Laisvalaikis

Amerikos skaityklos atidarymas bei Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenės Europai ir Afrikai choro koncertas Klaipėdoje

Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės bibliotekoje (Herkaus Manto g. 25, Klaipėda) gegužės 4 d. JAV ambasados Charge d’Affaires Tamir Waser kartu su bibliotekos direktore dr. Laura Juchnevič atidarys ketvirtąją Amerikos skaityklą Lietuvoje. Laukiame visų 18 val. Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos Saulės laikrodžio kiemelyje gero laiko praleidimui su JAV kariuomenės Europai ir Afrikai choro muzika

Amerikos skaityklos užsienio auditorijai skleidžia pagrindines Amerikos demokratijos vertybes, pilietinės visuomenės idėjas, įskaitant piliečių teisę laisvai gauti informaciją bei įtraukia ir palaiko atvirą tarptautinį dialogą. Šiuo metu pasaulyje yra beveik 600 JAV vyriausybės remiamų ir per institucinę partnerystę pagal skirtingus modelius veikiančių Amerikos erdvių, kurios apima Amerikos centrus, skaityklas ir dvišalius centrus. Lietuvoje veikia trys Amerikos erdvės – Vilniuje, Šiauliuose ir Visagine. Kartu su naująja Amerikos skaitykla Klaipėdoje jose skatinamas kritinis mąstymas bei diskusijos JAV ir Lietuvos žmonėms svarbiais klausimais.  

Amerikos skaityklų programos yra nemokamos ir atviros visuomenei – tai interaktyvi, technologiškai moderni kultūrinė žmonių ir idėjų susitikimo vieta, kurioje užmezgami glaudūs partnerystės ryšiai su vietos bendruomene ir institucijomis. 

Amerikos skaityklose galima gauti tikslią ir savalaikę informaciją apie įvairialypę JAV tautą, istoriją, kultūrą, vertybes ir užsienio politiką. Čia vykdomos programos skatina verslumą ir inovacijas, anglų kalbos mokymąsi, aukštojo mokslo įgijimą Jungtinėse Amerikos Valstijose ir, svarbiausia, padeda gilinti žmonių tarpusavio santykius, kurie yra ilgalaikių jau šimtą metų besitęsiančių JAV ir Lietuvos dvišalių santykių pagrindas.

18 val. Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos kiemelyje nemokamą koncertą surengs ypatingi svečiai – JAV kariuomenės Europai ir Afrikai choras. Koncerte skambės klasikiniai ir šiuolaikiniai įvairių žanrų kūriniai. Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenės Europai ir Afrikai choras yra įsikūręs Sembacho bazėje Vokietijoje. Šis kolektyvas kartu su JAV kariuomenės orkestru yra pagrindinis JAV kariuomenės muzikos ambasadorius Europoje ir Afrikoje. JAV kariuomenės chorui vadovauja pirmasis leitenantas Curranas Schenckas. Choras buvo įsteigtas 1963 m., siekiant muzikiniais pasirodymais stiprinti kariškių dvasią ir plėtoti ryšius tarp amerikiečių, gyvenančių Europos šalyse ir Europos šalių partnerių. JAV kariuomenės orkestras ir choras Europai ir Afrikai kiekvienais metais surengia daugiau nei du šimtus koncertų Europoje ir Afrikoje.

Visas naujienas apie skaityklos veiklas sužinosite bibliotekos puslapyje, o pirmieji skaitytojai jau laukiami gegužės 5 d. bibliotekos darbo metu.

Pranešimą paskelbė: Katažyna Voišnis, JAV ambasada

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą