Laisvalaikis

Apdovanojimai „Zenonas 2019” pažymės Keistuolių teatro atsinaujinimo pradžią

Kovo 29 dieną po metų pertraukos į Keistuolių teatrą trumpam sugrįžta mitinis scenos menų globėjas Zenonas, ne pirmą dešimtmetį Tarptautinės teatro dienos proga suburiantis žiūrovus ir kultūros bendruomenę triukšmingam bei nuotaikingam profesinės šventės paminėjimui. Trisdešimtąjį jubiliejų šiemet švenčiantis pirmasis nepriklausomas Lietuvos teatras vasarą užvers duris rekonstrukcijai, todėl „Zenonas 2019” simboliškai lydimas išėjimo į naujų kelių paieškas motyvo.

            Keistuolių teatro kūrybinė grupė prisimena, jog pompastiškų Teatro dienos apdovanojimų „Zenonas” ištakos siekia laikus, kuomet pirmieji šio teatro kūrėjai dar tik žengė pirmuosius žingsnius tuometinėje Vilniaus konservatorijoje. Laisva ir lengvai chuliganiška dvasia persismelkęs renginys politinio lūžio laikotarpiu buvo proga jauniems menininkams susiburti ir parodyti tai, kas netilpo į formalios teatrų veiklos rėmus. Ilgainiui „Zenonas” virto švente, vienijančia ne tik nepriklausomas kūrybines idėjas bei jų autorius, bet ir žiūrovus, pasiilgusius neįprasto teatrinio formato. „Zenono” šventė į Keistuolių teatro sceną kasmet sukviečia ne tik teatralus, bet ir žinomus muzikantus bei kitus menininkus, o įprastai lankytojams neprieinamas teatro erdves įprasmina netikėtomis interaktyviomis akcijomis. Solidumo kaukes nusimesti kviečiantys Keistuolių teatro „Zenonai” – alternatyva rimties ir oficialumo kupiniems tradiciniams Lietuvos scenos menų apdovanojimams, į teatrą sugrąžinantys autoironiją bei žaismingumą, o laureatus apdovanojantys ne tik už kūrybinę veiklą, bet ir sugebėjimą į ją pažvelgti su lašeliu humoro.

            Pompastiški „Zenono” apdovanojimai neatsiejami nuo jų simbolio – Velykų salos statulas savo stotu primenančio teatro globėjo Zenono, kasmet padiktuojančio vis kitokią šventės temą. „Zenonas visados buvo čia su mumis. Zenonas matė, kaip gimė, žlugo ir vėl pakilo Teatras. Zenonas sergėjo ir godojo, ir atrodė, jog taip bus visada, nes, kokie bebūtų laikai, kasmet per Teatro dieną jis pompastiškai apdovanodavo radusius stiprybės iš tų laikų pasijuokti, ir atleisdavo tiems, kurie paliko surūgusiais veidais”, – apie savotišku teatro simboliu virtusią mitinę figūrą pasakoja Keistuolių teatro kūrėjai. Vis dėlto pastarieji metai Vilniaus miesto kultūrai nepašykštėjo išbandymų: duris užvėrė teatrai, filharmonijos, koncertų salės, išėjo didieji, nepastebimai susmulkėjo mažieji, netektis vijo netektį – kultūra užsidarė generaliniam remontui. Anot kūrėjų, pokyčių vėjams neaplenkus ir Zenono dvasinės pastogės – Keistuolių teatro – jo širdyje atsivėrė skylė, į kurią teatro globėjas žengia laukti kultūros sugrįžimo.

„Zenonas 2019” kovo 29 d. 19 val. visus, kuriems nesvetimas teatras, pakvies sudalyvauti nuotaikingai keistose Zenono išlydėtuvėse. Renginio metu žiūrovų lauks unikalūs ir tik šiai progai gimę pasirodymai bei už scenos ribų nusidriekiančios interaktyvios teatralizuotos pramogos. Kūrėjai žada, jog Teatro dienos minėjimas taps proga prisiminti tai, kas buvo ir nebuvo per trisdešimt „keistuolių” gyvavimo metų, pamatyti gerai pažįstamus veidus ir dar nė karto neregėtus jų pasirodymus, o svarbiausia – atšvęsti svarbią progą taip linksmai, audringai bei šmaikščiai, tarsi tai būtų paskutinį kartą.

Bilietai:
https://www.tiketa.lt/LT/zenonas_2019__zenonas_iseina_i_skyle__20886

Nuotraukos D. Matvejevo

Pranešimą paskelbė: Agnė Vidugirytė, VšĮ Vilniaus keistuolių teatras

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą