Sveikata

Apdovanoti slaugos paslaugas namuose teikiančių komandų nuotraukų konkurso nugalėtojai

Vasario 5 d. Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) apdovanoti ambulatorinės sveikatos priežiūros paslaugas namuose teikiančių komandų fotografijų konkurso nugalėtojai – Šeduvos pirminės sveikatos priežiūros centro, Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro ir Mosėdžio pirminės sveikatos priežiūros centro komandos. Šiuo, antrąkart organizuojamu, konkursu siekta supažindinti visuomenę su slaugos paslaugas namuose teikiančiomis komandomis, priminti apie galimybę, esant poreikiui, tokias paslaugas gauti.

Nugalėtojus ministerijoje pasitiko ir pasveikino Asmens sveikatos departamento direktorė Odeta Vitkūnienė bei ministerijos Slaugos ir ilgalaikės priežiūros skyriaus atstovai.
„Slaugytojo darbas – labai kilnus, gyvybiškai svarbus ir visados toks išliks, o kai jėgas suvienija visa, pacientų poreikius virš visko iškelianti, specialistų komanda – dėmesiu apgaubti pacientai tai tikrai vertina ir brangina. Džiugu, jog konkursą laimėjusios bendrosios pagalbos slaugytojų komandos puoselėja bei supranta šiuolaikinės slaugos lyderystės svarbą paciento kasdienybėje“, – teigia O. Vitkūnienė.

Nuotraukų konkurso nugalėtojai, Šeduvos pirminės sveikatos priežiūros centro komanda, kurią sudaro penkios savo darbui atsidavusios specialistės, džiaugėsi ir akcentavo, jog komandai teikiant paslaugas namuose, ypač svarbu kolegiškumas ir vienas kito supratimas: „Mūsų komandoje nėra žodžio „aš“, yra žodis „mes.“

Anot Rokiškio PASPC komandos atstovų, geriausias įvertinimas – pacientų ir jų artimųjų padėkos žodžiai. „Nuoširdžiai dirbdamos šį darbą, kuriame vienodai svarbi pagalba tiek kūnui, tiek sielai, mylėdamos žmonės žinome, kad esame ten, kur turime būti“, – sako komanda iš Rokiškio.

Mosėdžio pirminės sveikatos priežiūros centro komandos narių teigimu, komandą įkvepianti jėga – pacientų pasitikėjimas. „Mūsų komandą motyvuoja daug dalykų. Pirma – matomas laukimas ir pacientų džiaugsmas vos mums tik pravėrus duris – tuo momentu tampi labai svarbus, nes esi vienintelis žmogus, teikiantis bent mažytę viltį pacientui. Antra – atvežta ir palikta ramybė bei pajutimas, kad pacientas nėra vienas, kad ir kokiame sunkiai pasiekiamame pakraštyje begyventų. Ir trečia – pacientų pasitikėjimas, kad yra žmonės, kuriems jie svarbūs ir kurie pasirūpins jų sveikata“, – teigė iš tolimojo Skuodo rajono atvykę Mosėdžio pirminės sveikatos priežiūros centro komandos nariai.

Primename, kad praėjusių metų lapkričio mėnesį, SAM „Facebook“ paskyroje paskelbtas konkursas, kurio metu ambulatorines sveikatos priežiūros paslaugas namuose teikiančios komandos kviestos pasidalinti savo nuotraukomis ir istorijomis iš kasdienio darbo. Konkurse nusprendė dalyvauti rekordinis skaičius – net 23 komandos iš visos Lietuvos. Antrą kartą vykdytas nuotraukų konkursas šįsyk susilaukė rekordinio socialinių tinklų vartotojų palaikymo – beveik 15 tūkst. „Patinka“ mygtuko paspaudimų!

Lapkričio mėnesį paskelbus konkurso dalyvius ir pradėjus balsavimą, daugiausiai „patinka“ mygtuko paspaudimų sulaukė ir prizines vietas užėmė:

  • I vieta – Šeduvos pirminės sveikatos priežiūros centro komanda (1728 „patinka“ paspaudimai);
  • II vieta – Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro komanda (1662 „patinka“ paspaudimai);
  • III vieta – Mosėdžio pirminės sveikatos priežiūros centro komanda (1553 „patinka“ paspaudimai).

Nuoširdžiai sveikiname nugalėtojus ir dėkojame visoms konkurse dalyvavusioms komandoms už aktyvumą, originalumą, drąsą ir norą dalintis savo kasdienio darbo akimirkomis. Jūsų nuoširdus kasdienis darbas bei atsidavimas – svarus indėlis Lietuvos sveikatos apsaugos sistemai ir kiekvienam pacientui.

Kviečiame ir ateityje laukti panašių konkursų bei juose laimę išbandyti ir kitas Lietuvos ASPN komandas. Apie konkursų pradžią informuosime ministerijos socialiniuose tinkluose.

Primename, kad ambulatorinės slaugos paslaugos namuose yra asmens sveikatos priežiūros paslaugos, teikiamos paciento namuose, siekiant užtikrinti slaugos paslaugų tęstinumą, patenkinti paciento slaugos poreikius namų sąlygomis ir skatinti paciento savirūpą. Teikdamas slaugos paslaugą namuose, slaugytojas atlieka injekcijas, lašinės prijungimą, priežiūrą ir lašinę infuziją kateteriu; paima kraują, šlapimą ir kt. laboratoriniams tyrimams; atlieka elektrokardiogramą, žaizdų priežiūrą, pragulų profilaktiką ir priežiūrą, dirbtinių kūno angų priežiūrą (stomų priežiūrą), enterinį maitinimą ir kt.

Komandą sudaro – slaugytojas, slaugytojo padėjėjas, kineziterapeutas, o netrukus komandas papildys ir ergoterapeutas. Kiekvienas specialistas pagal pacientų poreikius ir savo kompetenciją teikia atitinkamas slaugos paslaugas.

Daugiau informacijos apie slaugos paslaugas namuose – www.manoslauga.lt

SAM Komunikacijos skyrius 

Pranešimą paskelbė: Jūratė Baltinaitė, LR Sveikatos apsaugos ministerija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą