Technologijų naujienos

9 įdomūs faktai apie grafinį dizainą

Grafinis dizainas šiandien aplink mus yra kiekvieną akimirką – pradedant žurnalais ir baigiant internetiniais tinklalapiais, reklaminėmis iškabomis ar produktų pakuotėmis! Todėl labai įdomu iš arčiau pažvelgti į grafinio dizaino pasaulį ir susipažinti su keliais labai įdomiais faktais.

Egiptiečiai dažnai vadinami logotipų pradininkais

XIII a. egiptiečiai pradėjo savo auginamiems naminiams augintiniams kurti ir priskirti „logotipus“, kuriuose buvo galima matyti įvairius hieroglifus. Tokiu būdu egiptiečiai pažymėdavo savo nuosavybę.

Tinklalapio dizaino svarba

Remiantis Stanfordo universiteto ir „Consumer WebWatch“ atlikto tyrimo duomenimis, tinklalapio dizainas yra pagrindinis veiksnys, kuris lemia vartotojų nuomonę apie tinklalapio patikimumą.

35 USD už „Nike“ logotipą

Kai matome tarptautinius prekės ženklus esame linkę manyti, kad jie kainavo įspūdingas sumas – juolab, kad yra daugybė pavyzdžių. Tačiau visiems gerai pažįstamo „Nike“ prekės ženklo atsiradimo istorija ir kaina nėra „tradicinė“.

1971 m. gimė ikoniškas „Nike“ logotipas, kurį studentė Karolina Deividson sukūrė vos už 35 USD! Laimei, jos darbas galiausiai neliko pamirštas. Praėjus trejiems metams po to, kai buvo pradėta viešai prekiauti „Nike“ akcijomis, kompanijos vadovai nustebino ją suorganizuodami vakarėlį, kuriame jai buvo padovanota viešai neįvardinta „Nike“ kompanijos akcijų dalis. Kai kurie šaltiniai teigia, kad šių akcijų vertė yra arti 1 mln. USD.

„Sony“ kompanijos „Vaio“ logotipas

„Sony“ kompanijos „Vaio“ logotipe vaizduojamas analoginės ir skaitmeninės elektronikos susijungimas. Pirmosios dvi raidės sudaro analoginę bangą, paskutinės dvi raidės reiškia 1 ir 0 – du pagrindinius skaitmeninio signalo elementus.

„Helvetica“ šriftas pasirodė XX a.

Visiems kompiuterių naudotojams puikiai pažįstamas „Helvetica“ šriftas buvo sukurtas XX a. šeštajame dešimtmetyje. Jo autorius yra šveicaras Maksas Miedingeris. „Helvetica“ išvertus iš lotynų kalbos reiškia „šveicarai“. Šis šriftas labai greitai tapo vienu iš pačių populiariausių šriftų visame pasaulyje. Be to, jis yra labai dažnas grafinio dizaino specialistų pasirinkimas, kadangi yra aiškus, ryškus ir modernus.

„Georgia“ šrifto pavadinimo kilmė

„Georgia“ šriftas yra labai populiarus daugelyje grafinio dizaino darbų, tačiau įdomiausia yra tai, kad šis šriftas buvo pavadintas pagal bulvarinę antraštę, kurioje buvo parašyta: „Gruzijoje rastos svetimšalių galvos“.

„Comic Sans“ šriftas yra pats nemėgstamiausias

Daugybė grafikos dizainerių teigia, kad „Comic Sans“ šriftas yra pats prasčiausias ir nemėgstamiausias. Tuo tarpu antrąją vietą šioje neigiamai vertinamų šriftų skalėje užima „Papyrus“. O visų įdomiausia yra tai, kad dizaineris Benas Harmenas nusprendė sujungti šiuos du ypatingai nemėgstamus šriftus į vieną, kuris buvo pavadintas „Comic Papyrus“. Kai kurie su šypsena teigia, kad tai buvo istorinis įvykis grafinio dizaino pasaulyje.

Pirmasis tinklalapis pasirodė 1991 m.

Ar žinojote, kad pirmasis internetinis tinklalapis dienos šviesą išvydo 1991 m.? Taip, tai įvyko prieš 29 metus! Pirmąjį tinklalapį sukūrė 60 m. amžiaus britų kompiuterių specialistas Timas Berners-Lee. Taigi, lygiai tokio paties amžiaus yra ir pirmasis tinklalapio dizainas.

Vudis Alenas ir jo pastovumas

Jei mėgstate Vudžio Aleno filmus ir grafinį dizainą – šis faktas jums patiks. Beveik visuose filmuose Vudis Alenas pavadinimams ir kuriant bei gaminant filmą dalyvavusių asmenų sąrašui naudoja tą patį šriftą. Ir tai jau spėjo tapti jo „prekiniu ženklu“.

Grafinis dizainas yra tiesiogiai susijęs tiek su mūsų kasdieniu gyvenimu, tiek ir su mūsų darbu ar vykdoma komercine veikla. Kiekvienas produktas, kurį įsigijote, ar paslauga, kuria pasinaudojote, jums buvo pristatyta tam tikrame vizualinių elementų kontekste. Tai rodo, kad šiandien be grafinio dizaino elementų mūsų gyvenimas būtų pilkas, niūrus ir ypatingai neįdomus!

Informacija: Doctoridea.lt

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą