Sveikata

Anticeliulitinis masažas ir kova su celiulitu

Celiulitas – tai terminas, kuris naudojamas siekiant apibūdinti tam tikras kūno vietas, kuriose oda yra panaši į apelsino žievelę. Remiantis atliktų tyrimų duomenimis, apytiksliai 80 – 90 % suaugusių moterų susiduria su vienokia ar kitokia celiulito forma ir paprastai celiulitas būna matomas klubų, sėdmenų ir šlaunų srityse. Tačiau celiulitas taip pat gali atsirasti ir apatinėje pilvo ar viršutinėje rankų dalyje. Ir nors neretai žmonės mano, kad celiulitas atsiranda tik turint antsvorį ar susiduriant su nutukimo problema, vis dėlto jis taip pat atsiranda ir visiškai liekniems žmonėms.

Celiulito atsiradimo priežastys

Jūsų oda, riebalai, raumenys ir kiti audiniai yra išsidėstę sluoksniais. Manoma, kad celiulitas atsiranda suirus jungiamojo audinio skaiduloms, kurios pritvirtina odą prie raumenų, todėl riebalų ląstelės prasiskverbia į odos sluoksnį. Dėl šios priežasties oda tampa nelygi ir atrodo labai panaši į apelsino žievelę.

Kiekvienas žmogus turi riebalines ląsteles. Ir nors nei vienas žmogus nėra apsaugotas nuo celiulito, vis dėlto kai kurie žmonės susiduria su didesne celiulito rizika nei kiti. Todėl verta iš arčiau pažvelgti į keletą veiksnių, kurie gali padidinti celiulito atsiradimo tikimybę:

  • Lytis. Vyrų jungiamasis audinys yra išsidėstęs kryžmiškai, o tokios tarpusavyje susikertančios audinių juostos labai veiksmingai sulaiko riebalines ląsteles. Tuo tarpu moterų jungiamasis audinys yra išsidėstęs vertikaliomis linijomis, kurios yra linkusios lengviau praleisti riebalų ląsteles joms prasiveržiant į odos paviršių.
  • Amžius. Bėgant metams mūsų oda tampa mažiau elastinga ir jungiamieji audiniai natūraliai ima silpnėti.
  • Hormonai. Hormonai (ypač hormonas estrogenas) vaidina svarbų vaidmenį riebalinių ląstelių ir celiulito formavimosi procese. Tai gali tapti dar viena priežastimi, kodėl moterys dažniau susiduria su celiulitu nei vyrai. Tai taip pat gali padėti paaiškinti, kodėl celiulitas dažnai atsiranda po lytinio brendimo ir kartais pablogėja nėštumo metu.
  • Genetika. Nustatyta, kad genai gali turėti įtakos riebalinių ląstelių pasiskirstymui, odos elastingumui ir kitiems veiksniams, kurie nulemia celiulito atsiradimą.
  • Mityba. Remiantis atliktų tyrimų duomenimis, mitybos racionas, kuriame yra daug riebalų, druskos ir konservantų, gali nulemti medžiagų apykaitos sutrikimus, kurie paspartintų celiulito atsiradimą.
  • Gyvenimo būdas. Tam tikri su žmogaus gyvenimo būdu susiję veiksniai, tokie kaip pernelyg mažas fizinio aktyvumo lygis ir per daug didelis alkoholio vartojimas, gali neigiamai paveikti kraujotaką, sukelti uždegimus ir įtakoti tai, kaip formuojasi riebalinės ląstelės ir kaip jos pasiskirsto per visą kūną.

Anticeliulitinis masažas – kaip jis veikia?

Nors celiulito atsiradimo priežasčių gali būti pakankamai daug ir įvairių, celiulitas atsiranda tuomet, kai riebalai ima kauptis jungiamuosiuose audiniuose tiesiai po oda, bėgant laikui vis didėjant riebalų apimčiai. Kaip jau buvo minėta, vyrų ir moterų jungiamieji audiniai yra išsidėstę skirtingai ir dėl šios priežasties moterys nuo celiulito kenčia dažniau.

Kadangi celiulitas yra labai dažnai pasitaikanti problema, anticeliulitinis masažas tampa viena iš veiksmingų priemonių, padedančių lengviau su tuo kovoti. Anticeliulitinio masažo metu yra stimuliuojamos riebalinės ląstelės, kurios paskirstomos gerokai tolygiau ir natūraliau per visą kūną.

Nors reguliarus ir pakankamas fizinis aktyvumas bei sveika ir pilnavertė mityba gali padėti sumažinti riebalus ir pagelbėti veiksmingiau kovojant su celiulitu, vis dėlto mes kiekvienas savo kūne turime vienokį ar kitokį riebalų kiekį ir tokie riebalai vis tiek gali kauptis konkrečiose kūno vietose. Būtent dėl šios priežasties – nepaisant to, jog sportas gali padėti lengviau kovoti su celiulitu – anticeliulitinis masažas tampa viena iš pačių veiksmingiausių celiulito gydymo priemonių, kurią jau daugybę metų renkasi didelė dalis su celiulitu kovojančių žmonių. Juolab, kad nereikėtų pamiršti, jog su celiulitu susiduria ir liekni bei niekuomet viršsvorio problemų neturėję žmonės. Kaip bebūtų, labai įdomu ir naudinga pažvelgti į tai, kokiais privalumais pasižymi anticeliulitinis masažas.

Padeda pagerinti kraujotaką

Anticeliulitinis masažas ne tik padeda sumažinti patį celiulitą, tačiau taip pat skatina ir sveiką kraujotaką, kuri apsaugo ir nuo odos senėjimo bei padeda natūraliu būdu sustiprinti odą.

Celiulitas susiformuoja tuomet, kai tarp jungiamųjų audinių po oda ima kauptis riebalinės ląstelės. Anticeliulitinis masažas padeda lengviau išjudinti ir paskirstyti riebalų sankaupas, tokiu būdu ne tik sumažinant celiulitą, tačiau taip pat pagerinant ir dėl kitų priežasčių susiraukšlėjusią odą. Taigi, tokiu būdu oda tampa elastingesnė, tvirtesnė ir įgauna kur kas sveikesnį tonusą.

Pašalina toksinus ir kitas kenksmingas medžiagas

Anticeliulitinis masažas, kuris padeda pagerinti kraujotaką, taip pat pagelbėja lengviau iš organizmo pašalinti įvairius toksinus ir kitas kenksmingas medžiagas. Visa tai savo ruožtu padeda sustiprinti organizmo imuninę sistemą, kartu sudarant sąlygas organizmui pačiam lengviau ir veiksmingiau tapti stipresniam bei suskaidyti riebalų perteklių.

Be to, tai nėra vieninteliai anticeliulitinio masažo privalumai. Visa tai taip pat gelbėja iš raumenų eliminuojant ir vandens perteklių bei padeda odą paversti elastingesne bei sveikesne, atstatant jos natūralią formą ir apsaugant nuo skaidulų pluoštų, kurios skatina celiulito atsiradimą matomose vietose, susidarymo.

Sutvirtina raumenis

Atlikti tyrimai rodo, kad masažas gali padėti išlaikyti tinkamą raumenų formą, padėti jiems išlikti tvirtiems ir netgi paskatinti jų augimą. Todėl jei dėl retesnio sportavimo ir mažesnio fizinio aktyvumo lygio raumenys yra minkštesni, anticeliulitinio masažo pagalba galima pagerinti ir jų būklę. Tuo tarpu, jei sporto apskritai ilgą laiką buvo ar tebėra vengiama, masažas gali reikšmingai pasitarnauti ir visam jūsų kūnui, nepamirštant ir pagerėjusio bendro raumenų tonuso bei geresnės bendros savijautos.

Pagerinamas limfos pratekėjimas

Limfa yra skystis, kuris perneša deguonį ir maistingąsias medžiagas į mūsų organizmo ląsteles, kartu surenkant toksinus ir kitas kenksmingas medžiagas bei viso šio proceso metu jas pašalinant.

Masažo metu pagerinant limfos pratekėjimą pagelbėjama mūsų organizmui iš jo pašalinti visus toksinus. Tačiau nereikia pamiršti, kad mūsų limfinė sistema neveikia taip, kaip širdis, o tai reiškia, kad jos tekėjimui per visą organizmą prireikia mūsų raumenų judesių. Taigi, anticeliulitinis masažas taip pat gali pagelbėti ir mūsų limfos pratekėjimui.

Žinoma, galite klausti, kaipgi tai gali pagelbėti mažinant celiulitą? Visa tai yra labai glaudžiai susiję su toksinų pašalinimu iš mūsų organizmo. Limfinė sistema yra svarbi mūsų imuninės sistemos dalis, todėl jei yra pagerinama mūsų bendra sveikatos būklė ir paspartinama medžiagų apykaita, visa tai gali pagelbėti ir atsikratant papildomų nereikalingų kilogramų bei mažinant celiulitą.

Žodis pabaigai

Celiulitas yra labai dažnas sveikatos sutrikimas. Tiesą sakant, jis yra toks dažnas, kad nemaža dalis žmonių nėra linkę į jį kreipti jokio dėmesio. Tačiau kartais celiulitas tampa pernelyg pastebimas ir gali kelti psichologinį diskomfortą. Tokiais atvejais galima išbandyti ir anticeliulitinį masažą. Kita vertus, būtina suprasti, kad anticeliulitinis masažas nėra stebuklingas vaistas nuo celiulito. Jis gali pagerinti odos būklę ir išvaizdą, paverčiant celiulitą mažiau pastebimu, tačiau kartu nereikėtų pamiršti ir papildomų priemonių bei sveikos gyvensenos propagavimo.

NaudotosKnygos.lt

One Comment

Parašykite komentarą