Namai

7 priežastys pakeisti durų spyną

Spynų meistrai pasidalino keliomis priežastimis ir situacijomis, kuomet spynų keitimas yra tiesiog privalomas. Kartais tuo abejojame, tačiau durys yra ta gynybinė siena sauganti jūsų turtą ir privatumą. Tad nereikėtų numoti ranka į šiuos specialistų pastebėjimus.

Nekokybiškas namų durų užraktas

 Tai tikriausiai yra viena iš svarbiausių priežasčių, kodėl reikia pakeisti spyną. Prastos kokybės spynos kelia pavojų jūsų turtui ir įsibrovėliams leidžia lengvai patekti į jūsų namus.  Šiuolaikiškos, kokybiškos, seifo tipo spynos svarbios ir tuomet kai norite apsidrausti savo turtą nuo vagystės. Sudarant draudimo polisą svarbu kokia spyna saugo jūsų namus.

Pagal keliamus standartus  užraktas turi atlaikyti gręžimo atakas bent 5 minutes ir turėti papildomą apsaugą nuo spynos išrinkimo.

Pametėte raktus

Jei dingsta jūsų namų raktai ir nežinote, ar kažkur padėjote ir neprisimenate, ar pametėte, ar jie buvo sąmoningai pavogti, patartina pakeisti namų spynas. Spynų keitimas nekainuoja tiek, kiek kai kurie žmonės įsivaizduoja. Ir tai tikrai nedidelė suma, turint omenyje, jog pakeitę spynas jūs nesuteikiate galimybės vagims lengvai įeiti į savo namus.

Atsikraustėte į naujus namus

 Kai perkate naują namą ar butą, prasminga pakeisti spynas. Net jei ankstesni savininkai atrodo kaip nekalti avinėliai, jūs nežinote kas turėjo prieigą prie raktų anksčiau. Ypač remonto metu raktai keliauja iš rankų į rankas, tad tikrai nežinote pas ką dar yra likusi kopija. Geriausia tiesiog pasikeisti durų spyną ir miegoti ramiai dėl tokių smulkmenų nesukant galvos.

Nuomos pabaigoje

Jei turite nuomojamą butą, gali būti tikslinga nuomos pabaigoje, išsikrausčius nuomininkams pakeisti spynas. Tai ypač svarbu, jei nuomos sutartis pasibaigė ne visai draugiškai. Tai taip pat leidžia jums kontroliuoti esamų raktų skaičių. Juk jūs nežinote ir negalite būti tikri, jog nuomininkai nepasidarė dar papildomos rakto kopijos apie kurią jūs nežinote.

Po įsilaužimo ar bandymo įsilaužti

Įsilaužimas gali būti labai traumuojanti ir brangi patirtis. Net bandymas įsilaužti gali sutrikdyti. Jei įsibrovėliai įsilaužė į jūsų namus atrakinę ar išlaužę spyną, tai akivaizdus ženklas, kad jūsų namų duryse įmontuotos spynos neatlieka savo užduoties ir jas reikia pakeisti. Net jei įsibrovėlis į jūsų nuosavybę pateko pro atidarytą langą ar duris, jie galėjo rasti ar pasidaryti namų raktų kopijas, kol buvo viduje. Tai suteikia jiems lengvą priėjimą prie jūsų namų bet kuriuo metu, kada tik jiems tai tinka. Tai taip pat palieka jus be draudimo išmokos, jei jie vėliau įsilaužtų į jūsų namus naudodamiesi vienu iš jūsų raktų.

Po skyrybų, išsiskyrimo

Deja, ne visos skyrybos ir išsiskyrimai yra draugiški. Emocijos gali būti įvairiapusės ir kartais būtina užtikrinti, kad būtų ribojama prieiga prie jūsų turto. Tačiau prieš tai, kai kviečiatės meistrą pakeisti spynas, paprastai geriausia pasitarti su advokatu, ar tai padaryti leidžia įstatymai, ypač jei dar neįvyko skyrybos ar teismas, o turtas priklauso abiems pusėms.

Spyna sugedo, sunku užrakinti ar atrakinti

Spynos turi judančias dalis ir dėl to jos gali susidėvėti. Spyna, kuri yra užstrigusi arba jei reikia jėgos ją užrakinti ar atrakinti, tai yra ženklas, kad užrakinimo mechanizmui kažkas ne taip. Kad ir kokia problema būtų su spyna, verta pasikviesti spynų meistrą, kuris spyną patikrintų ir prireikus pakeistų spyną ar užrakto mechanizmą. Atminkite – tinkamai neveikianti spyna nebus visiškai apsaugojusi jūsų turto.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą