Sveikata

5 pagrindiniai pasikeitimai vaistinėse

Šalyje daugėjant koronavirusu sergančių žmonių, dar iki karantino paskelbimo vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ imasi papildomų priemonių darbuotojų ir klientų saugumui vaistinėse užtikrinti. Atlikta vidinė įmonės apklausa parodė, kad vaistininkai ir patys imasi įvairių asmeninių apsaugos nuo koronaviruso priemonių.

Pasak „Eurovaistinės“ valdybos pirminkės Ingridos Damulienės, šiuo metu veikia visos tinklo vaistinės. „Teikiame paslaugas, kurių šalies gyventojams reikia nepaisant pandemijos ar karantino. Atvirkščiai, negalėdami susisiekti su savo šeimos gydytojais, į vaistinę mūsų klientai ateina pasitarti visais su sveikata ir gera savijauta susijusiais klausimais. Todėl vaistinės dirba, tiesiog imamės papildomų saugumo priemonių“, – sako I. Damulienė.

Pagrindiniai pakeitimai „Eurovaistinėje“:

  1. Kiekvienoje vaistinėje nurodytas vienu metu aptarnaujamų klientų kiekis. Jis skiriasi skirtingose vaistinėse ir yra nustatytas vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijomis. Vienam asmeniui – 10 kv/m plotas.
  2. Senjorų patogumui – dedikuota pirmoji vaistinės darbo valanda. Ypatingą dėmesį „Eurovaistinė“ skiria rizikos grupėje esantiems asmenims – senjorams. Garbingo amžiaus klientai kviečiami vaistinėje apsilankyti pirmąją vaistinės darbo valandą. Tuo metu vaistinėse mažiausias klientų kiekis, todėl vaistininkai gali skirti daugiausia laiko patarimams ir konsultacijai.
  3. Esant galimybei – vaistininkai dirba skirtingomis grupėmis. Siekiant, kad galimi susirgimai nesustabdytų vaistinių darbo, „Eurovaistinės“ vaistininkai, turintys galimybę, dirba skirtingomis, nesusitinkančiomis grupėmis, taip ribojant kontaktų darbe skaičių.
  4. Vaistinėse atsisakyta prekės ženklų prezentacijų, taip siekiant išvengti didesnių susibūrimų.
  5. Vaistinėse nelieka pirkinių krepšelių ir kitų priemonių, kurios reikalauja papildomos dezinfekcijos. Reguliariai dezinfekuojami paviršiai, vaistininkai dirba su patvirtintomis priemonėmis.

Įmonės komunikacijos vadovė Laura Bielskė sako, kad vaistininkai pastebi klientų sąmoningumą, klientai visuomet į vaistines užeina dėvėdami kaukes, tiems, kurie kaukes dėvi netinkamai, primena, kaip tai daryti .

„Atlikta pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė“ apklausa rodo, kad vaistininkai ir patys asmeniškai skiria dėmesio saugodamiesi nuo koronaviruso. Ir ne darbo metu laikosi tinkamos rankų higienos, taisyklingai dėvi kaukes patalpose ir išsaugo saugų atstumą nuo aplinkinių. Taip pat vaistininkai sako, kad stengiasi reguliariai namuose vėdinti patalpas, vartoja vitaminus, sveikai maitinasi ir yra fiziškai aktyvesni“, – sako L. Bielskė.

Vaistininkai primena, kad jeigu jaučiate peršalimo simptomus venkite apsilankymų viešose vietose.

Pranešimą paskelbė: Laura Bielskė, Eurovaistinė, UAB

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą