Sveikata

5 grožio tendencijos, kurias privalote žinoti šį rudenį: jūsų oda padėkos

Pandemijai neslūgstant grožio pasaulis išgyvena tikrą revoliuciją – ryškų makiažą keičia vos matomos priemonės, dirbtinius kvapus atstoja natūralūs, žemiški tonai, o odos priežiūrai taikomi ne gero padengimo, o griežto tvarumo reikalavimai. Tad kokios pasaulinės kosmetikos tendencijos aktualiausios šį sezoną ir kokių priemonių žvalgytis, pataria amerikiečių kosmetikos „Artistry“ ekspertas Andrzej Sawicki.

Šis ruduo – tai metas iš esmės atnaujinti savo kosmetinės turinį: nuo šiol jis turėtų ne maskuoti ar koreguoti, bet puoselėti, maitinti ir praturtinti. Tad kokius pokyčius turėtume atlikti savo kosmetinėje?

1. Supermaistas – jūsų odos sveikatai

Granatai, čija sėklos ar špinatai – nuo šiol tai ne tik jūsų pusryčių dubenėlio, bet ir kosmetikos priemonių ingredientai. Vadinamasis supermaistas kosmetikoje – tai ingredientai, kurie turi aminorūgščių, antioksidantų ir tuo pat metu – priešuždegiminių savybių, todėl jie puikiai tinka odos sveikatai optimizuoti.

„Pastaraisiais metais vis daugiau vartotojų investuoja ne į kosmetikos, bet į odos priežiūros priemones. Ši tendencija paskatino produktų „hibridizaciją“ – įvairūs ingredientai, kuriuos dažniau sutiktume maisto papildų etiketėse, atsiranda kosmetikos sudėtyje. Vis dažniau įsitikinama, kad tik sveika oda = graži oda, todėl visų pirma verta investuoti ne tik į praturtintus maisto papildus, bet ir į kokybiškas kosmetikos priemones“, – pasakoja naujos linijos „Artistry Skin Nutrition“ atstovas.

2. Skinimalizmas – kai makiažo tiesiog nebereikia

Skinimalizmas (angl. skinimalism) – tai nauja natūralaus ir minimalaus grožio banga, kuri išryškina tikrąją jūsų odos tekstūrą su visais jos trūkumais ir privalumais. Tai tendencija, kurios neįmanoma nepastebėti – nuo drėgme alsuojančios ir švytinčios odos ant garsiausių mados podiumų iki „Instagram“ garsenybių, kurios pozuoja be makiažo.

„Ši tendencija įneša daugiausiai pokyčių į mūsų kosmetinės turinį. Tinkamai pasirinktos kosmetikos priemonės gali sumažinti „sunkių“ makiažo pagrindų ir maskuoklių poreikį. Todėl odos priežiūros rutinoje turėtų atsirasti keli pagrindiniai žingsniai – valymas, tonizavimas, drėkinimas, stangrinimas ir maitinimas“, – priduria A. Sawicki.

3. Taip – veganiškiems ingredientams, ne – testavimui su gyvūnais

Naujoji kosmetikos vartotojų karta kaip niekada vertina ne tik veiksmingas, bet ir tvarias, gamtai atsakingas priemones. Anot A. Sawicki, būtent šis kriterijus taps vienu svarbiausių kosmetikos pramonėje artimiausiais metais.

„Pastebime, kad vis daugiau žmonių atkreipia dėmesį, kad produktas būtų veganiškas – jo sudėtyje neturėtų būti jokių gyvūninės kilmės ingredientų ar šalutinių gyvūninių produktų, net ir medaus, želatinos, kolageno, keratino, elastino, kurie randami daugybėje produktų – nuo drėkinamųjų kremų iki lūpų balzamų ar veido aliejų. Be to, labai svarbu, kad produktų bandymai nebūtų atliekami su gyvūnais“, – priduria „Artistry“ ekspertas.

4. Kaukių nešiojimo pasekmė – masknė (angl. macne)

Pandemijos metu odai teko dar daugiau iššūkių dėl medicininių kaukių dėvėjimo, todėl  kartu su jomis anglų kalboje atsirado ir nauji terminai: „mascne“ arba „mask acne“ – kasdienės kaukės nešiojimo pasekmė.

„Nesvarbu, ar turite tobulai lygią, ar problematišką odą – turbūt nemaža dalis pastebėjo raudonų spuogelių padidėjimą veido srityse, kurias dengia veido kaukė. Daugeliu atvejų „maskne“ yra užsikimšusių porų rezultatas. Ant odos jau yra riebalų, bakterijų ir negyvų odos ląstelių. Tačiau kai dėvite kaukę, šios medžiagos gali labiau kauptis ir užkimšti jūsų poras. Kaukė taip pat sulaiko drėgmę jums kvėpuojant ir prakaituojant, o tai gali padidinti spuogų atsiradimo riziką“, – sako specialistas.

Spuogai gali sukelti daug nepatogumų, tačiau tai nereiškia, kad turėtumėte nustoti dėvėti kaukę. Jei tinkamai prižiūrite odą, ją nuolat valote ir tonizuojate, reguliariai keičiate veido kaukes, turėtumėte sugebėti ją suvaldyti ir išvengti didesnių nemalonumų.

5. Švari etiketė – kur „auginama“ jūsų kosmetika?

Skaidrumas – tai dar vienas kriterijus, kurį nuo šiol taikome savo kosmetikos produktams. Ar kada susimąstėte, kur auginamos vyšnios, kurios įeina į jūsų kasdienio kremo sudėtį? Kokius produktus gamyboje naudoja jūsų mėgstamiausias prekinis ženklas?

„Kuo toliau, tuo labiau vartotojai daro spaudimą kosmetikos kūrėjams, kad šie būtų atviresni ir skaidresni apie savo produktų sudedamąsias dalis ir jų kilmę. „Švaraus grožio“ tendencija yra atsakas į klientus, reikalaujančius žinoti, ką jie tepa ant savo veido. Tai ne tik ingredientai, kurie praturtina ir yra veiksmingi. Tai ir ingredientai, kurie užauginti tvariuose ūkiuose, kurių aiškus atsekamumas, kilmė ir galiausiai – kokybė“, – priduria A. Sawicki.  

Specialistas priduria, kad vis daugiau kosmetikos priemonių gamintojų patys ima auginti ingredientus, kad būtų tikri dėl jų kokybės. Štai „Artistry Skin Nutrition“ kolekcijos dalis ingredientų auginami specialiuose ir sertifikuotose „Nutrilite“ ir „NutriCert” ūkiuose, kuriuose galima kontroliuoti visą procesą – nuo sėklos iki galutinio produkto.

 

Pranešimą paskelbė: Gabrielė Drėmaitė, UAB Headline agency

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą