mažoji sporto salė, erdvi aktų salė su scena, kostiumine, grimerine, biblioteka su skaitykla, dailės studija, choreografijos salė, fotolaboratorija, čia įsikurs ir mokyklos muziejus“, – sakė Švietimo sritį kuruojanti mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

„Džiaugiamės prisidėdami prie miesto pokyčių, o ypatingai prie švietimo plėtros projektų. Statome daugiau nei tik pastatus, konstrukcijas ar sienas – statome patogumą, galimybes ir gerovę ateities kartoms“, – sakė UAB „Conresta“ direktorius Lukas Laukaitis.

Naujasis pastatas bus pritaikytas ir mokiniams, turintiems judėjimo negalią. Pastačius naują gimnazijos priestatą, bus sutvarkyta ir teritorija aplinkui Gabijos gimnaziją, bus įrengta pradinių klasių žaidimo-sporto zona, sporto aikštelės, dviračių stoginė ir kt.

Per pastaruosius ketverius metus savivaldybė pasistengė, kad vaikus auginti Vilniuje būtų kuo paprasčiau, teigiami pokyčiai palietė ir mokyklas. Švietimo srities finansavimas nuo 2015 m. išaugo dvigubai ir 2019 metais viršija 300 mln. eurų. Per ketverius metus sutvarkyta rekordiškai daug mokyklų. Taip pat padidintas jų finansavimas – tėveliams nebetenka savo lėšomis spręsti mokyklos problemų. Dirbančioms šeimoms nebereikia sukti galvos, kas po pamokų galėtų prižiūrėti jų pradinukus. Vilniaus savivaldybė nuo šiol finansuoja visos dienos mokyklą – pradinukai gali likti prailgintos dienos klasėse iki 18 val., o tėveliams tai papildomai nekainuoja. Vilniaus savivaldybė finansavo dešimties kūrybinių dirbtuvių „FabLab“ sukūrimą Vilniaus mokyklose – jose skatinamos inovacijos ir ugdomas verslumas. Vilnius įvedė elektroninius vaiko sveikatos pažymėjimus. Tai reiškia, kad tėvams nebereikia gaišti laiko ir laukti eilėse, nešioti pažymų iš poliklinikos į mokyklą.

Pranešimą paskelbė: Aurelija Dermantė, Vilniaus miesto savivaldybė

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą