Gamta ir gyvūnai

Aplinkos apsaugos departamento vadove tapo Olga Vėbrienė

Rugpjūčio 12 d. Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos direktoriaus pareigas, laimėjusi Aplinkos ministerijos skelbtą konkursą, pradėjo eiti Olga Vėbrienė. Dalyvauti konkurse paraiškas pateikė 16 pretendentų, 11 iš jų atitiko reikalavimus, 6 kandidatai dalyvavo vertinimo komisijoje.

„Kadangi jau turėjau galimybę įsijungti į Departamento veiklą, pirmaisiais mėnesiais vyko susipažinimas su jo veikla ir darbuotojais. Ne paslaptis, kad departamentas turi iššūkių, kuriuos įvardija ir atsakingos institucijos, tokios kaip STT, Valstybės kontrolė, Aplinkos ministerija. Šias problemas žinome ir sprendžiame“, – pažymi O. Vėbrienė.

Departamento direktorės teigimu, 2020 m. visiems mums atnešė iššūkių. Koronaviruso plitimas sumažino ūkio subjekto patikrinimų skaičių, kuris 2020 m. I pusmetį siekė 1 546 (2019 m. I pusmetį – 4 451). Tačiau padaugėjo gaunamų  pranešimų apie aplinkosaugos pažeidimus – per šių metų I pusmetį jų gauta 12 738 (2019 m. – 10 326), suteiktos 1 779 konsultacijos.  Taip pat per šį laikotarpį suorganizuota 1 730 reidų (2019 m. –  1 583), per kuriuos nustatyti 1 073 pažeidimai.

„Vienas svarbiausių uždavinių – įgyti visuomenės pasitikėjimą,  todėl daug dėmesio skirsime veiklos kokybei, skaidrumui, naujoms iniciatyvoms, projektams, tikimės prisidėti prie ES komisaro V. Sinkevičiaus Baltijos jūros taršos valymo plano įgyvendinimo, užmegzti naujų bendradarbiavimo ryšių ne tik su aplinkosauginėmis bendruomenėmis, bet ir visuomenės grupėmis, neabejingomis aplinkosaugai“, – pažymi O. Vėbrienė.

Taip pat, pabrėžia Departamento vadovė, būtina laiku visuomenei teikti kokybišką informaciją, plėsti prevencinę ir švietėjišką veiklą. 

„Ne mažiau svarbu nuolat ir tiesiogiai bendrauti su valdybų atstovais, išsiaiškinti kiekvienos valdybos problemas, poreikius, lūkesčius, skaidriai ir efektyviai paskirstyti gaunamus išteklius. Norime, kad vykdoma aplinkos apsaugos kontrolė būtų kokybiška ir stipri, skundai ir pranešimai tiriami laiku ir objektyviai. Esu tikra, kad tai padaryti galime – juk turime profesionalių, ambicingų ir iniciatyvių žmonių“, – teigia O. Vėbrienė.

  1. Vėbrienė yra įgijusi aplinkos apsaugos politikos ir administravimo magistro kvalifikacinį laipsnį, turi sukaupusi devynerių metų įvairiapusę patirtį viešojo administravimo srityje, vadovavimo įgūdžius, patirtį technologijų ir inovacijų politikos srityse.

Pastaraisiais metais O. Vėbrienė vadovavo Aplinkos ministerijos Strateginių pokyčių grupei, dirbo Ekonomikos ir inovacijų ministerijos kanclere.

Pranešimą paskelbė: Jurgita Jasiūnienė, Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą