Laisvalaikis

5 naujausios programėlės, kurias turi išmėginti šį sausį

Sausio pradžioje dažniausiai turime du rūpesčius: nepamiršti pasveikinti visų su Naujaisiais metais ir pradėti laikytis naujametinių pažadų. Vienas jų dažnai būna „atsinaujinti“. O tai reiškia, kad prasidėjus naujiems metams bandome prisijaukinti naujas spalvas, pradedame ugdyti naujus įpročius bei ištriname iš telefono nebenaudojamas programėles. O ką daryti telefone atsilaisvinus tiek vietos? Išbandyti naujas arba neseniai atnaujintas programėles, kurias Naujųjų metų proga „Bitės Profai“ atidžiai atrinko ir rekomenduoja išbandyti.

„Metų pradžia yra tas metas, kai sulaukiu daug klausimų, susijusių su programėlėmis. Dažniausiai žmonės nori sužinoti, kurios programėlės – neseniai išleistos. Kita vertus, prasidėjus Naujiesiems, netrūksta ir klausimų apie sporto ar laiko planavimo programėles. Tačiau nors atsinaujinti savo telefone esantį programėlių sąrašą periodiškai yra tikrai pravartu, visada skatinu nepamiršti to, kad kai kurios programėlės taip pat atnaujinamos. Todėl prieš spaudžiant lemtingą mygtuką „trinti“, dar paskutinį kartą įsijunkite programėlę ir pasižiūrėkite, ar ji nebuvo neseniai atnaujinta“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas, dirbantis Vilniaus „Akropolyje“ esančiame „Bitės“ salone ir dalinasi penkiomis naujausiomis ar neseniai atnaujintomis programėlėmis, kurias verta išbandyti.

1. Mėnesio eksperimentinė programėlė

Programėlė: „Year in Pixels“

Platforma: „Android“

Kaina: nemokama

Atsisiųsti: čia

Pasak M. Vrubliausko, yra programėlių, kuriomis pradėti naudotis verta būtent dabar, nes metų pradžioje galėsite pamatyti įdomius rezultatus: „Reti atvejai, kai galime naudotis tiek įdomia, tiek naudinga programėle. Bet vienas tokių pavyzdžių – „Year in Pixels“. Ši programėlė leidžia kiekvieną mėnesio dieną žymėti tokia emocija – tiek spalviškai, tiek ikona – kokia mūsų tą dieną nuotaika ar savijauta. Kiekvieną spalvinį pažymėjimą galima papildyti ir tekstu. Tuo pat metu tai ir viena tų programėlių, kurios duomenis metų pabaigoje galima apibendrinti ir pasidalinti su kitais. O visi metai atrodys kaip skirtingų spalvų kvadratukų labirintas. Be to, tai puiki proga pasitikrinti, kiek dienų per metus būname tikrai linksmi, o kiek – nelaimingi ar neutralios nuotaikos.“

2. Saugiausia mėnesio programėlė

Programėlė: „Bitwarden Password Manager“ („Android“) arba „1Password – Password Manager“ („iOS“)

Platforma: visos

Kaina: nemokama

Atsisiųsti: čia („Android“) ir čia („iOS“)

Vienas didžiausių galvos skausmų, pasak M. Vrubliausko, yra bandymas prisiminti visus savo slaptažodžius: „Niekam nelinkėčiau per vieną dieną prisiminti visus savo kada nors sugalvotus ar naudotus slaptažodžius. Tai gali būti košmariška. Ir ypatingai pirmąją metų dieną, jei atsinaujinant telefoną netyčia atsijungiate nuo savo programėlių ar paskyrų ir prie jų vėl reikia prisijungti. Norite sprendimo? Specialios slaptažodžių programėlės. Jos veikia labai paprastai – sugalvoji ir įsimeni vieną vienintelį slaptažodį, kuriuo prisijungi prie programėlės, o ji mainais įsimena visus vartotojo slaptažodžius. Todėl tai – tarsi super seifas, tik jame laikomi slaptažodžiai, kuriuos naudojame jungiantys prie visų savo svarbiausių paskyrų. Tik „Android“ telefonams geriausiai tinka „Bitwarden“, o „iPhone“ – „1Password“ programėlės.“

3. Mėnesio atradimas

Programėlė: „PlayJ“ (bandomoji versija)

Platforma: „Android“

Kaina: nemokama

Atsisiųsti: čia

„Kai kurios programėlės kartais ima ir pribloškia mus savo idėja ar išmaniu sprendimu. Šiuo atveju būtent tokios mintys kyla apie kol kas vis dar bandomąją programėlės „PlayJ“ versiją. Tai programėlė, kuri leidžia susirašinėti ar bendrauti su kitu žmogumi videoskambučio metu ir… tuo pat metu kartu žaisti žaidimą arba, pavyzdžiui, žiūrėti filmą. Sukuriamas toks jausmas, kad nors su kitu žmogumi bendraujate išmaniuoju įrenginiu per nuotolį, atrodo, tarsi sėdėtumėte ant tos pačios sofos. Beje, ar žinote tą jausmą, kai nori savo draugams parodyti kokį nors juokingą ar įdomų vaizdo klipą, matytą internete? Šios programėlės dėka, bendraujant su kitu žmogumi, tą klipą galima iš karto parodyti ir aptarti. Ir nors tai dar tik bandomoji „PlayJ“ versija, tikėkimės, kad kūrėjai ir toliau ją tobulins, nes potencialas – nemažas“, – teigia M. Vrubliauskas.

4. Mėnesio planavimo programėlė

Programėlė: „Any.do: To do list & Calendar“

Platforma: visos

Kaina: nemokama

Atsisiųsti: čia („iOS“) ir čia („Android“)

M. Vrubliausko teigimu, jeigu būtų patarlė „kam kažką keisti, jei jis nuolat atsinaujina ir patobulėja“, tai ją geriausiai pailiustruotų būtent ši programėlė.

„Prasidėjus naujiems metams, telefonų savininkai mėgsta išbandyti naujus planavimosi įrankius. Bet ši programėlė yra tas atvejis, kai ko nors naujo bandyti nė nereikia – kūrėjai stropiai ją kasmet atnaujina ir užtikrina patogiausią veikimą. Pavyzdžiui, jau dabar prieinama 2019-ųjų programėlės versija yra su ištaisytomis klaidomis, dar geriau suderinama su išmaniais asistentais „Siri“ ir „Alexa“ bei gerokai supaprastintu veikimu. Programėlė „Any.do: To do list & Calendar“ yra ir darbų planuoklis, ir išmanus kalendorius, ir patogus priminimų siuntėjas viename. Reikia priminimo tada, kai ateinate į konkrečią vietą? Prašom. Norisi tokio darbų plano, kurį vėliau galėsite lengvai redaguoti ar perkėlinėti tiesiai į kalendorių? Paprasta. Žodžiu, tai programėlė, kuri padės ne tik susiplanuoti, bet ir laikytis visų naujametinių pažadų bei įsipareigojimų.“

5. Skambiausia mėnesio programėlė

Programėlė: „Storybeat“

Platforma: visos

Kaina: nemokama

Atsisiųsti: čia („iOS“) ir čia („Android“)

„Daugelis žmonių, besinaudojančių „Instagram“, pamėgo galimybę čia kelti savo „stories“ – trumpą ir laikiną video arba nuotraukų turinį. Bet ką daryti, jei nori, kad jų fone skambėtų žinomos dainos? Atsisiųsti programėlę „Storybeat“. Ji leidžia parinkti mūsų „stories“ labiausiai tinkantį skambesį, kurio dėka mūsų turinys tikrai atkreips draugų ar kitų sekėjų dėmesį. Taip pat patogu tai, kad visas šis procesas užtrunka keliolika sekundžių, o populiariausiųjų dainų pasirinkimas nuolat atnaujinamas. Be to, prieš viešinant savo „story“ galima pasižiūrėti, kaip jis atrodys ir ką nors pakoreguoti ar kurti visiškai naują“ – sako M. Vrubliauskas.

Galiausiai, kaip teigia M. Vrubliauskas, jei norėsite sužinoti, kurios programėlės ar žaidimai šiuo metu yra naujausi ar populiariausi, bet kada galite kreiptis į didžiuosiuose Lietuvos miestuose esančius „Bitės Profus“ ir jie visuomet jums patars.

Pranešimą paskelbė: Vytautas Lukaševičius, Integrity PR

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą