Gamta ir gyvūnai

Aplinkosaugininkai: žmonių suteikta informacija padeda išaiškinti daugiau pažeidėjų

Praėjusią savaitę Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, gavę informacijos iš gyventojų, palaukė, kol iš ežero parplauks liūdnai pagarsėjęs Biržų miesto brakonierius. Pranešimas pasitvirtino – aplinkosaugininkai iš pažeidėjo paėmė keturis tinklus ir sugautas žuvis.

Iš viso spalio 12–18 d. Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnyba apie galimus pažeidimus gavo 379 pranešimus.

Pranešimų priėmimo tarnybos darbuotojams apie žvejybos pažeidimus pranešta 33 kartus, apie medžioklės – 22. Dėl netinkamo atliekų tvarkymo kreiptasi 17 kartus, atliekų deginimo 39, nuotekų – 16, vandens taršos – 9, vandens transporto pažeidimų – 2, neteisėtų kirtimų – 7, oro taršos – 15 kartų.

Apie į autoįvykius pakliuvusius  laukinius gyvūnus pranešta 162 kartus, dėl kitų įvykių su laukiniais gyvūnais kreiptasi 47 kartus (ankstesnę savaitę tokių pranešimų buvo 130 ir 43).

Reaguodami į pranešimus apie galimus pažeidimus aplinkosaugos pareigūnai ne darbo metu patikrinti informacijos vyko 45 kartus.

Apie žvejybos pranešimus buvo pranešta 20 kartų (16 pasitvirtino), 8 kartus buvo pranešta apie medžioklės pažeidimus – 6 pasitvirtino. Apie nuotekas ir vandens taršą buvo gauti 5 pranešimai (4 pasitvirtino). Apie oro taršą pranešta 3 kartus (1 pasitvirtino). Dėl atliekų deginimo kreiptasi 5 kartus – pasitvirtino tik 2 pranešimai, dėl atliekų netvarkymo – 3 kartus (2 pasitvirtino). Dėl įvykių su laukiniais gyvūnais, pakrantės apsaugos juostų, vandens transporto pažeidimų ir neteisėtų kirtimų kreiptasi 5 kartus, nė vienas pranešimas nepasitvirtino.

Atsakingų ir pilietiškų žmonių pagalba aplinkosaugininkams ypač vertinga. Štai praėjusią savaitę Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, gavę informacijos iš gyventojų, palaukė, kol iš Širvėnos ežero parplauks liūdnai pagarsėjęs Biržų miesto brakonierius.

Patikrinus pilietį, informacija pasitvirtino – krepšyje rasti 4 statomieji tinklai ir neteisėtai sugautos žuvys: 3,2 kg kuojų, 2,5 kg ešerių ir 1 lydeka. Gyvūnijai padaryta žala – 325 eurai. Brakonierius neteks ir medinės valties su irklais ir gaus maksimalią 300 eurų administracinę nuobaudą.

Neteisėta žvejyba yra tapusi šio brakonieriaus gyvenimo būdu. Prieš 2 savaites to paties piliečio namuose rastas ir konfiskuotas 21 statomasis tinklas.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai dėkoja visiems už pagalbą ir prašo apie aplinkos apsaugos pažeidimus pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 arba AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995.

Pranešimą paskelbė: Jurgita Jasiūnienė, Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos

Prekės pigiau:
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose
 
Keltuvų nuoma
 
LightPlex Bond Retention Shampoo Plauko jungtis atkuriantis šampūnas, 250ml
 
ECCO Exohike Men's Cocoa Brown 45

Parašykite komentarą