Sportas

Sporto klubai laukia žalios šviesos atsidarymui – namų darbai klientų apsaugojimui atlikti

Valdžiai laisvinant karantino suvaržymus, sporto klubų sektorius taip pat laukia leidimo atverti duris. „Impuls“ ir „Lemon“ sveikatingumo klubų atstovai pažymi, kad jų patalpose įgyvendinti visi sprendimai, kurie buvo pateikti valdžiai siūlomų priemonių sąraše. Tarp papildomų žingsnių, kurių planuojama imtis klubams atvėrus duris po priverstinės pertraukos – privalomas darbuotojų testavimas kiekvieną savaitę, kur kas didesnių plotų bei tarpusavio atstumų užtikrinimas ir kitos priemonės saugiam judėjimui.

Darbuotojai būtų testuojami kiekvieną savaitę

„Esame pilnai pasiruošę atverti sveikatingumo klubus, užtikrindami klientų ir darbuotojų saugumo reikalavimus bei rekomendacijas. Klubų patalpose įgyvendinome daug priemonių, skirtų lankytojams priminti apie saugius atstumus, nuolatinį higienos laikymąsi. Laukiame palankaus valdžios sprendimo, leisiančio pagaliau atverti duris“, – komentuoja „Impuls“ ir „Lemon“ vadovas Vidmantas Šiugždinis.

Jis papildo, kad daugelis saugumo priemonių jau buvo įgyvendintos ir po pirmojo karantino, o kai kurios, atsižvelgiant į dabartinius įsipareigojimus, tik dar labiau sustiprintos.

„Kaip vieną esminių naujovių galiu paminėti įsipareigojimą, kad visas mūsų klubų personalas ir treneriai privalės turėti galiojantį antigenų testą arba būti paskiepyti COVID-19 vakcinomis. Bent jau pirminiame veiklos etape esame pasiruošę testuoti personalą kiekvieną savaitę. Tą užtikriname. Taip pat nuo šiol apie saugius tarpusavio atstumus bei reikalingas higienos priemones dar aiškiau signalizuos specialūs jau įrengti stendai ir kiti ryškūs žymėjimai“, – sako V. Šiugždinis.

Lankytojų skaičiaus ribojimas, dezinfekcija ir saugūs atstumai

Sveikatingumo klubai „Impuls“ ir „Lemon“, siekdami užtikrinti visus saugumo reikalavimus, klubuose jau pritvirtino ar papildomai išstatė ryškius ženklus, signalizuojančius apie būtinumą laikytis tarpusavio atstumų. Tiek individualiam, tiek sportavimui grupėje iki 5 asmenų, skiriama iki 30 kv. metrų erdvė vienam asmeniui ir išlaikomas ne mažesnis kaip 2 metrų tarpusavio atstumas. Asmeninės ir grupinės treniruotės būtų organizuojamos tik fizinio aktyvumo specialistų.

Visuose klubuose ir toliau bus laikomasi nustatytų higienos reikalavimų bei rekomendacijų:

  • Siekiant užtikrinti saugias sąlygas sportuoti bei dirbti, patalpos ir įranga bus reguliariai dezinfekuojami.
  • Kas valandą registratūros darbuotojai dezinfekuos praėjimo kontrolės įrangą bei kitus dažniausiai liečiamus paviršius (durų rankenas ir kita).
  • Klientams suteikiamos priemonės savarankiškai rankų ir įrangos dezinfekavimui. Prašoma klientų, kad tiek prieš, tiek po inventoriaus naudojimo, jį dezinfekuotų, taip pat tiestų ant kilimėlių bei įrangos rankšluosčius ir, žinoma, nepamirštų saugaus tarpusavio atstumo. Apie tai nuolat primins stenduose pateikta informacija.
  • Asmeniniai treneriai, vesdami treniruotes, privalės dėvėti apsauginę veido kaukę, o klientai jas turės dėvėti bendrose patalpose, kai nesportuoja.
  • Sporto klubai ir toliau garantuoja geresnę oro kokybę treniruočių vietose. Švaraus oro cirkuliacija užtikrinama padidintais vėdinimo pajėgumais, o saugų patekimą į patalpas užtikrina speciali oro dezinfekcija, kuri eliminuoja iki 99,9 proc. virusų ir bakterijų.
  • „Impuls“ klubus lankantiems vaikams bus matuojama kūno temperatūra. Tam „Impuls“ klubuose įrengti automatiniai temperatūros nuskaitymo įrenginiai, kurie leidžia nustatyti temperatūrą per pusę sekundės.
  • Registratūrose įrengtos apsauginės sienelės bei dėvimos kaukės.
  • Garantuojamas lankytojų skaičiaus ribojimas persirengimo patalpose ir dušuose, užtikrinant minimalų 2 metrų atstumą tarp lankytojų ir neleidžiant naudotis bent 50 proc. dušų bei persirengimo spintelių.

Jeigu pats lankytojas sužinos, kad užsikrėtęs lankėsi sveikatingumo klube, arba iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro bus gautas pranešimas, jog tam tikrame sporto klube lankėsi COVID-19 užsikrėtęs žmogus, yra pasiruošta nedelsiant reaguoti. Visų pirma, informuojami visi klientai, kurie galėjo turėti kontaktą su užsikrėtusiuoju, o atitinkamo sveikatingumo klubo patalpos pilnai dezinfekuojame specialiomis rūko dezinfekcinėmis sistemomis.

„Judėjimas ir sportas anaiptol neturi asocijuotis su pasiekimais ar medaliais. Pirmiausia, tai  yra geresnė savijauta, sveikatos, imuniteto stiprinimas, psichinio ir emocinio stabilumo palaikymas. Palaikyti fizinį aktyvumą savarankiškai ar nuotoliniu būdu, žinoma, galima, bet, kaip parodė karantino metu daryti tyrimai, daugeliui žmonių trūksta motyvacijos. Kiti neturi tinkamų sąlygų ar žinių. Tikimės, užtikrindami visas saugumo priemones ir, žinoma, nuolat stebėdami situaciją, po truputį galėsime grįžti į vėžes ir prisidėti prie žmonių fizinės bei emocinės sveikatos gerinimo“, – sako V. Šiugždinis.

Taip pat kviečiame fotografus ir operatorius apsilankyti atidarymui paruoštame „Impuls” klube Kareivių g., Vilniuje – vizitą galite suderinti susisiekę nurodytais kontaktais.

Pranešimą paskelbė: Vilius Mackonis, „Virtuozai”, rinkodaros ir komunikacijos agentūra (MB Virtuosus)

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą