Gamta ir gyvūnai

Aplinkos ministras S. Gentvilas išlydėjo ekspedicijos „Išsaugokime Baltiją“ komandą

Šeštadienį aplinkos ministras Simonas Gentvilas Klaipėdoje išlydėjo ekspedicijos „Išsaugokime Baltiją“ komandą į 9 mėnesius truksiantį žygį. Aplinkos ministerija yra šios iniciatyvos globėja.

„Baltija – jauniausia jūra planetoje, bet su vienais didžiausių žmonijos išbandymų. Todėl ekspedicijos žygis aplink Baltiją yra pavyzdys mums visiems, skatinantis keistis. Prie švaresnės Baltijos jūros galime prisidėti visi, nes jūra prasideda kiekvieno mūsų kriauklėje“, – komandą išlydėdamas sakė aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Kartu su ekspedicijos iniciatoriumi Giedriumi Buču, kitais žygeiviais ir Jūros tyrimų instituto mokslininkais Simonas Gentvilas prisijungė prie Melnragės paplūdimio valymo iniciatyvos, kurios metu buvo renkamos šiukšlės ir tiriama smėlio tarša.

Taip pat aplinkos ministras aplankė Aplinkos apsaugos agentūros jūrų laivą–laboratoriją „Vėjūnas“, kuriame šiandien mokslininkai-tyrėjai apie Baltijos jūroje atliekamus tyrimus,  jūros būklę ir labiausiai neraminančias problemas pasakoja apsilankiusiems gyventojams.

Aplinkos ministerija yra atsakinga už Baltijos jūros aplinkos apsaugos priemones. Veiksmai, skirti išsaugoti Baltijos jūrą yra susiję su įvairiais sektoriais ir kitomis aplink Baltiją esančiomis valstybėmis, todėl tik glaudus tarpinstitucinis ir regioninis bendradarbiavimas gali padėti tinkamai juos įgyvendinti.  

Lietuva aktyviai dalyvauja  Baltijos jūros aplinkos apsaugos komisijos – Helsinkio komisijos (HELCOM) veikloje. Nuo liepos 1 d. Lietuva pirmininkaus HELCOM. 2021 m. HELCOM patvirtino atnaujintą Baltijos jūros veiksmų planą, kuriame numatyta apie 200 konkrečių veiksmų ir priemonių, susijusių su didžiausiais iššūkiais – klimato kaita, jūros tarša šiukšlėmis, farmacinėmis medžiagomis, povandeniniu triukšmu ir jūros dugno trikdymu, išlaikytos ambicijos sumažinti vandens, paplūdimių taršą, pagerinti jūros gyvūnų būklę. Visi veiksmai turi būti įgyvendinti ne vėliau kaip 2030 m.

Vyriausybės patvirtintame Nacionaliniame vandenų srities plane 2022-2027 m. numatyta mažinti Baltijos jūros eutrofikaciją, cheminę taršą, stabdyti biologinės įvairovės nykimą, ekosistemų kokybės blogėjimą daugiausia dėmesio skiriant invazinėms rūšims, jūrų buveinių trikdymui, komerciniam žuvų išteklių naudojimui, jūroje žiemojančių paukščių buveinių išsaugojimui. Taip pat bus stiprinama Baltijos jūros regiono valstybinė aplinkos apsaugos kontrolė.

Ekspedicija  „Išsaugokime Baltiją“ prasidės kovo 11 d. 10.30 val. Smiltynėje.  Pirmuosius žygio kilometrus ekspedicijos organizatoriai kviečia nueiti kartu, o per ateinančius 9 mėnesius komanda planuoja įveikti iš viso 6 tūkst. kilometrų. Ekspedicija kvies šalių aplink Baltijos jūrą piliečius, vyriausybes, organizacijas ir įmones imtis aktyvių veiksmų, kad jūra būtų išsaugota ateities kartoms.

Išsamesnę informaciją apie ekspediciją rasite čia.

Pranešimą paskelbė: Aistė Gadliauskaitė, LR aplinkos ministerija

Aplinkos ministras S. Gentvilas išlydėjo ekspedicijos „Išsaugokime Baltiją“ komandą


Aplinkos ministras S. Gentvilas išlydėjo ekspedicijos „Išsaugokime Baltiją“ komandą


Aplinkos ministras S. Gentvilas išlydėjo ekspedicijos „Išsaugokime Baltiją“ komandą

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą