Technologijų naujienos

5G pramonė auga sparčiau, nei planuota, ir prisideda prie taršos mažinimo

5G ryšio pramonė augo greičiau, nei iš pradžių planuota – iki 2020 metų pabaigos 52 skirtingose rinkose buvo užfiksuoti 234 milijonai 5G prisijungimų. Tokią išvadą padarė IRT ekspertai, praėjusią savaitę susirinkę „MWC Shanghai 2021“ kongrese – viename didžiausių technologijų renginių pasaulyje. 

5G industrija sparčiai įsitvirtina mūsų gyvenime 

2020 metų pabaigoje 52 valstybėse buvo pabaigti 135 penktos kartos mobiliojo ryšio projektai, suteikę galimybę 234 milijonams vartotojų prisijungti prie 5G. Prognozuojama, jog besibaigiant 2021-iesiems 5G ryšys veiks jau 61 valstybėje, o greitesniu tinklu galės pasinaudoti 538 milijonai asmenų. Atsižvelgdamas į ryšio tiekėjų pradėtą gauti investicijų į 5G grąžą, „Huawei“ vykdantysis direktorius Ryan Ding forume pabrėžė, kad 5G pramonė auga greičiau, nei planuota. 

„Nuo 2019 metų komercinių 5G vartotojų ir prietaisų skaičius reikšmingai didėjo. Per 2020 metus prekyboje esančių 5G įrenginių pasiūla išaugo aštuonis kartus, o jais besinaudojančių asmenų per praėjusius metus padaugėjo 17 kartų – iki 220 milijonų. Tuo metu namų ūkiuose esančių plačiajuosčio interneto prieigos taškų skaičius, lyginant su 2019 metais, pakilo 21 kartą – iki 1,05 milijono“, – kalbėjo R. Ding ir taip pat teigė, kad 2021 metais visi šie skaičiai trigubės. 

Vartotojų kiekio augimas lemia ir 5G telefonų kainų mažėjimą – šiuo metu rinkoje jau yra keletas 5G telefonų, kurie kainuoja mažiau nei 150 eurų. Per ateinančius dvejus metus 5G išmaniųjų ekosistema turėtų tapti tokia pati visavertė kaip ir 4G, tačiau pirmieji 5G įdiegę operatoriai pelną iš to uždirba jau dabar. 

Tvarumas kaip technologijų vystymo tikslas 

Forume buvo akcentuojamas technologijų vaidmuo, siekiant 17 tvaraus vystymosi tikslų, nustatytų Jungtinių Tautų Organizacijos (JTO).

„Siekiant iki galo suprasti technologijų jėgą ir skatinti tvarų vystymąsi, reikia išspręsti du iššūkius. Pirma, turėtų būti visuotinai sutarta, kad technologijos yra žmogaus progreso varomoji jėga. Antra, visos dedamos pastangos turėtų paversti technologijas tikrai efektyviomis bei teikiančiomis naudą visuomenei plačiąja prasme“, – kalbėjo Catherine Chen, „Huawei“ vyresnioji viceprezidentė ir tarybos narė. 

Pavyzdžiui, 5G galimybės kartu su tokiais pažangiais sprendimais, kaip dronai, robotai, dirbtinis intelektas, daiktų internetas, debesija ir didieji duomenys, leidžia panaudoti technologijas daugelio pramonės šakų darbo aplinkos ir saugumo gerinimui. „Huawei“ taip pat tyrinėjo daugybę skaitmeninių technologijų, kurios padeda kovoti su aplinkos tarša ir paverčia ekonomiką draugiškesniu gamtai.

„Tai gerai iliustruoja 60 šalių plačiai naudojamas „Huawei Smart PV“ sprendimas, paremtas dirbtiniu intelektu, kuris reikšmingai padidina saulės kolektorių energetinį efektyvumą ir pagerina veikimą. Šios technologijos pritaikymas leido 148 milijonais tonų sumažinti anglies dioksido emisijas, kas prilygsta 200 milijonų medžių pasodinimui. Vien Etiopijoje padėjome savo klientams įrengti daugiau nei 400 saulės energijos elektrinių, sumažinant anglies dioksido emisijas 2850 tonų“, – sakė Catherine Chen, pabrėždama, kad kiekvienas iš šių pavyzdžių, kiekvienas sumažintų emisijų gramas, kiekvienas sutaupytas energijos vatas ir kiekvienas kitas mažas patobulinimas buvo pasiektas vystant būtent technologijų sektorių. 

Apie „Huawei“ 

Įkurta 1987 m., „Huawei“ yra pirmaujanti pasaulinė informacinių ir ryšių technologijų (IRT) infrastruktūros bei išmaniųjų įrenginių tiekėja. Pas mus dirba daugiau nei 194 tūkst. darbuotojų, veikiame daugiau nei 170 šalių bei regionų ir aptarnaujame virš 3 milijardų gyventojų visame pasaulyje. 

Mūsų tikslas – pakviesti prisijungti prie skaitmeninio pasaulio kūrimo kiekvieną žmogų, šeimą ir organizaciją. Šiuo tikslu plėtosime visuotinį ryšį ir skatinsime vienodą prieigą prie jo tinklų; užtikrinsime debesų kompiuterijos ir dirbtinio intelekto prieinamumą visame pasaulyje, kad kompiuterijos galimybės būtų prieinamos, ten kur jų reikia ir kai to reikia; kursime skaitmenines platformas, kad visa pramonė ir organizacijos taptų lankstesnėmis ir efektyvesnėmis; iš naujo apibrėšime dirbtinio intelekto vartotojų patirtį, labiau ją pritaikydami visoms gyvenimo sritims – namams, darbui, ar naudojimui kelyje. Norėdami sužinoti plačiau, apsilankykite „Huawei“ interneto svetainėje adresu www.huawei.com arba sekite mus socialiniuose tinkluose: 

http://www.linkedin.com/company/Huawei

http://www.twitter.com/Huawei  

http://www.facebook.com/Huawei  

http://www.youtube.com/Huawei

Pranešimą paskelbė: Virginija Sližauskaitė, UAB „INK agency“

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą