Namai

AB „HISK“ praėjusiais metais augino pajamas ir mažino nuostolį

Vienos didžiausių Lietuvoje infrastruktūros statybos generalinės rangos ir projektų valdymo bendrovės „HISK“ pajamos 2022 m. sudarė 42,5 mln. Eur ir buvo 5 proc. didesnės nei ankstesniais metais. Taip pat beveik 18 proc. mažėjo ir įmonės grynasis nuostolis, kuris 2022 m. siekė 2,7 mln. Eur.

Pasak „HISK“ generalinio direktoriaus Rolando Zabilevičiaus, praėję metai susisiekimo infrastruktūros sektoriaus įmonėms dėl ekonominių aplinkybių vis dar buvo sudėtingi. Tam ypač didelę įtaką darė Rusijos pradėtas karas Ukrainoje ir išaugusios pagrindinės žaliavų ir energetinių resursų kainos. 

„Net ir nelengvomis ekonominėmis sąlygomis pernai pavyko auginti įmonės darbų apimtis – iš viso atlikome statybos montavimo darbų už 36,9 mln. Eur. Susidariusius nuostolius lėmė augusios žaliavų ir energetinių resursų kainos, taip pat ne visų sutarčių indeksavimas. Be to, papildomų išlaidų ir toliau pareikalavo besitęsiantis organizacijos atnaujinimas, prasidėjęs prieš kelerius metus. Vykdome visos kelių statybos įmonių grupės pertvarką, investuojame į programinę įrangą, kompetencijų kėlimą“, – teigia R. Zabilevičius. 

Anot jo, šie metai bendrovę nuteikę itin pozityviai, nes turimų darbų portfelis jau siekia  65 mln. Eur. 

AB „HISK” šiuo metu atlieka rajoninio kelio Daugailiai-Šlepečiai-Salakas 14 km kapitalinį remontą, krašto kelio Molėtai-Pabradė 5 km ruožo rekonstrukciją, šį mėnesį užbaigė projektavimo darbus magistralėje A5 Kaunas–Marijampolė–Suvalkai, taip pat visu pajėgumu vykdo Vilainių tilto rekonstrukciją Kėdainiuose bei pertvarko vieną avaringiausių Panevėžio sankryžų. Taip pat bendrovės darbų krepšelyje – Kairių aplinkkelio prie Šiaulių tiesimas, Ukmergės pietvakarinio aplinkkelio projektavimas ir kiti projektai.

„HISK“ veikia nuo 1965 m. Įmonė yra pagrindinė UAB „Ukmergės keliai“, SIA „Latgales Celdaris“, AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST) akcininkė.

Pranešimą paskelbė: Neringa Gudišauskaitė, UAB „Bosanova”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą