Gamta ir gyvūnai

Aplinkosaugininkai moksleivius moko gamtoje poilsiauti atsakingai

Aplinkos apsaugos departamento Utenos valdybos Ignalinos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai spalio mėnesį organizavo ir vedė Visagino „Gerosios vilties“ ir Ignalinos Česlavo Kudabos progimnazijose penkias „Atsakingo poilsio gamtoje ABC“ pamokėles.

Ignalinos inspekcijos specialistai  aplankė  5, 6 ir 7 klasių mokinius, 3 pamokėles vyko atvirame ore.

Per susitikimus vaikai buvo supažindinti su aplinkos apsaugos kontrolės sistema, sužinojo, kaip elgtis gamtoje per iškylas, išvykas, turistinius žygius.

Taip pat aplinkosaugininkai atsakė į vaikų klausimus, kaip organizuojamas atliekų tvarkymas ir  antrinių žaliavų rūšiavimas, kaip elgtis saugomose teritorijose, kaip turi elgtis ir kokių taisyklių privalo laikytis žvejai mėgėjai, kaip vykdoma jų kontrolė.

„Manau, niekas neprieštarauja, kad svarbu mokyti vaikus apie aplinkosaugos reikšmę nuo mažumės. Atsimenu, kai per vieną edukaciją su vaikais rinkome šiukšles prie ežero ir po visko pavaišinome juos ledais. Vienas berniukas žiūrėdamas į ledų popieriuką pasakė, kad daugiau niekada nemėtys šiukšlių, nes jas rinkti yra labai didelis ir sunkus darbas,“ –  teigia Ignalinos aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Viktoras Ksenzovas.

Taip pat pabrėžia V. Ksenzovas, kad per vaikus mes galime pasiekti ir suaugusius, nes į aplinkosaugininkų pastabas suaugę dažnai nekreipia dėmesio, o vaikai po pareigūnų vedamų pamokėlių savo pavyzdžiu moko tėvus. Kartais vaiko pastebėjimai ar tėvų sudrausminimas netinkamai elgiantis gamtoje suaugusiam daug svarbesnis ir paveikesnis, nei aplinkosaugos pareigūnų raginimai.

Pranešimą paskelbė: Jurgita Jasiūnienė, Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos

Prekės pigiau:
 
ALTERCORE 353 Black 44
 
Elements Calming Shampoo Šampūnas jautriai galvos odai, 1000ml
 
ALTERCORE Roca Vegan Black 40
 
Hydration Kit Drėkinamasis plaukų priežiūros rinkinys, 1vnt
 
Crocs™ Classic Bae Clog Womens Lime Zest 42,5

Parašykite komentarą