Laisvalaikis

Atostogos Egipte su šeima – ir pramogauti, ir pasikultūrinti

Kai į atostogas susiruošiame su vaikais, suplanuoti norėtųsi viską – net ir gerą orą! Egiptas – tai nesibaigianti vasara, nuolat žydra jūra, neišsenkantis vitamino D šaltinis. O ko daugiau reikia, keliaujant su visa šeima? Tad ruoškite plaukmenis ir nardymo akinius – didingasis Egiptas puikiai tinka visiems keliautojams, bet šeimyninėms atostogoms jis ypač patrauklus.

Vasara ištisus metus

Amžinosios saulės šalis – Egiptas – pagrindinė turistų meka visoje Afrikoje. Vasaros sezonu Egipte laikosi apie 40 °C, o štai Lietuvoje spaudžiant šaltukui ar jau pirmomis pavasario dienomis, Egipte mėgausitės didesne nei 20 °C temperatūra.

„Pagrindiniai šalies kurortai – Hurgada, Šarm aš Šeichas , Marsa Alamas, Sal Hašišas – išsidėstę Raudonosios jūros pakrantėje. Visi patrauklūs ir įdomūs, tačiau su savitu vietos pulsavimu, tad renkantis derėtų atsižvelgti į asmeninius poreikius ir lūkesčius“, – sakė Akvilė Barakauskaitė, tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ Produkto skyriaus vadybininkė.

Šeimos poilsiui tinkančios pramogos

Vykstant į Egiptą su šeima, rekomenduojama rinktis atitinkamus viešbučius. Šalyje išskiriama atskira viešbučių kategorija, orientuota būtent į šeimyninį poilsį. Jie savo pasiūla, apgyvendinimo tipų įvairove ir pačia infrastruktūra puikiai tinka atostogoms su vaikais. Čia siekiama kurti harmoniją tarp tėvų poilsio ir vaikų pramogų: kiekvienas atras sau užsiėmimą ar vietą, kur jausis geriausiai.

Jei viešbučio pramogų, kurios gali apimti nuo golfo aikštyno iki linksmųjų vandens atrakcionų, pasirodys per mažai – mėgaukitės nardymu. Egipte itin palankios sąlygos nardyti, todėl neišbandyti šio malonumo – kad ir paviršinio nardymo – būtų tiesiog nuodėmė. Povandeninis pasaulis visomis spalvomis atsivers stovint ir prie pat kranto – ryškiaspalviai koralai ir dar neregėtos žuvytės žydroje jūroje matomos plika akimi.

Maisto kultūra pavergs ir mažą, ir didelį

„Dar labiau sustiprinti Raudonosios jūros malonumus padės išvykos laivu. Aplankykite El Guną – tai tarsi egiptietiškoji Venecija, todėl plaukiojimas kanalais bus didelis nuotykis. Giftun sala taip pat pasiekiama laivu – šis kruizas padovanos neišdildomą patirtį plaukiojant tarp koralinių rifų“, – rekomendavo „Tez Tour“ atstovė.

Puikią kultūrinę patirtį padovanos išvyka į Egipto sostinę Kairą. Čia būtina aplankyti Senovės Egipto kultūros ir istorijos muziejų, kur sukaupta daugiau nei 120 000 įvairiausių radinių, tarp jų ir Tutanchamono kapo lobiai bei karališkosios mumijos. Pažintis su įspūdingomis šventyklomis, mirusiųjų miestais ir piramidėmis viešnagę po faraonų žemę papildys ir pažinimo, atradimų įspūdžiais.

Ne ką mažiau naujų potyrių suteiks ir pažintis su tradicine egiptiečių virtuve – egiptiečių kepama duona, falafeliai, koftai, šavarmos, sriubos ar ryžiai yra nepakartojamo skonio. O apie vietos saldumynus, kurių karalius – džiovintos datulės, po pasaulį sklinda legendos, tad maloniai palepinti skrandį šalyje tikrai pavyks.

Ir visai nesvarbu, kokį atostogų scenarijų pasirinksite Egipte – šioje šalyje neabejotinai rasite tai, dėl ko norėsis sugrįžti dar ne kartą ar bent jau įtrauksite atostogas faraonų paslaptis saugančiame krašte į pačių įsimintiniausiųjų sąrašą.

Pranešimą paskelbė: – -, UAB „VIP Viešosios informacijos partneriai”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą