Laisvalaikis

5 unikalūs objektai, kuriuos būtina pamatyti Egipte

Daugelis lietuvių Egiptą jau yra aplankę ne vieną ir ne du kartus, tačiau šioje saulėtoje šalyje visuomet yra ką dar pamatyti. Kelionių organizatorių „Novaturas“ teigimu, jų klientai dažnai atostogoms renkasi Egiptą, tačiau daugelis nustemba sužinoję, kokių unikalių objektų galima atrasti keliaujant po šią magišką šalį.

Ištisus metus saulės lydimą Egiptą kelionių organizatorius įvardija kaip vieną populiariausių atostogų vietų, kur poilsiauti galima bet kuriuo metų laiku. Tokiam pasirinkimui įtakos turi ne tik nesibaigianti vasariška šiluma, platus viešbučių pasirinkimas, bet ir įvairios pramogos, skanus maistas bei svarbios istorinės vietos.

Turistai mėgsta ir vertina patogų poilsį prie baseino viešbučio teritorijoje, kur „viskas įskaičiuota“, tačiau nepraleidžia progos ir pasižvalgyti po Egiptą, kuriame galima atrasti unikalių, dar mažai kam žinomų vietų.

Kosmoso vaizdai žemėje

Nuo Sarafara oazės nutolus vos 45 kilometrus į vakarus, turistus pasitinka vienas įspūdingiausių Egipto gamtos objektų – Baltoji dykuma (Sahara el Beyda). Stebėtinai baltas smėlis prikausto turistų žvilgsnius, o kitos planetos paviršių primenantis vaizdas nustebina kiekvieną keliautoją.

Poilsiautojai dažnai nežino apie Baltąją dykumą, kurioje atsiveria unikalus vaizdas. Žemo lygio vėjo erozija iš uolienų suformavo įvairiausias formas šioje dykumoje, todėl vaizdas šiek tiek primena kosmosą.

Į pietvakarius nuo Kairo esančio unikalaus Žemės kampelio lankytojai raginami būti atsargūs, kadangi Baltoji dykuma yra saugomas gamtos rezervatas, o dėl neapdairaus žmonių elgesio čia randamos neįprastos kreidos uolos sparčiai nyksta.

Banginių slėnis

Kita turistams mažai žinoma, bet neišdildomą įspūdį paliekanti vieta – Banginių slėnis (Wadi el Hitan), esantis šiaurinėje Egipto dalyje, Fajumo oazėje.

Maždaug už 150 kilometrų į pietvakarius nuo Kairo esanti paleontologinė radimvietė svarbi dėl čia randamų senovinių ankstyvųjų banginių formų fosilijų. Tokie radiniai byloja, jog praeityje dalis Egipto buvo jūros dugne.

Prieš daugiau nei šimtmetį atrastos fosilijos sudomino ne tik paleontologus, bet ir turistus, nors ekskursijos į šį slėnį yra ribojamos – per metus šią vietą aplanko vos tūkstantis lankytojų. Nuo 2005 metų Banginių slėnis yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Spalvotasis kanjonas

Įspūdingais vaizdais užburiantis Sinajaus pusiasalis į turistų atostogas turėtų būti įtrauktas būtent dėl unikalių gamtos objektų, vienas jų – Spalvotasis kanjonas.

Spalvotąjį kanjoną kiekvienas turėtų išvysti savo akimis bent kartą gyvenime. Sinajaus kalnuose nusidriekusį 5 kilometrų tarpeklį, natūraliai suformuotą gamtos, išgarsino akmeninių uolų ir smiltainių spalvų įvairovė – nuo baltos iki skaisčiai raudonos – sukurianti įspūdingą vaizdą.

Šį unikalų gamtos stebuklą, kurį prieš tūkstančius metų suformavo dažnos liūtys, galima pasiekti vykstant per Sinajaus dykumą, kol kalnų serpentinas atveda prie siauro uolų tarpeklio.

Pavojingoji Melynoji duobė

Sinajaus pusiasalis gerai žinomas ekstremalių pojūčių mėgėjams. Čia juos traukia Mėlynoji duobė (angl. „Blue hole“) – povandeninė smegduobė, kurioje nardytojai bando atrasti tunelį tarp koralinių rifų.

Tiesa, čia reikėtų būti ir itin atsargiems –Mėlynoji duobė yra net tik įspūdingai graži vieta ir viena garsiausių nardymo vietų visame pasaulyje, tačiau kartu ir pavojinga. Dėl sudėtingų sąlygų Egipto valdžios institucijos čia nardyti leidžia tik kvalifikuotiems narams.

Viena pavojingiausių nardymo vietų laikoma Mėlynoji duobė į Raudonosios jūros pakrantę dėl šio unikalus gamtos objekto pritraukia ir tuos turistus, kurie nesidomi nardymu.

Beveik 100 piramidžių

Nors turistus labiausiai traukia įspūdingos Gizos piramidės, tačiau Egiptas turi gerokai daugiau piramidžių, nei visiems žinoma. Kai kurios jų – ne mažiau įspūdingos nei Gizos piramidės.

Viena iš rekomenduojamų aplankyti – Raudonoji piramidė (The Red pyramid), dar vadinama Šiaurės piramide. Tai didžiausia iš trijų pagrindinių piramidžių, esančių Dahšūro nekropolyje, Kaire ir trečia pagal dydį iš visų Egipto piramidžių – po Gufos ir Khafros Gizoje.

Manoma, kad tai pirmasis sėkmingas bandymas sukurti „tikrą“ sklandžią piramidę. Tiesa, Raudonoji piramidė ne visada buvo raudona, anksčiau ji buvo apjuosta baltuoju Tura kalkakmeniu, bet tik keli iš šių akmenų liko piramidės pagrinde, prie kampo. Viduramžiais didžioji dalis šio kalkakmenio buvo paimta statant pastatus Kaire, taip atskleidžiant šios piramidės apačioje esantį raudoną kalkakmenį.

Iš viso Egipte randama apie 90 piramidžių, kai kurios iš jų ypač išsiskiria savo unikalumu, pavyzdžiui, Lenktoji piramidė (The Bent pyramid). Tai yra viena iš penkių senosios Karalystės piramidžių, kuri savo pradinę formą išlaikė 4,5 tūkst. metų po jos statybos. Jos originalus poliruotas kalkakmenio išorinis korpusas iš esmės išliko nepažeistas, o unikalumą sustiprina ir tai, kad į ją veda net du įėjimai.

Ypač originali ir Meidumo piramidė, dar vadinama Sugriuvusiąja piramide. Tai buvo laiptuota, aštuonių pakopų piramidė, kurios sugriuvimo priežastys iki šiol nėra žinomos. Šiuo metu ši piramidė panaši į bokštą, kurio aukštis siekia 65 metrus.

Turtinga istorija, faraonų piramidėmis, smėlio karalystėmis ir išskirtiniais kurortais visame pasaulyje garsėjančiame Egipte turistai visuomet gali atrasti naujų, nematytų ir unikalių vietų. Daugelis į šią kontrastingą šalį sugrįžta ne veltui – norint susipažinti su Egipto kultūra, pamatyti išskirtinius gamtos objektus, aplankyti istorines vietas ir pasimėgauti nesibaigiančia vasara – Egipte verta apsilankyti ne vieną kartą.

Pranešimą paskelbė: Monika Rimdžiūtė, UAB „Publicum”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą