Sveikata

Atsipalaidavimas kelionėje gali baigtis gydytojo kabinete

Nors dėl naujų viruso atmainų COVID-19 pandemijai nematyti pabaigos, Lietuvos gyventojai vis drąsiau leidžiasi į keliones užsienyje. Kitoks dienos ritmas, neragautas ar tiesiog neįprastas maistas, išbandomos ekstremalios pramogos poilsiautojus kartais nuveda tiesiai į gydymo įstaigas. Turizmo ekspertai ir draudimo specialistai sako, kad nuo kai kurių situacijų tiesiog neįmanoma apsisaugoti, bet pasiruošti – galima.

Kelionių agentūros „Baltic Clipper“ turizmo ir rinkodaros direktorė Vilija Skaudžiuvienė sako, kad kelionių rinka atsigavo – pilni lėktuvai kyla į šiltesnius kraštus, kur žmonės nori pabėgti nuo rutinos, ieško naujų patirčių ir pramogų. Vis dėlto, retas kuris nejaučia nerimo leidžiantis į kelionę, juo labiau, kad reikia pasidomėti šalies, į kurią vykstama, reikalavimais, užpildyti įvairiais formas, įvertinti saugumo rizikas.

„Rūpinimasis sveikata keliaujant dar labiau išaugo pandemijos metu – tai paskatino plintantis koronavirusas, netikrumas, kaip būtų sprendžiama situacija susirgus svečioje šalyje. Didžiausios keliautojų baimės yra susijusios su sveikata, juk jos nenusipirksi, kaip gali nusipirkti maudymosi kostiumėlį ar šortus, jei vėluotų bagažas “, – pasakoja V. Skaudžiuvienė.

Pasak pašnekovės, dažniausiai kelionių svetur metu turistus ištinka lengvi negalavimai: virškinimo trakto sutrikimai ar nedidelės traumos. Atvejų, kai kelionės metu nustatomas susirgimas COVID-19, pasitaiko labai retai.

„Visiškai išvengti susirgimų, traumų kelionės metu neįmanoma, juk ir būnant namie visko atsitinka. Tačiau turistai turi pasirūpinti, kad kelionės metu, net ir užklupus nemalonumams, nebūtų patiriamos papildomos išlaidos. Klientus raginame prieš keliones įsigyti kelionių draudimą, o šiuo metu šiai paslaugai skiriame dar daugiau dėmesio. Patys keliautojai irgi atidžiau renkasi kelionės draudimą, domisi, kokios paslaugos yra įtrauktos į polisą“, – tvirtina V. Skaudžiuvienė.

Karšti orai skatina prastesnę savijautą

Pasak draudimo bendrovės BTA asmens draudimo produktų vadovo Ronaldo Grizicko, dažniausios rizikos kelionių metu – nelaimingi atsitikimai, sveikatos sutrikimai ir dėl to patiriamos medicinos išlaidos.

„Neretai kelionė apkarsta ne tik dėl mažesnių ar didesnių traumų važiuojant motoroleriu, pramogaujant vandens motociklais, bet ir dėl sveikatos sutrikimų. Turėjome ne vieną atvejį, kai kelionės metu poilsiautojai pasijunta blogai – netikėtai suskausta dantis, ištinka apendicitas ar akmenligės priepuolis, nustatomas miokardo infarktas, taip pat suaktyvėja įvairios lėtinės ligos“, – vardina R. Grizickas.

Anot jo, neretai sveikatos sutrikimus paskatina šiltesni orai, aštrus maistas ir intensyvesnis dienos ritmas. „Kartais žmonės pamiršta, kad keliauja ilsėtis, o ne bėgti maratono tarp lankomiausių turistinių objektų. Neretai ignoruojama apsauga nuo saulės ir patogi avalynė, pamirštama gerti daug vandens. Tuo pačiu atostogų metu keliautojai yra linkę atsipalaiduoti, drąsiau bandyti naujas pramogas, kurios kartais gali sukelti traumas“, – sako R. Grizickas.

Didžiausia draudimo bendrovės išmoka praėjusiais metais siekė 75 tūkst. eurų Lietuvos gyventojui kelionės metu mirtinai susižalojus kalnuose, 2019 m. – 11,5 tūkst. eurų poilsiautojai užsienyje susilaužiusiai ranką nukritus nuo dviračio. Įpusėjus 2021-iesiems kol kas didžiausia išmoka keliautojui buvo 16,5 tūkst. eurų dėl krūtinės skausmo sukelto apsilankymo medicinos įstaigoje.

„Draudimo išmoka priklauso ne tik nuo traumos dydžio, bet ir nuo apsidraudusiojo pasirinktos sumos bei draudimo poliso sąlygų. Visais atvejais rekomenduojame rinktis optimalų draudimo variantą, tačiau kiekvienas įsivertina prieš kelionę pats, ar ji gali būti pavojinga, pavyzdžiui, kopti į kalnus. Nemažai daliai keliautojų pakanka medicininių išlaidų draudimo“, – teigia R. Grizickas.

Apdraudžia bagažą

Be medicininių išlaidų draudimo keliautojai renkasi ir papildomas draudimo paslaugas, galinčias padengti neplanuotas išlaidas dėl prarasto bagažo ar nutrauktos kelionės.

„Keliaujantys jungiamaisiais skrydžiais ir tolimesniais reisais bagažą draudžia dažniau . Ypač dėl rizikos prarasti bagažą nerimauja keliaujantys tėvai su mažais vaikais, nes atostogas tektų pradėti su nemenkomis išlaidomis perkant kelionei reikalingus drabužius ir kitus būtinus daiktus visai šeimai. Skrendantys tiesioginiais reisais bagažą draudžia rečiau“, – sako R. Grizickas.

Taip pat rečiau keliautojai renkasi ir kelionės nutraukimo draudimą. Jis padengia dalį patirtų nuostolių, jei kelionė yra nutraukiama prireikus grįžti namo, kai vienas iš šeimos narių sunkiai suserga ir dėl to yra gydomas ligoninėje.

Norintiems išvengti nenumatytų išlaidų užsienyje praverčia ir civilinės atsakomybės kelionės metu draudimas. Jis padengia išlaidas dėl netyčinės žalos padarymo kitiems asmenims. Šią draudimo rūšį labiausiai pamėgo slidinėtojai, kurie siekia išvengti išlaidų dėl slidinėjimo metu kitiems asmenims sukeltų traumų ar sugadinto išnuomoto inventoriaus.

Apie BTA:                

AAS „BTA Baltic Insurance Company“ (BTA) priklauso Vidurio ir Rytų Europos draudimo rinkos lyderei Austrijos „Vienna Insurance Group AG“ (VIG) ir yra didžiausia VIG bendrovė Baltijos regione. Beveik 200 metų veikianti, per 50 įmonių 25-iose šalyse valdanti VIG pirmauja Baltijos šalyse, kur grupės įmonės 2020 m. užima ketvirtadalį ne gyvybės draudimo rinkos. 2020 m. BTA savo draudimo partneriu Lietuvoje pasirinko apie 420 tūkst. privačių bei verslo klientų, su kuriais pasirašyta apie 1 mln. draudimo sutarčių, atlyginta per 58 mln. eurų žalų.

Pranešimą paskelbė: Sigita Macanko, UAB „Idea Prima”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą