Studijos - Karjera

Apdovanoti Kauno miesto mokslo premijų laureatai

Už pasiekimus moksle ir išskirtinius nuopelnus akademinėje veikloje Kaunas tradiciškai pagerbia iškiliausius miesto mokslininkus. Lietuvos mokslų akademijoje surengtoje iškilmingoje ceremonijoje šiųmetėmis premijomis apdovanoti Vytauto Didžiojo universiteto architektūros istorikas profesorius habil. dr. Vytautas Levandauskas ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gydytojas otorinolaringologas profesorius habil. dr. Virgilijus Ulozas.

Antradienį Lietuvos mokslų akademijoje vykusioje apdovanojimų ceremonijoje laureatus sveikino ir apdovanojo Kauno vicemeras Tomas Jarusevičius ir savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Andriuškienė.

„Kitąmet Kaunas atvers pirmąjį ir vienintelį šalyje mokslo muziejų „Mokslo sala“, kurio pirminė idėja ir ištakos užgimė būtent Lietuvos mokslų akademijoje. Kartais su šypsena pasvarstome, vis dėlto, Kaunas – mokslo ar sporto sostinė? Mūsų miestui didelė garbė kasmet padėkoti ir pasveikinti iškilias akademinės bendruomenės asmenybes už išskirtinius pasiekimus. Jų darbai svariai prisideda prie tolesnės Kauno pažangos ir spartesnio visos šalies progreso“, – kalbėjo T. Jarusevičius.

VDU profesorius V. Levandauskas apdovanotas už nuopelnus humanitarinių ir socialinių mokslų srityse. LSMU mokslininkui V. Ulozui premija skirta už nuopelnus fizinių, biomedicinos, žemės ūkio ir technologijos mokslų srityse.

Kandidatus Kauno miesto mokslo premijai gauti kasmet siūlo Lietuvos mokslų akademija, Kaune veikiančios mokslo ir studijų institucijos, mokslo sąjungos, asociacijos. Savo kandidatūras taip pat gali teikti patys mokslininkai.

Teikimus skirti Kauno miesto mokslo premiją svarsto Lietuvos mokslų akademija.

Antrą dešimtmetį skaičiuojanti Kauno miesto mokslo premija skiriama už ilgametę aktyvią ir reikšmingą mokslinę veiklą, aukščiausius mokslo pasiekimus nacionaliniu ar tarptautiniu mastu bei novatorišką mokslinę idėją ir jos įgyvendinimą Kauno mieste.

Miesto tarybos sprendimu kasmet skiriamos dvi mokslo premijos, mokamos iš biudžeto asignavimų. Prieš kelerius metus Kauno mero siūlymu jų dydis pakeltas iki 5 tūkst. eurų.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Pranešimą paskelbė: Mindaugas Drąsutis, Kauno miesto savivaldybės administracija

Apdovanoti Kauno miesto mokslo premijų laureatai

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą