Gamta ir gyvūnai

Armėnijos premjeras Lietuvoje rado efektyvios užstato sistemos pavyzdį

Pirmadienį savo vizitą Vilniuje tęsiantis Armėnijos premjeras Nikolas Pašinianas aplankė VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ ir susipažino su pakuočių skaičiavimo centro veikla. Penkerius su puse metų Lietuvoje veikiančią gėrimų pakuočių užstato sistemą N. Pašinianas vertino kaip sektiną pavyzdį, kaip būtų galima spręsti plastiko, stiklo ir metalo pakuočių taršos problemą Armėnijoje.

„Užstato sistema yra efektyvus įrankis visuomenei, kuris padeda saugoti aplinką – nuostabią Lietuvos gamtą. Armėnijos gamta taip pat yra įspūdinga, tad turime ja labiau rūpintis ir saugoti – atrasti visiems prieinamus, patogius sprendimus, kuriuos palaikytų dauguma žmonių. Tikiu, kad Lietuvos patirtis ir pavyzdys šioje srityje mums yra labai naudingas“, – kalbėjo Armėnijos premjeras N. Pašinianas.

Nuo sistemos veiklos starto Lietuvoje 2016 metų vasarį, gyventojai yra grąžinę per 3,215 mlrd. pakuočių.

Planuojama, kad per šiuos metus bus surinkta ir perdirbti perduota daugiau kaip 630 mln. vienkartinių užstato pakuočių. To tikėtis leidžia Lietuvoje vyraujanti tendencija – grąžinama 9 iš 10 į rinką išleidžiamų gėrimų skardinių bei vienkartinių stiklinių ir plastikinių butelių.

„Europos Sąjunga žengia žaliojo kurso kryptimi ir įgyvendina vis daugiau pažangių sprendimų. Lietuva – ne išimtis. Dauguma mūsų šalies gyventojų palaiko žaliąsias permainas, nori saugoti savo aplinką ir supranta kasdienių savo veiksmų bei pasirinkimų įtaką. Gėrimų pakuočių grąžinimas – vienas iš sąmoningumo pavyzdžių, kaip visi kartu galime spręsti aktualią problemą ir judėti pirmyn. Džiaugiamės galėdami dalintis savo patirtimi su užsienio šalimis“, – sakė VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ direktorius Gintaras Varnas.

Prieš porą savaičių „Užstato sistemos administratoriaus“ skaičiavimo centre lankėsi ir Armėnijos aplinkos ministerijos bei Jerevano savivaldybės delegacija. Svečiai iš Armėnijos teigė, kad Lietuvoje surinkta informacija ir tiesioginė patirtis padės lengviau ir greičiau priimti sprendimus, kuriant tvarią stiklo ir plastiko atliekų valdymo sistemą.

Pranešimą paskelbė: Eglė Rudytė, UAB „Fabula ir partneriai”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą