Sportas

Apdovanoti varžybų „Seimo taurė – 2023“ nugalėtojai

Visas varžybų nuotraukas rasite Seimo Flickr paskyroje.

Jas naudojant maloniai prašome rašyti: Seimo kanceliarijos nuotr. Autorė Viktorija Chorna. 

2023 m. balandžio 29 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

Balandžio 29 d. Seimo rūmuose į šachmatų varžybas „Lietuvos Respublikos Seimo taurė – 2023“ susirinkę daugiau kaip 120 šachmatų mėgėjų ir profesionalų išsiaiškino turnyro nugalėtoją ir geriausius kitų kategorijų žaidėjus.

Turnyro nugalėtoju tapo ir pereinamąją Seimo taurę antrus metus iš eilės iškovojo Nikita Posaškovas. Septyniolikmetis turnyro nugalėtojas šachmatais žaisti pradėjo būdamas penkerių metų, o šiuo metu šachmatais žaidžia Vilniaus miesto sporto mokykloje „Sostinės tauras“.

Kaip teigė N. Posaškovas, taurę apginti buvo daug sunkiau nei iškovoti, nes šiemet susidūrė su rimtesniais priešininkais, o pirmosios partijos nesusiklostė taip, kaip planavo. Seimo taurės suaugusiųjų turnyre nugalėtojas dalyvavo antrą kartą, o 2019 m. geriausiai iškovojo Signatarų taurę, kuri įteikiama geriausiai tų metų turnyre pasirodžiusiam vaikui.

Pirmąją vietą komandų įskaitoje užėmusiai Vilniaus miesto sporto mokyklos „Sostinės tauras“ komandai įteikta Seimo kanclerio taurė. Moterų kategorijoje turnyre geriausiai pasirodė Deimantė Karaliūtė.

Simultane su Seimo Pirmininke V. Čmilyte-Nielsen jėgas išbandė daugiau kaip 20 dalyvių. Daugiausia tarp jų – į Lietuvą nuo karo pasitraukusių ukrainiečių vaikai, kurie į jį atvyko parlamento vadovės kvietimu. Geriausiai simultane pasirodė šešiametis Benas Bausys, kuriam žaidime su Seimo Pirmininke pavyko iškovoti lygiąsias.

Seimo Pirmininkės sutuoktinis Danijos šachmatų didmeistris Pėteris Hainė Nielsenas (Peter Heine Nielsen) žaidė tris parodomąsias partijas nežiūrėdamas į lentą: tiek pirmąją su vienu, tiek kitas dvi – su dviem varžovais, jis laimėjo.

Taip pat varžybų dalyviai ir svečiai turėjo galimybę sužaisti didžiaisiais šachmatais.

29-ąjį kartą surengto turnyro dalyvius ir svečius pasveikino varžybų globėja šachmatų didmeistrė, Europos čempionė, Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Lietuvos šachmatų federacijos direktorius, tarptautinės kategorijos teisėjas Arvydas Baltrūnas, Seimo Pirmininko pavaduotojas, Lietuvos šachmatų federacijos garbės prezidentas Julius Sabatauskas ir varžybų vyriausiasis teisėjas, tarptautinės kategorijos arbitras Raimondas Paliulionis.

Varžybų Seime globėja – Seimo Pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen, organizatoriai: Lietuvos šachmatų federacija, Panevėžio šachmatų klubas, šachmatų klubas „Icio“ ir Vilniaus žydų bendruomenė.

 

Kasmet Seimo rūmuose vykstančios šachmatų varžybos „Lietuvos Respublikos Seimo taurė“ yra analogų pasaulyje neturintis renginys, išskirtine proga suburiantis prie šachmatų lentos šio sporto entuziastus. Nuo 1995 m. organizuojamose varžybose kartu su šachmatų didmeistriais, tarptautiniais meistrais dalyvauja Seimo vadovai, Nepriklausomybės Akto signatarai, įvairių kadencijų parlamentarai, kitų institucijų atstovai, užsienio valstybių politikai, diplomatai ir šios sporto šakos gerbėjai.

Pranešimą paskelbė: Nerijus Vėta, Lietuvos Respublikos Seimas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą