Mada

Ar leisti mergaitėms pačioms rinktis aprangą?

Drabužius vaikams dažniausiai perka mamos. Ne paslaptis, kad taip jos išpildo ir savo norą puoštis ir renka tokius drabužius kurie nebūtinai patogūs tačiau kur kas svarbiau kad būtų gražūs. Jei Lietuvoje berniukų drabužių pasirinkimas nėra toks didelis ir spalvingas, mergaitėms yra iš ko rinktis. Nuo kūdikystės iki 4-6 metų mergaitėms dar nėra įdomu pačioms rinktis marškinėlius ar sukneles, vėlesniame amžiuje šis noras pasireiškia labai stipriai. Ar turėtų tėvai leisti aprangą rinktis pačioms ar ne?

Augantis noras puoštis

Jei leisite rinktis drabužius mažiems vaikams savarankiškai, tikrai atsitiks taip, kad jie išsirinks tarpusavyje nesuderinamų spalvų, audinių ir paskirties rūbus tad pagalba čia išties reikalinga. Nereikia bijoti, kuo anksčiau leisite mergaitėms rinktis drabužius pačioms, tuo labiau skatinsite būti savarankiškomis. Tai taps puiki pramoga, nes mergaitėms augant, plečiasi ir jų interesų ratas, nebeužtenka žaislų ir žaidimų, norisi ir pasipuošti. Tėvai turi būti mokytojais kurie paaiškina ir pataria kokie yra drabužiai ir jų paskirtis, kokios spalvos tinka labiau, kokia apranga mergaitėms tinka vasara, žiemą ir pan.

Neperlenkite lazdos

Leidus mergaitei rinktis rūbus pačiai, greitai pastebėsite, kad ji drąsiai išsako savo nuomonę apie tai kas jai patinka ir kuo norėtų apsirengti kai išaugs nešiojamas kelnes, megztinį ar striukę, atsiras ir supratimas kokius drabužius ir kada reikia užsidėti. Vienas dalykas kurio reikia vengti tai per didelis drabužių ir stiliaus sureikšminimas ir vartotojiško požiūrio skatinimas.

Visi tėvai supranta kaip svarbu visapusiški ugdyti vaikus. Vaikus mokome ne tik skaitydami knygutes, ugdymo procesas vyksta veikiant pačias įvairiausias veiklas pvz. žiūrint televizorių, klausantis muzikos, bendraujant su bendraamžiais. Leisdami mergaitėms rinktis drabužius skatiname saviraišką, pasitikėjimą savimi, stiliaus ir grožio supratimą. Leisti rinktis drabužiui pačiai reiškia ir mokymasi skaičiuoti, pažinimą kiek kainuoja daiktai, supratimą iš kur atsiranda pinigai ir kiek jų reikia norint nusipirkti vieną ar kitą drabužį ar aksesuarą.

Mokykite, nekritikuokite

Kaip matote, privalumų kodėl turėtume leisti savo vaikams rinktis drabužius patiems yra daug. Tačiau nepamirškite kad visiškos laisvės šioje srityje nereikia leisti, prasčiausiai mažiau kreipkite į spalvas, suderinamumą ir kitus nereikšmingus dalykus, svarbiausia kad apranga būtų šilta ir tvarkinga. Dar labai svarbu nekritikuoti ir nesijuokti tuomet kai dukra pasirenka tarpusavyje nederančius drabužius ar nežino kurie drabužiai tinka kokiai progai. Tėvai turi mokyti ir aiškinti, o apibendrinant šį klausimą, dėmesį labiau reikėtų kreipti į vaiko asmenines savybes, lavintinus įgūdžius, skatinti gerą elgesį, mokyti pagarbos ir pan. Jei vis tiek norite kontroliuoti ką renkasi ir kaip rengiasi jūsų dukra, rekomenduotumėme bent jau leisti rinktis iš kelių drabužių nes visiškai užgniaužus mergaitės saviraišką paauglystėje prasidės ir maištingas elgesys ir toks pats aprangos stilius.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą