Laisvalaikis

8 stalo žaidimai, kurie praskaidrins karantino vakarus visai šeimai

Nesvarbu, ar esate įstrigęs namuose karantinui, ar ieškote naujų būdų, kaip paįvairinti vakarus ir savaitgalius, dabar, ko gero, tinkamas laikas papildyti savo stalo žaidimų stalčių, įsigyti kelias dėliones ar stalo žaidimus.  Šiais laikais parduodama daugybė stalo žaidimų – nuo nostalgiškų, kuriuos žaidėte vaikystėje, iki naujesnių, kultiniais tapusių strateginių žaidimų.

Žemiau yra keletas geriausiai vertinamų ir perkamiausių stalo žaidimų, kuriuos galite įsigyti ir Lietuvoje https://zaidziam.lt/stalo-zaidimai/. Daugelio mėgstami žaidimai gali atnešti labai reikalingą poilsį ir į jūsų namus. Pagalvokite, kiek šeimos narių ir draugų jais žais (kai kuriems žaidimams yra ribojama, kiek žmonių gali žaisti), taip pat atsižvelkite į žaidėjų amžių, nes dauguma stalo žaidimų yra su siūlomu amžiaus ribojimu. Išsirinkite sau tinkamiausius ir pasiruoškite daugybei smagių žaidimų vakarų.

Ticket to Ride

Populiarų, apdovanojimus pelniusį stalo žaidimą „Ticket to Ride“ vienu metu gali žaisti 2-4 žmonės. Žaidimo pradžioje kiekvienas žaidėjas traukia maršruto korteles, kurių vertė yra tam tikras taškų skaičius. Žaidimo tikslas yra įveikti oponentus nuvažiuojant kuo daugiau iš anksto nustatytų traukinių maršrutų ir pakeliui surinkti daugiau taškų nei kiti žaidėjai. Originalas apima traukinių įvairius maršrutus, tuo tarpu esama ir kitokių žaidimo versijų, pvz. „Ticket to Ride: New York“. Mažesnės žaidimo versijos yra daug paprastesnės  nei originalas, šis gali labiau tikti greitesniems, trumpiems žaidimams ar jaunesniems vaikams.

Monopolis

Tikriausiai nerasime žmogaus, kuris nebūtų žaidęs Monopolio žaidimo – tai yra lengviausiai atpažįstamas stalo žaidimas pasaulyje. Žaidėjai naudoja lentą, figūrų rinkinius, dvi kalades kortelių ir grynųjų pinigų banką – garsiuosius „Monopolio pinigus“ – norėdami nusipirkti turtą, surinkti nuomos mokestį ir išsipirkti iš kalėjimo. Žaidėjai naudoja savo pinigus nuosavybei pirkti ar nekilnojamojo turto nuosavybės atnaujinimui, pavyzdžiui, žymiems šiltnamiams ir raudoniesiems viešbučiams, tačiau jei reikės didelių atnaujinimo išlaidų, tai taip pat gali neigiamai atsiliepti biudžetui. Ko gero tai geriausias būdas šeimos jauniausiems parodyti, jog neuždirbęs pinigų, negali nusipirkti ledų.

Carcassonne

„Carcassonne“ yra be galo populiarus dėl tam tikrų priežasčių: tai lengvai perprantamas, strateginis stalo žaidimas ir, svarbiausia, nenuobodus – kas kart žaidžiant jis vis kitoks. Žaidime žaidėjai naudoja plyteles, vaizduojančias miestus, kelius, vienuolynus ir laukus, kad užpildytų kaimą aplink Prancūzijos viduramžių tvirtovę. Tikslas yra strategiškai pastatyti plyteles ant vis besiplečiančios lentos ir  rinkti taškus. Priklausomai nuo to, su kuo žaidžiate, galite naudoti daugiau ar mažiau strategijų. Šis žaidimas taip pat yra puikus žaidimas šeimoms su jaunesniais vaikais, nes jį galima žaisti ir be kraują stingdančių strategijų, o tiesiog atsipalaidavus.

Scrabble

Scrabble arba lietuviškai Kris-Kross, yra klasikinis žaidimas. Tai sumanus, paprastas ir elegantiškas žaidimas, kurio komponentais naudojami mūsų kalbos elementai – raidės. Sumaišytos raidės iš maišelio ištraukiamos žaidėjams ir iš 7 turimų raidžių bei jau esančių ant lentos, reikia sudėlioti žodį. Patyrę žaidėjai imasi ir strategijų, dėliodami žodžius taip, kad konkurentai negalėtų raidžių panaudoti savo žodžiams.

Tai įdomus žaidimas visai šeimai, ypač ūgtelėjusiems vaikams, kurie žaidimu gali praplėsti savo žodyną.

Jenga

Vienas neteisingas žingsnis reiškia, kad visa tai ką statei gali griūti. Populiarus žaidimas „Jenga“ yra greitas ir lengvas žaidimas, leidžiantis mažiems ir dideliems pastatyti blokelių bokštą ir traukiant vieną po kito blokelį, statyti ant viršaus, nesugriaunant viso statinio. Nors yra klasikinis „bokštas“, tačiau patyrę „Jenga“ žaidėjai sukuria ir kitokių, įdomių figūrų. Tad žaidimas niekada nepraranda žavesio.

Žaidime galima netgi taikyti strategijas, pavyzdžiui, pašalinti laikantį bloką taip, jog bet koks sekantis priešininko judesys nugriaus statinį. „Jenga“ moko tikslaus rankų ir akių koordinavimo ir strateginio struktūros jausmo, tad idealus visai šeimai.

Catan

„Catan“, kurį žaisti reikia mažiausiai trijų žmonių, išmokti nėra lengva, jis pakankamai sudėtingas vaikams. Todėl jis geriausiai tinka 10 metų ir vyresniems vaikams. Tačiau pradėję žaisti šį itin populiarų žaidimą, nenorėsite sustoti. „Catan“ tikslas yra uždirbti „pergalės taškus“ renkant išteklius, kuriant gyvenvietes ir surenkant riterių armiją. Bet kaip ir bet kuriame strateginiame žaidime, tai nėra taip paprasta. Taip pat galite užkirsti kelią kitiems žaidėjams statytis kitose vietose, sunaikinti jų išteklių šaltinius ar net prekiauti ištekliais, kad gautumėte tai, ko jums reikia. Norite padaryti žaidimą dar įdomesnį? Griebkite vieną iš kelių „Catan“ išplėtimo paketų.

Azul

Tai dar vienas apdovanojimų pelnęs, strateginis stalo žaidimas. „Azul“ žaidime žaidžia 2-4 žaidėjai, konkuruojantys kaip amatininkai, puošiantys karaliaus rūmus. Tikslas yra uždirbti aukščiausią rezultatą pretenduojant į didesnį lentos plotą ir išdėstant savo plyteles. Žaidimas itin konkurencingas, bet taip pat ir  gražus bei strateginis. Kai kurie apžvalgininkai sako, kad sunku išmokti žaisti, tačiau neleiskite sunkumams sutrukdyti pamilti šį žaidimą. Kaip sako patys ištikimiausi žaidėjai, neabejokite, jei ieškote gražaus žaidimo, tinkančio šeimai, kuris padėtų išlaikyti jūsų mąstymą aštrų – „Azul“ kaip tik toks.

Cluedo

Norėtum atpainioti paslapčių pančius? Šis klasikinis žaidimas geriausiai tinka porai ar ne daugiau kaip šešiems žaidėjams. Jį gali žaisti visi 8 metų ir vyresni asmenys. Tikslas yra išsiaiškinti, kas dvare įvykdė žmogžudystę, kur tai įvyko ir kuris ginklas buvo panaudotas. Jūs turite analizuoti savo oponentų veiksmus ir atitinkamai reaguoti. „Cluedo“ buvo pirmasis masinės gamybos žaidimas, kuriame blefavimas ir išskaičiavimas tapo svarbia žaidimo dalimi.

Tai tik keli populiariausi stalo žaidimai, išryškėję ir sukėlę susidomėjimą 2020-2021 metų sandūroje. Išbandykite tą, kurio dar nesate žaidę ir praskaidrinkite žiemiškus vakarus! O po karantino, jie taip pat nedulkės – stalo žaidimai dabar populiarūs ir kaip vakarėlių žaidimai. Tad tikrai bus smagu!

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą