Namai

Apklausa: karantinas neapribojo lietuvių noro įsigyti būstą

Nors karantinas pristabdė naujų būstų pardavimus, panašu, kad greitu metu ši rinka turėtų bent iš dalies atsitiesti. Kaip rodo „Rinvest“ užsakymu tyrimų bendrovės „Norstat“ atlikta gyventojų apklausa, 65 proc. prieš karantiną svarsčiusių įsigyti būstą gyvenimui savo planų nekeis.

Į gatves ir darbus grįžtantys žmonės įsuka Covid-19 pristabdytą Lietuvos ekonomiką. Atvėrus prekybos centrus, restoranus bei gyvenimui palengva grįžtant į įprastas vėžes, atsigauna ir žmonių lūkesčiai, susiję su nekilnojamuoju turtu.

Paklausti, ar pastaruoju metu iki karantino svarstė apie naujo būsto įsigijimą, 35 proc. respondentų nurodė svarstę įsigyti būstą gyvenimui, o 11 proc. – investicijai. 3 proc. nurodė planuojantys įsigyti būstą gyvenimui ir būstą investicijai. 51 proc. žmonių nurodė nesvarstę apie naujo būsto įsigijimą.

Apklausa atskleidė, kad naują būstą gyvenimui ar investicijai dažniau planavo įsigyti jaunesni (23-38 m.) ir daugiau uždirbantys žmonės, kurių mėnesinės pajamos siekia 1001 ir daugiau eurų.

Nekilnojamojo turto vystymo bendrovės „Rinvest“ plėtros vadovo Edvard Račevskij nuomone, žmonių noras turėti savo būstą dėl karantino niekur nedingo.

„Iki karantino gyvenome tvaraus ekonomikos augimo sąlygomis ir žmonių ilgai ir atsakingai planuoti sprendimai turėti savo būstą taip greitai nepasikeičia. Kovą, balandį matėme rinkos sulėtėjimą, kurį lėmė griežtas karantinas, tačiau jam švelnėjant, atsigauna ir rinka“, – sako E. Račevskij.

Jo nuomone, atsilaikyti prieš ekonominius pokyčius pirkėjams padeda planavimas.

„NT plėtotojai jaučia atsigaunantį susidomėjimą naujais būstais. Dauguma skaičiuoja, kad svetainių lankomumai šiandien yra rekordiniai, o kontaktų skaičiai beveik grįžę į prieškarantininį lygį”, – sako Mindaugas Statulevičius, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos vadovas.

Anot jo, daugiausia dėmesio sulaukia ekonominės klasės projektai, kuriuose paprastai perkamas būstas gyvenimui. Aktyvumo sumažėjimas labiausiai jaučiamas tarp ketinančiųjų įsigyti būstą investicijai.

„Tai, kad naujo būsto kainos pas didžiuosius plėtotojus nekrito, nepaliko priežasčių delsti įsigyti būstą savo reikmėms”, – sako jis.

Apklausa parodė, kad 65 proc. ketinančiųjų įsigyti būstą gyvenimui nurodė, kad jų planai nepasikeitė. 35 proc. būsto pirkimo planus atidėjo ateičiai. Savo planų neatsisako 46 proc. ketinančiųjų įsigyti būstą investicijai, o 48 proc. šį pirkinį ketina atidėti.

„Žmonių optimizmas turėtų jo suteikti ir rinkai. Lietuva su pirmąja viruso banga susitvarkė gerai, žmonės grįžta į biurus ir restoranus, atsigauna beveik visi ekonomikos sektoriai. Todėl didžioji dalis planavusių pirkti būstą gyvenimui savo planų neatsisako“, – teigia „Rinvest“ plėtros vadovas.

Apklausą apie karantino poveikį NT rinkai internete atliko tyrimų bendrovė „Norstat“. Joje dalyvavo 400 respondentų, kurių amžius vyravo nuo 23 iki 55 metų. Apklausa vykdyta gegužės 14-20 dienomis.

Pranešimą paskelbė: Ulijona Bartašiūtė, UAB „Bosanova”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą