Gamta ir gyvūnai

Aplinkos apsaugos departamentas stabdo UAB Atliekų rūšiavimo centro aplinkai kenksmingą veiklą

Aplinkos apsaugos departamentas informuoja, kad UAB Atliekų rūšiavimo centrui buvo įteiktas privalomasis nurodymas stabdyti aplinkai kenksmingą veiklą. Privalomąjį nurodymą įmonė privalo įvykdyti iki rugpjūčio 24 d.

„Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, reaguodami į dažnus Salininkų gyventojų skundus, kad vykdydamas veiklą Atliekų rūšiavimo centras teršia aplinką, nuolat tikrino šią bendrovę ir teikė privalomuosius nurodymus pašalinti pažeidimus, bet realios naudos tai nedavė“, – pabrėžia Departamento direktorė Olga Vėbrienė.

Salininkų bendruomenė ne kartą kreipėsi į įvairias institucijas, nes žmonės kasdien susidurdavo su nepatogumais: nuolatiniu šiukšles smulkinančių mašinų triukšmu, nemaloniais kvapais, dulkėmis, pro langus matomu šiukšlynu. Be to, įmonė vykdė veiklą miesto teritorijoje, o šalia jos stovi gyvenamieji namai, vaikų žaidimų aikštelė, mokyklos, vaikų darželis.

Kadangi situacija tapo sudėtinga, pabrėžia O. Vėbrienė, Aplinkos apsaugos departamentas priėmė sprendimą stabdyti aplinkai kenksmingą Atliekų rūšiavimo centro veiklą.

„Tai buvo būtina padaryti, nes įmonė nesilaikė aplinkos apsaugos reikalavimų ir nevykdė mūsų pakartotinių privalomųjų nurodymų pašalinti pažeidimus: atliekomis ir toliau buvo atsikratoma ne pagal Taršos leidimo sąlygas, veikla vykdoma ne įmonės viduje, o lauke, todėl aplinka buvo teršiama ir taršos dalelės patekdavo už įmonės teritorijos“, – teigia Departamento vadovė.

Taip pat dėl nustatytų pažeidimų Departamentas kreipėsi į Aplinkos apsaugos agentūrą dėl Taršos leidimo panaikinimo.

„Atliekų rūšiavimo centras iki rugpjūčio 24 d. privalo atliekas perduoti tvarkytojui, turinčiam teisę jas tvarkyti, ir pašalinti kitus pažeidimus, kitaip tęsti savo veiklos nebegalės“, – tvirtina O. Vėbrienė.

Aplinkos apsaugos departamento informacija.

Pranešimą paskelbė: Jurgita Jasiūnienė, Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą