Laisvalaikis

Apie kitų metų vestuves derėtų galvoti jau dabar: ekspertai pataria, kaip joms tinkamai pasiruošti

Daugeliui vestuvių šventės planavimas yra išties nemenkas iššūkis. Net ir įprastomis sąlygomis  visų detalių apgalvojimas iki smulkmenų bei noras surengti kuo įsimintinesnę šventę išnaudoja nemažai resursų – tiek laiko, tiek finansinių, tiek energijos. Tačiau kuomet vestuves reikia organizuoti pandemijos akivaizdoje, be jau įprastų iššūkių atsiranda ir papildomi svečių saugumo užtikrinimo klausimai. Daugiau kaip 15 metų vestuvių ir renginių planavimo versle esanti Karolina Meginytė dalijasi, kaip tenka organizuoti vestuves šiuo neįprastu laikotarpiu bei kaip tinkamai reikėtų susiplanuoti savo šventės biudžetą.

Vestuvės gryname ore – papildomas saugiklis

Išsirinkti tinkamą datą ir pradėti planuoti vestuvių šventę prieš aštuonis ar dešimt mėnesių yra įprasta praktika. Tai leidžia apgalvoti visas galimas išlaidas bei laiku surasti šventei tinkamą erdvę, kadangi neretai vestuvių vietos užsakomos net prieš metus, o kartais ir pusantrų. Tačiau, vestuvių planuotojos Karolinos Meginytės teigimu, pandemija šiek tiek pakoregavo situaciją.

„Jeigu įprastai metai iki vestuvių atrodydavo labai daug laiko, tai dabar yra nemažai klientų, kurie rezervuoja vietas savo šventei 2022 metams ir viliasi, kad situacija iki to laiko stabilizuosis. Žinoma, yra ir tokių, kurie pasilieka viską paskutiniam mėnesiui su mintimi, kad visko suspėti tikrai įmanoma, kadangi planuoti nėra tikslo, jei šalies epidemiologinė situacija pablogės ir viską reikės atšaukti“, – mintimis dalijasi pašnekovė.

Vis dėlto planuoti vestuves paskutinį mėnesį nėra pati tinkamiausia išeitis nei finansiniu, nei skubėjimo atžvilgiu, o datos nukėlimas į 2022 metus taip pat negali garantuoti, kad pandemija iki to laiko jau bus suvaldyta. Kaip viena iš išeičių, anot pašnekovės, yra vestuvių planavimas atviroje erdvėje.

„Kai kalbame apie šventės organizavimą lauke, rizika pasklisti virusui ir užkrėsti vieniems kitus ima mažėti. Lietuviai labai mėgsta gamtą ir, manau, statistiškai Lietuvoje daugiau vestuvių būna lauke nei miesto salėse ar restoranuose. Tad, šiuo atveju, situacija mums tikrai dėkinga“, – apie atvirų erdvių privalumus pasakoja K. Meginytė.

Dekoracijos ir gėlės – kasmet vis populiaresnės

Vestuvių organizavimas ir įvairių paslaugų užsakymas neįmanomas ir be vestuvių biudžeto suplanavimo. Tiksliai susiskaičiavus, kokią pinigų sumą galima skirti vestuvėms, verta pasidairyti ir į būsimų paslaugų sąrašą. Įtraukus visas smulkmenas ir apytiksliai susirašius kainas galima matyti, ar turimas biudžetas atitinka norus. Anot vestuvių planuotojos K. Meginytės, svarbiausia yra susidėlioti prioritetus.

„Labai svarbu įsivertinti, kurie šventės akcentai jums yra patys svarbiausi. Jei į vestuves planuojama kviesti apie 50 svečių, įprastai jaunieji vestuvėms nori paskirti iki 10 tūkst. eurų. Su tokiu biudžetu vestuves suorganizuoti tikrai galima, visgi standartiškai lietuviai vestuvėms paskiria nuo 15 iki 20 tūkst. eurų. Toks biudžetas apima visas smulkmenas, nuo žiedų iki įvairiausių šventės pramogų. Apie pusę viso biudžeto sudaro maistas, gėrimai ir šventės vieta, tačiau pastaraisiais metais pastebima, kad vis daugiau lėšų norima skirti ir dekoracijoms bei gėlėms, kadangi nuotakos nori gražių vestuvinių nuotraukų“, – apie galimas vestuvių išlaidas pasakoja pašnekovė.

Ji taip pat priduria, kad dalis klientų vis mažesnę dalį biudžeto paskiria ir šventės programai. Tačiau, vestuvių planuotojos nuomone, smagus laiko praleidimas bei geros emocijos yra kur kas svarbesnės norint surengti įsimintinas vestuves, todėl taupyti šioje vietoje nerekomenduojama.

Vestuvių išlaidas svarbu planuoti iš anksto

Tuo metu finansų ekspertai pastebi, kad norint užtikrinti, jog vestuvių šventės išlaidų planavimas netaptų papildoma našta ir neapribotų jaunavedžių finansinių galimybių kitose gyvenimo srityse, svarbu tokias išlaidais planuoti ir joms ruoštis iš anksto. Juolab, vestuvių biudžeto planavimas pandemijos akivaizdoje tikrai nėra pats lengviausias uždavinys.

„Stebint epidemiologinę situaciją šalyje, pravartu jau dabar po truputį dalį lėšų atsidėti būsimoms vestuvių dekoracijoms, maistui ar pramogoms. Be to, reikia įvertinti ir tai, kad net ir menkiausių smulkmenų apgalvojimas ne visada gali užtikrinti sklandų šventės organizavimą. Planuojant vestuvių biudžetą, protinga atsidėti ir papildomą penktadalį biudžeto sumos, nes niekada nežinote, kokių netikėtų išlaidų gali atsirasti. Tikslus biudžeto skaičiavimas užtikrins sklandų vestuvių planavimą be didelių staigmenų“, – sako „General Financing banko“ Pardavimų departamento direktorius Skirmantas Ketvirtis.

Ketvirtis taip pat papildo, kad verta investuoti dalį santaupų, jei norima įsimintinos ir džiugios šventės ne tik sau, bet ir artimiesiems. Anot finansų eksperto, pritrūkus lėšų vestuvių planavimui, galimybėms leidžiant, galima apsvarstyti ir vartojimo paskolos pasiūlymą. S. Ketvirtis akcentuoja, kad renkantis paskolos teikėją, itin svarbu įvertinti galutinę grąžinamą paskolos sumą – pastaruoju metu rinkoje įvyko nemažai pokyčių, nulėmusių naujų ir itin patrauklių pasiūlymų atsiradimą. „General Financing banko“ atstovas priduria, kad vartojimo paskola gali būti vienas iš sprendimų planuojant įsimintiną ir – labai svarbu! – saugią vestuvių šventę.

Savo ruožtu K. Meginytė papildo, kad daug kas priklauso ir nuo pačių žmonių sąmoningumo. Vestuvių planuotojai kol kas kaukių ir kitų saugumo priemonių svečiams neužsakinėja, o organizuodami šventę negali svečiams uždrausti vieniems su kitais apsikabinti ar pasibučiuoti, todėl daug ką lemia ir svečių tarpusavio supratingumas bei noras ne tik gerai praleisti laiką, bet ir sumažinti pavojų artimųjų sveikatai.

Apie „General Financing banką“:

„General Financing bankas“ (anksčiau finansų bendrovė „General Financing“) finansų sektoriuje veikia nuo 2005 metų. Banko paskolų portfelis šiuo metu siekia beveik 71 mln. eurų. Lietuvoje bankas turi 18 klientų aptarnavimo skyrių. Banko paslaugomis 2019 m. pasinaudojo 25 000 klientų.

Pranešimą paskelbė: Marius Monkevičius, UAB „INK agency“

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą